Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Τελικά χρειάζεται μέσο και για τους drivers. Κάποιοι γκρίνιαξαν στου/στον Θωμά (Tom's) για την nVidia που έχει γραμμένες εκεί που δεν πιάνει μελάνι τις σειρές 6/7/8 ως προς τους drivers (όχι beta), και ο Θωμάς ρώτησε τα φιλαράκια στην nVidia και ω! θαύμα, η nVidia είπε "ναι, ναι, αυτούς τους drivers φτιάχναμε τόσο καιρό ρε παιδιά, την άλλη εβδομάδα θα τους έχουμε βγάλει, καθυστέρησε το certification για αυτό σας έχουμε γραμμένους από το Δεκέμβριο".

Ρε δε κάνετε καμμιά δουλειά λέω εγώ.....

Link to comment
Share on other sites

Σας άκουσα και εβαλα beta στα XP μου και τώρα κάνω maximize-minimize τα παράθυρα για να φύγουν τα σκουπίδια που μένουν όταν κουνάω κάτι παράθυρα.... damn it

Αυτές οι beta νομίζω πως βγαίνουν για να διορθώνουν κάποια μικροπροβλήματα με τις νέες κάρτες της 9 σειράς σύντομα .Ίσως για αυτό να σου κάνει χαζά με την 8800gts:nothing:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ειναι Beta αυτοι, ή οι κανονικοι?

(ρωτω διοτι στη σελιδα της Nvdia δεν υπαρχουν)

Βeta ειναι,

και μ αυτους η nvidia εφτασε στους 100 drivers *

απο τους beta 169.44 που βγηκαν 03-06-2008

* πραγματικο νουμερο και για τα 4 OS,

χωρις τους modded.

Edit: αυτοι που εχουν 8χχχ σειρα και εχουν μεινει με τους αναρτημενους στο

site , λογικα θα δουν μεγάλες διαφορες με τους επομενους.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tweakforce.com/ δοκιμασε αυτούς του 175.63 και θα μήνεις πολύ ευχαρηστημένος.

Επειδη βλεπω οτι δεν ειναι (λογικα) official nvidia εκδοση, εχει καποια υπερ εναντι των "κανονικων"? H extreme-g εκδοση δηλαδη...

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα στο site τους αναφερονται σε καποια tweaks, αλλα δεν δινουν (τουλαχιστον εγω δεν βρηκα) πληροφοριες για το τι ακριβως ειναι/κανουν, λογικα βελτιστοποιουν καπως τα frame rates σε καποια games? Γνωριζει κανενας περισσοτερα περι του θεματος?

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω το εξης:

Η εκδοση των επισημων - 175.16 που πρωτοβγηκαν στις 13-5-08 ηταν αυτοι που συμπτωματικα ειχε ανεβασει ο φιλος:

GeForce Release 175.16 WHQL Vista 32bit

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_175.16_whql.html

Τι διαφορα εχουν εχουν με αυτους που εχει τωρα το site nvidia - 175,16 παλι, αλλα ειναι ανεβασμενοι στις 16-5-08?

:nada: - πληροφοριακα ρωτω...

Γιατι με το που περασα την εκδοση της 16/5/08, μ'αρχησαν κατι μπλε οθονες... οποτε μπαινω στο C.panel της nvidia

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.