Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Παλι καλα που ειδα το thread...Νομιζα οτι ειχα καποιο προβλημα hardware.Απο μια μεση θερμοκρασια 50-55 in game με μια 295gtx αρχισα να βλεπω 70-75 εως που αρχιζανε artifacts και στο τελος παγωνε το συστημα.Επιστροφη στους προηγουμενους drivers και ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το φαινόμενο δεν συμβαίνει σε όλα τα setup ούτε σε όλες τις κάρτες. Για παράδειγμα στο δικό μου σύστημα και σε παιχνίδι της Blizzard (Warcraft 3) δεν υπήρχε πρόβλημα.

Γι'αυτο και δεν το πήρε χαμπάρι κανείς και βγήκανε οι οδηγοί στην αγορά.

Υ.Γ. Εννοείται ότι (καλού-κακού) τους αφαίρεσα κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να παίζει ρόλο πως είναι πολύ ελαφρύ ποιά το WC3, δοκίμασες κάτι βαρύ μήπως είχες το ίδιο?

Οχι απλως δεν συμβαινει σε ολα τα setup οπως ειπε.

Καλο θα ειναι να απεγκατασταθει προληπτικα.

Link to comment
Share on other sites

Αποσο εψαξα στο guru3d δεν εβγαλα ακρη, τελικα παιζει το riva tuner 2.24c κανονικα με δαυτους ? θα μπορω να κλοκαρω μνημη πυρηνα shader οπως και πριν ή κανανε παλι το θαυμα τους οι WHQL certified αμπαλοι ? καμια εγκυρη πληροφορια για αυξησεις στο BC2 ? ακομα δεν το εχω κανει install και με τρωει να κανω update τους 195.62

Link to comment
Share on other sites

drivers για windows 7 64bit GTA 4

ξερουμε ?

εχω δοκιμασει 2-3 196.xx και κολλαει μετα απο λιγει ωρα...

παγωνει η εικονα ακουγεται ο ηχος κολλημενος και γινεται μονο reset.

δεν ειναι θεμα o/c

αυθεντικο το game

90% drivers/seven ειναι..

σε XP επαιζε πολυ καλα

σε Vista λιγοτερο καλα

σε seven ακομα χειροτερα και κολλαει

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

ειδες μηπως εβγαλαν καποια patch για το παιχνιδι ?

ναι κανονικα ολα...αλλα μην γινει θεμα εδω "γιατι δεν παιζει το GTA4" γιατι ειναι off topic

το βαλα σ αυτο το thread μονο αν ξερει κανεις κανα ειδικο driver - win 7 64bit

Link to comment
Share on other sites

Αποσο εψαξα στο guru3d δεν εβγαλα ακρη, τελικα παιζει το riva tuner 2.24c κανονικα με δαυτους ? θα μπορω να κλοκαρω μνημη πυρηνα shader οπως και πριν ή κανανε παλι το θαυμα τους οι WHQL certified αμπαλοι ? καμια εγκυρη πληροφορια για αυξησεις στο BC2 ? ακομα δεν το εχω κανει install και με τρωει να κανω update τους 195.62

Για riva tuner δεν μπορω να σου πω,αλλα το evga precision δουλευει μια χαρα.

Κλοκαρω κανονικα σε σχεση με τους 196.21 και 196.34 beta που ειχα προβλημα πριν και το φαν δουλευει αψογα.

Το εχω παντα ομως σε manual mode στις στροφες που θελω εγω,γι'αυτο καλου κακου να εχεις το νου σου αν τους βαλεις τελικα.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγαλει τους 197.13 beta.Δεν τους εχω βαλει ακομα να δω τι λενε.:happy:

Μια χαρα ειναι τελικα... το μονο προβλημα που μου κανουν ειναι οτι δεν τρεχει το Heaven:hm:

Fixed...και μαλλον δεν ηταν απο τους drivers το προβλημα.:tomato:

Έγινε επεξεργασία από rory
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε αυτους 197.13 beta ισως κατι να γινει.Δεν αναφερει καπου το Vantage,αλλα μονο το Heaven και διαφορα παιχνιδια.

* Increases performance in several PC games from v196.21 WHQL. The following are examples of measured improvements. Results will vary depending on your GPU and system configuration:

o Up to 13% performance increase in Crysis: Warhead with a single GPU

o Up to 30% performance increase in Crysis: Warhead with SLI technology

o Up to 13% performance increase in H.A.W.X with single GPU

o Up to 15% performance increase in H.A.W.X with SLI technology

o Up to 30% performance increase in Left 4 Dead with single GPU

o Up to 28% performance increase in Left 4 Dead with SLI technology

* Adds SLI and multi-GPU support for top new gaming titles including Assassin Creed II, Battlefield: Bad Company 2, Command and Conquer 4: Tiberium Twilight, Grand Theft Auto IV: Episodes from Liberty City, Mass Effect 2, Napoleon: Total War, and Zombie Driver.

* Enhanced SLI support for Metro 2033, Supreme Commander 2, Unigine, and World of Warcraft.

Link to comment
Share on other sites

μετα το φιασκο με τους xxx.75 το παρατησαν το αθλημα και δεν μπορουν να βγαλουν κανα driver της προκοπης...?

ακομα ψαχνουν μετα απο 15 μερες τι εφταιξε?:TD:

γιατι ρε συ....οι 196.21 σε χαλανε ; :p

Link to comment
Share on other sites

απο 196.21 σε 197.13 στο dirt2 σταθερά 5fps πάνω σε min/aver. Ένα παιχνίδι που δεν βρίσκεται στην λίστα. tesp.

Και στο crysis είδα 5 fps πάνω στα minimum. Όχι και άσχημα.

Έγινε επεξεργασία από Arxagelos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.