Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Οι 177.89 απο οταν αλλαξα μητρικη μου κανουν κολπα.. Το control panel οταν το κανω κλικ να ανοιξει αργει πααααρα πολυ να ανοιξει, μιλαμε κανα 4λεπτο, και κατω δεξια στην μπαρα δεν το δειχνει ποτε να ανοιγει, ενω παλια ανοιγε..

Εκανα reinstall και παλι τα ιδια.. Και στο 3d mark 06 στο δευτερο graphics test παγωνει και μετα λεει οτι ο display driver has stopped working..

Αυτο τωρα οφειλεται στους drivers ή στο overclock??

Δεν τις εχω υπερχρονισει πολυ τις καρτες, και γενικα δουλευαν σε αυτες τις συχνοτητες πολυ καιρο.. Ειναι με περασμενο το BIOS της EVGA SSC..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ησυχαζουμε εμεις αν δεν τα πειραξουμε.. Δεν ξερω κατι παθαινω αν παιζουν default!!! :D:D

Εδω περα ομως φταινε οι drivers, κατεβαζω τους 177.83 να δουμε αν εξαφανιστει το προβλημα.. Θα ποσταρω διαφορες..

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τους 177.83 και περασε το 3d Mark 06 κανονικα.. Το θεμα ειναι οτι μου βγηκε πολυ χαμηλοτερο score απο αλλες φορες..

Αναλυτικοτερα το setup και τα settings ειναι αυτα της υπογραφης μου, και το score που βγηκε ειναι 17069..

Δεν ειναι πολυ χαμηλο??

Παλια ειχε βγαλει και 18500 με CPU στα 3Ghz..

Μηπως φταιει το PhysX?? Εννοω απασχολει τις καρτες και χαμηλωσε το score??

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταιει τοσο πολυ το PhysX, το απενεργοποιηση και βγηκε score 100 marks πιο πανω, αρα μια χαρα ειναι και με το PhysX..

Μαλλον φταινε τα Vista γιατι το benchmark το ετρεχα σε XP παλια..

Θα τις voltmodάρω+καλυτερη ψυξη για να πιασω 20000.. Να παω και τη CPU 3.6Ghz

Link to comment
Share on other sites

Ειναι για ΧΡ το λινκ...

Πηγαινε εδω http://downloads.guru3d.com/GeForce-Forceware-Vista-177.92-64-bit-download-2043.html για vista x64. ;)

Μα δε μπορεί να τους περάσει αν είναι για άλλο λειτουργικό...:p

Τους σωστούς πέρασα,απλά είχα το πρόβλημα που ανέφερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμενα ιδιοι μου φαινονται... Αυτο που παρατηρησα ομως ειναι οτι εχουν ζωηρεψει κατα πολυ τα χρωματα της οθονης.

Aπ οτι ειδα στο νετ ειναι bug αυτο!

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

Επισης βγηκε και καινουργιος official για τα nforce chipsets.

Τον εβαλα και δουλευει μια χαρα χωρις τα προβληματα που ειχαν οι προηγουμενοι..

http://downloads.guru3d.com/nForce-Driver-15.23-XP-32-bit-WHQL-download-2063.html

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.