Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=119068

WHQL 177.98

Δεν περιέχει physx οδηγούς.

Αλλά πολύ σύντομα θα βγει ο 180.xx ή "big bang 2" που θα τους ενσωματώνει επίσημα πλέον, μαζί με άλλα καλούδια, όπως υποστήριξη δύο οθονών σε SLI, Hardware video transcoding κτλ. (υπάρχει άλλο σχετικό thread).

Τους εγκατέστησα και χοντρικά είναι ίδιοι σε ταχύτητα με τους 177.92.

Έγινε επεξεργασία από mariosalice
Link to comment
Share on other sites

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=119068

WHQL 177.98

Δεν περιέχει physx οδηγούς.

Αλλά πολύ σύντομα θα βγει ο 180.xx ή "big bang 2" που θα τους ενσωματώνει επίσημα πλέον, μαζί με άλλα καλούδια, όπως υποστήριξη δύο οθονών σε SLI, Hardware video transcoding κτλ. (υπάρχει άλλο σχετικό thread).

Τους εγκατέστησα και χοντρικά είναι ίδιοι σε ταχύτητα με τους 177.92.

σε δύο οθόνες συνδεδεμένες στην ίδια κάρτα? σε διαφορετική? δεν έχει σημασία?

μήπως θα υποστηρίζει και 3?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οι 177.98 σας δουλευουν με SLI σωστα?? Μου κρασαρει το control panel.. Και τωρα παω να περασω τους 177.92 και δεν μπαινουν, μου λεει οτι the system has not yet been modified και install in a later time..:(

Χρησιμοποιω και το Driver sweeper του guru3d για εκκαθαριση προηγουμενων οδηγων..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το physX, μπορώ να το απομονώσω αν κρίνω ότι είναι πατάτα? π.χ. αν με κόβει σε frames? Δηλαδή αν πιάνω 40fps σε ένα game και το physX για να μου δώσει eye candy μου φάει 15% της GPU τότε άνθρακας ο θησαυρός.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οι 178,13, στην εγκατάσταση βγάζουν ένα μήνυμα στο τέλος και λέει ότι το σύστημα δεν τροποποιήθηκε, αλλά το gpu-z δείχνει 178,13, όπως και το control panel της nvidia...

PhysX δεν κατάφερα να δω ακόμα...

(Vista64 - 8800gt)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.