Jump to content



Bug στης ζητήσεις


lord

Recommended Posts

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από lord

Δεν μπορώ να μπω στον κατάλογο των ζητήσεων μου βγάζει το γνωστό δεν έχετε 150 καταχωρήσεις ενώ έχω 250 καταχωρήσεις

Δεν είναι bug είναι feature.

Λογικά πήγε στις 300 δημοσιεύσεις όπως και οι πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

στο φορου για ζητηση θελει ποστ πανω απο 150 και στο πωληση ζηταει επισης πανω απο 150 ποστ για να μπορεσεις να ποσταρεις επιπλεον ηθελα να κανω ποστο στο φορουμ για να ζητησω κατι και δεν με αφηνει

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια...αφου ετσι κρινουν οι ιδιοκτητες-διαχειριστες του φορουμ ...νομιζω οτι ειναι το μονο ελληνικο τεχνολογικο φορουμ που εχει τετοιους κανονες...ακατανοητο γιατι ..

@lord υπαρχουν κι αλλα φορουμ για να κανεις την δουλεια σου..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete

Οποιος εχει τα γενια εχει και τα χτενια...αφου ετσι κρινουν οι ιδιοκτητες-διαχειριστες του φορουμ ...νομιζω οτι ειναι το μονο ελληνικο τεχνολογικο φορουμ που εχει τετοιους κανονες...ακατανοητο γιατι ..

@lord υπαρχουν κι αλλα φορουμ για να κανεις την δουλεια σου..

Eίναι κατανοητό τότε γιατί έχουνε εμφανιστεί τόσοι spammers που δε προσφέρουν τίποτα παρά μόνο να πουλήσουν?Αφού υπάρχουνε και άλλα φόρουμ τότε που είναι το πρόβλημα?Γιατί να spammarete εδώ για να φτάσετε τις 150 καταχωρήσεις?

Δε το λέω προσωπικά σε σένα/εσάς, αλλά πάει για αρκετά άλλα μέλη που αυτό κάνουνε μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να spammarete εδώ για να φτάσετε τις 150 καταχωρήσεις?

..τον 2ο πληθυντικο καλυτερα να τον αλλαξεις Εργοτελλη ..

σε τελικη αναλυση ο ιδιος ο κανονας προωθει το spamming ..

Link to comment
Share on other sites

Πέδες αν δεν σας αρέσουν οι κανόνες μπορείτε να φύγετε δεν σας κρατάει κανένας εδώ.

Το forum είναι καθαρά τεχνολογικό και δεν έχει σκοπό τις πωλήσεις.

Εγώ πιστεύω ότι καλά κάνουνε τα αφεντικά γιατί όλοι κυνηγάνε τα 150 ποστ και μετά μονό αγγελίες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete

..τον 2ο πληθυντικο καλυτερα να τον αλλαξεις Εργοτελλη ..

σε τελικη αναλυση ο ιδιος ο κανονας προωθει το spamming ..

Ρε συ Νίκο(καλά το λέω?)

Οι αγγελίες μπήκανε με σκοπό να εξυπηρετήσουνε τα μέλη, τα οποία όμως με τη σειρά τους πρέπει να προσφέρουν στο φόρουμ.Αν το μόνο που κάνουν είναι να κάνουν 150άχρηστα πόστ, απλά για φθάσουν το όριο, και μετά μόνο αγγελίες, δεν είναι σωστό, γιατί το συγκεκριμένο μέλος που θα το πράξει αυτό βλέπει καθαρά εμπορικά το Site, που δεν είναι σκοπός του αυτός. Για αυτό υπάρχουνε και τα emarket κτλ. Επίσης τον πληθυντικό δεν τον αλλάζω γιατί απευθύνομαι σε αρκετά νέα μέλη που κάνουνε αυτό, και αν πρόσεξες στο πιο πάνω πόστ μου, δεν απευθύνεται συγκεκριμένα σε όσα παιδιά ποστάρανε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Εργοτελη, θελει διακριση η οποια δεν υπαρχει..ο lord ειναι γραμμενος στο φορουμ πανω απο χρονο,δεν διαφωνω με τον κανονα καθε'αυτον ,απλα ειναι τυφλος..

