Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Παιδες τα physics παιζουν σωστα και σε XP! Εχω 280 gtx βαζω physics εβαλα να δω το ut3 το mod που εχει βγει για physics αλλα δεν ειδα κατι διαφορετικο!

Τι λετε να βαλω vista! γενικα πως πανε οi nvidia drivers 64 bit vista με 32 βιτ xp?

Γιατι αλλαξες το τρομερο 4850CF με μια 280GTX αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται θα δούμε αρκετά παιχνίδια στο μέλλον που θα υποστηρίζουν physx, όπως το Mirror's edge της ΕΑ που ετοιμάζεται και για PC.

PhysX future starts with Mirror's edge

http://en.wikipedia.org/wiki/Mirror%27s_Edge

http://www.inout.gr/showthread.php?t=26467

Το Mirror's Edge θα είναι μάλλον το καλύτερο παιχνίδι για το physx που έχει βγει μέχρι στιγμής.

Αν και το ίδιο το παιχνίδι δε με τραβάει ( έπαιξα το demo στο xbox360 ) παρόλα αυτά θα το πάρω για PC.

( Με χαλάει βέβαια ότι είναι EA και θα έχει σίγουρα και DRM.... )

Link to comment
Share on other sites

Τις επαιξα τις πιστες αυτες.....αλλα μαπα....σιγα τα physics που ειδα!

Μεχρι το καλοκαιρι που ειχα την 9800 gtx τα vista την σκοτωναν ! Σε ολα τα παιχνιδια με σχεση τα ΧΠ ηταν κατα 20% χειροτερα σε frames.....μιλαμε για frame killer! Τωρα αυτο ισχυει , ή drivers βελτιωθηκαν στα 64 βιτα και παιζουν εξισου καλα με τα xp!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε το nvidia power pack 2 το οποιο δειχνει τις PhysX δυνατοτητες των καρτων γραφικων της εταιριας και με τους νεους οδηγους επιτρεπει την χρηση 2 διαφορετικων καρτων γραφικων ,για physx και γραφικα ταυτοχρονα.Περιλαμβανει νεα επιπεδα για UT3 ,1'2 νεα παιχνιδια και νομιζω ενα προγραμμα επεξεργασιας video με cuda.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά που "κολλάς" με την gtx280?

Ακόμα και με μία gtx260 όλα πάνε πολύ καλά σε 1920*1200

Αν έχεις vista πάντως, σίγουρα θα σε κόβουν πολύ τα 2gb ram (από ότι βλέπω στην υπογραφή σου) - τραβάνε ζόρι στο gaming..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τουσ drivers gia thn 8800gt που εχω.μεχρι τους 175.19 ολα καλα οταν κανω εγκατασταση νεοτερους μετα το reboot δεν ξεκιναει ο υπ. παρακαλω βοηθηστε με δεν μπορω να παιξω το farcry2

Link to comment
Share on other sites

για πεσ καποιο.εκανα μεχρι κ καταργηση της καρτας αλλα κ παλι τα ιδια εβαλα της μαμας για να παιξει.καπου διαβασα οτι κ αλλοι ειχαν προβλημα με τουσ drivers ths nvidia αλλα οταν τος κατεβασαν απο αλλου δουλευαν ισχυει κατι τετοιο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω στο συστημα μου τους 18,48.

Δοκιμασα να περασω τους 180,84 beta ελεω GTA4, αλλα μου πεταει μπλε οθονη μετα το 1ο Ρεστάρτ.

Δοκιμασα και 180,60 και 180,70 brta αλλα ομοιως το ιδιο προβλημα.

Ξαναπέρασα τους 180,48 και ολα παλι καλα – χωρις μπλε οθονες κ χωρις GTA4.

Οι μπλε οθονες που μπορει να οφειλονται, σε κονφλίκτ του συστηματος ή στο οτι ειναι beta οι drivers και σε μερικα συστηματα μπορει να κανουν τετοια αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω στο συστημα μου τους 18,48.

Δοκιμασα να περασω τους beta ελεω GTA4, αλλα μου πεταει μπλε οθονη μετα το 1ο Ρεστάρτ.

Δοκιμασα και 180,60 και 180,70 brta αλλα ομοιως το ιδιο προβλημα.

Ξαναπέρασα τους 180,48 και ολα παλι καλα – χωρις μπλε οθονες κ χωρις GTA4.

Οι μπλε οθονες που μπορει να οφειλονται, σε κονφλίκτ του συστηματος ή στο οτι ειναι beta οι drivers και σε μερικα συστηματα μπορει να κανουν τετοια αποτελεσματα?

Mια απο τα ίδια

Το COD4 κολουσε στους beta 180,70 & 180,84(στο VANTAGE είχα πολύ καλά σκορ)

Επανήλθα στους 180,48

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα.Δοκιμασα να περασω τους 180,84 beta ελεω GTA4, αλλα μου πεταει μπλε οθονη μετα το 1ο Ρεστάρτ.

+1 :whip:

edit : Οι 181.00 δουλεύουν και απο ότι φαίνεται στο gta iv, καλά.Απαράδεκτα γραφικά πάντως για να κρίνουμε κάρτες.

Έγινε επεξεργασία από mellodos
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.