Υπαρχουν παιδια που δεν ποσταρουν πολυ για διαφορους λογους..αν δηλ καποιος ειναι στο φορουμ 3 χρονια κι εχει 70 ποστς,χρειαστει μια φορα να χρησιμοποιησει τις αγγελιες , δεν μπορει...αυτο ειναι λαθος κατα την γνωμη μου ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick2crete [Σήμερα, στις 19:52]

Υπαρχουν παιδια που δεν ποσταρουν πολυ για διαφορους λογους..αν δηλ καποιος ειναι στο φορουμ 3 χρονια κι εχει 70 ποστς,χρειαστει μια φορα να χρησιμοποιησει τις αγγελιες , δεν μπορει...αυτο ειναι λαθος κατα την γνωμη μου ..

θα σιμφωνισω μαζι σου!!

Αλα πρεπει να σεβομαστε τους κανονες και τις αλαγες στο φορουμ!

Καποιο λογο θα εχουν για να το κανουν αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να είστε σίγουροι ότι τους κανονισμούς των αγγελιών δεν τους επέβαλαν με το "έτσι θέλω".

Ρωτήθηκε η γνώμη μας κάποτε και εκεί καταλλήξαμε μετά από μεγάλες συζητήσεις.

Link to comment
Share on other sites

οι κανόνες υπάρχουν για να μπορεί να υπάρχει μια υποτυπώδης μορφή τάξης εδώ μέσα. αυτό όμως δε σημαίνει ότι δεν εξελίσσονται μαζί μας. Το (αρχικό) όριο των 150 posts και 2 μηνών έγγραφης ήταν κάτι τέτοιο. Όταν τον τελευταίο καιρό παρουσιάστηκαν φαινόμενα με άτομα που είχαν 30 και 40 post σε μια μέρα που σχολιάστηκαν ποικιλοτρόπως, με μοναδικό σκοπό να βάλουν μια αγγελία, αυτό έφερε και την αλλαγή στους κανόνες.

Σε αυτό που λέει ο nick2crete, ότι «σε τελικη αναλυση ο ιδιος ο κανονας προωθει το spamming ..» έχει απόλυτο δίκιο. Όπου υπάρχει δράση θα υπάρχει και αντίδραση. Και κάποιοι θα χάσουν το δικαίωμα να βάλουν μια μόνοι τους αγγελία («καποιος ειναι στο φορουμ 3 χρονια κι εχει 70 ποστς»), εξαιτίας κάποιων άλλων που δεν τους νοιάζει τίποτα άλλο από το να ξεφορτωθούν ένα παλιό κομμάτι hardware. Είναι υπό σκέψη να μην ισχύει ο κανόνας όταν κάποιος είναι παλιό μέλος, αυτό όμως αναιρεί έναν από τους βασικούς λόγους ύπαρξης αυτού του κανόνα: την προστασία από κακόβουλους χρηστές. Και παραδείγματα τέτοια είχαμε.

Αρχική απάντηση από inertiacreep [Σήμερα, στις 19:39]

Μια αλλαγή-προσθήκη στους Κανόνες των Αγγελιών θα μας έπειθε πιστεύω.

http://www.thelab.gr/misc.php?s=&action=policy

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από george1551 [Σήμερα, στις 21:10]

απλα θελουν περισοτερα ποστ και για αυτο το κανουν....

Ποιος θελει περισσοτερα ποστ ???

Εγω συμφωνο απολυτα με το νεο μετρο.....

Και οχι επιδει εχω πανω απο 500 ποστ το παιζω "ανετος"

@Ergotelis γιατι δεν αρχιζουμε να λεμε ονοματα ???

1 trackman μας ειχε σπασει τα νευρα με τα ποστ του......

Μολις εφτασε τα 150 δεν εχει ποσταρει εκτος απο της αγγελιες....

Και αγγελιες που βγαζει ειναι "αρκετες"

Αυτος ο χρηστης τι προσφερει στο φορουμ μας ???

Απολυτος ΤΙΠΟΤΑ (γνωμη μου παντα)

Εξαλλου το θεμα αυτο το ειχαμε συζυτησει παρα πολλες φορες στο ΟΤ

Και καποιος Admin/Mod ειχε πει οτι "κατι" θα γινει......

Οποτε που ειναι το προβλημα ???

Σε ενα φορουμ δεν υπαρχει το "ΕΓΩ" αλλα "ΕΜΕΙΣ"

Γιατι ειμαστε μια ομοδα.....

Ασχετα αν μερικοι δεν το θελουν γιατι τους σμφερει.......

Αυτα..............

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παντως μου εχουν καμια 10αρια pm και ζητανε να τους βαλω αγγελιες....

Σε παιδια που τα ξερω προσωπικα και τους εχω συστησει το lab ή εχουμε προσωπικη σχεση δεν εχω προβλημα...αλλα ολοι οι αλλοι με τιποτα....:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.