Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

Δεν έχουν μαγνητική θωράκηση και το sub έχει μέσα δυό κιλά μαγνήτη,αυτά είναι ποιοτικές κατασκεύες,για awards μιλάμε!:hehe:

:suicide2:

Καταλαβα...πρεπει να παει το..κουτακι απο την αλλη πλευρα...:wall:

Χρειαζεται fan ο ενισχυτης τους ή ειναι καθαρα προαιρετικος/εφετζιδικος ?

Έγινε επεξεργασία από psytransas
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν μαγνητική θωράκηση και το sub έχει μέσα δυό κιλά μαγνήτη,αυτά είναι ποιοτικές κατασκεύες,για awards μιλάμε!:hehe:

Πήγαινε το κάνα μισό μέτρο μακριά απ'το case και δεν (πιστεύω ότι) θα έχει πρόβλημα.

Οκ η μητρική.

Το δικό μου, 5 πόντους μακριά από το case βρίσκεται και ποτέ δε δημιούργησε πρόβλημα στους δίσκους μου.

Link to comment
Share on other sites

Nick εσύ έχεις άλλο σοβαρό πρόβλημα... Case που πηδάει και τρίζει.:hehe:

Εγώ πριν καιρό έπαιζα και έκανα δοκιμές με ένα 6άρι woofer έξω από το κουτί,και ξαφνικά μου φεύγει απ'τα χέρια και πάει και κολλάει στο case μπροστά μου στο σημείο μεταξύ floppy και dvd αλλά δεν έπαθε τίποτα.

Καλό πάντως αφού και η ίδια η logitech προτείνει να προσέχετε την καταπληκτική/ποιοτική κατασκεύη της,να παίρνετε προφυλάξεις.:to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

Nick εσύ έχεις άλλο σοβαρό πρόβλημα... Case που πηδάει και τρίζει.:hehe:

Αυτό, ναι, ίσως αποτελεί πρόβλημα, μιας και οι διάφορες δονήσεις επηρεάζουν κατά πολύ τους μηχανικούς δίσκους. ;)

Πάντως, δεν έχω πρόβλημα :D

Link to comment
Share on other sites

Vagos δες στο control panel της κάρτας ήχου για κάνα setting τύπου default output analog/digital κτλ,αν και δεν είμαι σίγουρος για το πως θα είναι η supreme.

Psytransas από αναλογική σε ψηφιακή κάποια διαφορά θα ακούσεις,από καλώδιο ακόμα και σε 10 φορές καλύτερο καλώδιο δεν υπάρχει περίπτωση να ακούσεις διαφορά με αυτά τα ηχεία.:)

AEk μας αφήνεις σε αγωνία,σπασμένα z5500 πρώτη φορά θα έχω την χαρά να δω,μέχρι να έρθω να τα σπάσω εγώ σκέφτηκα να προτείνω.:D:p

ετρεχα με κατι κ@λοδουλιες κ δεν προλαβα.

χθες παρελαβα κ το καινουριο μου πακετο χεχε δεν το εχω ανοιξει ακομα.

εχω τα g51 κ σκεφτομαι να κρατησω εκεινα κ να τα πουλησω τα ζ5500 τι λετε?

φωτο δευτερα.τα εχω κρατησει κ σε σακουλα αν δεν σας αρκει αυτο που εκανα.παντως μου εβγαλαν το λαδι για να τα σπασω οσο τα εσπασα.πλακα πλακα χρειαζονταν βοηθεια .

Έγινε επεξεργασία από AEkfc212
Link to comment
Share on other sites

Τα g51 δεν είναι τόσο δυνατά όσο τα z5500,αλλά δεν χαλάνε όσο εύκολα τα z5500.

Εδώ είναι καθαρά επιλογή σου.:p

Lol για το σπάσιμο^

Nick εκτός από αυτό τρίζει το case και χαλάει ο ήχος.:p

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως δεν ειναι τοσο δυνατα αλλα με εχουν εκπληξει παρα πολυ κ με την ποιοτητα τους κ με το ποσο δυνατο μπασο εχουν αν κ δεν σου γεμιζει το ματι.

τα εχω σε σχετικα μικρο δωματιο κ μενω κ σε πολυκατοικια κ τα ζ5500 δεν τα ειχα τσιτωσει και πολυ γιατι πεφτανε σοβαδες 1-2 που εδωσα.το σκεφτομαι βασικα να τα δωσω πριν τα ανοιξω.αλλιως θα τα κρατησω.αλλη τιμη ανοιχτα αλλη σφραγισμενα.ειμαι αναποφασιστος εχουμε κ γαμους δαχτυλιδια πολλα εξοδα

Έγινε επεξεργασία από AEkfc212
Link to comment
Share on other sites

Nick εκτός από αυτό τρίζει το case και χαλάει ο ήχος.:p

Όχι ρε, δεν έχει πρόβλημα το case, είναι στιβαρότατο :p

Παρεμπιπτόντως, τι εννοείς λέγοντας ότι χαλάνε εύκολα; :wassat:

Link to comment
Share on other sites

Ακούγονται πάρα πολλά,καίγονται οι ασφάλειες εύκολα,η οθόνη στο pod να αναβοσβήνει,να τα βάζεις τέρμα και να κλείνουν και άλλα πάρα πολλά.:hehe:

Στα forum τα προβλήματα θα διαβάσεις...Υπάρχουν τόσο καιρό κι αν κάνεις μία έρευνα να δεις πόσοι τα έχουν θα μείνεις έκπληκτος!!!

Όσο για την ασφάλεις είναι τραγικό να το αναφέρουμε.Δεν κοστίζει τπτ και είναι κάτι για να σε προστατέψει απ' το άθλιο ρεύμα που έχουμε.(αν και εμένα 2 χρόνια ποτέ δεν χρειάστηκε)

Αλλά και στη χειρότερη και πρόβλημα να σου παρουσιάσουν,η logitech έχει άριστo rma. :)

Link to comment
Share on other sites

Στα forum τα προβλήματα θα διαβάσεις...Υπάρχουν τόσο καιρό κι αν κάνεις μία έρευνα να δεις πόσοι τα έχουν θα μείνεις έκπληκτος!!!

Όσο για την ασφάλεις είναι τραγικό να το αναφέρουμε.Δεν κοστίζει τπτ και είναι κάτι για να σε προστατέψει απ' το άθλιο ρεύμα που έχουμε.(αν και εμένα 2 χρόνια ποτέ δεν χρειάστηκε)

Αλλά και στη χειρότερη και πρόβλημm.lα να σου παρουσιάσουν,η logitech έχει άριστo rma. :)

+10000000

απιστευτο rma.

Link to comment
Share on other sites

μερικες ακομα

υ.γ.:πολυ κουραση για να γινει αυτο που βλεπετε κ εγινε κ μεσανυχτα κ χωρις σφυρι

μονο κατσαβιδι κ μαχαιρι ουτε νυστερι δεν ειχα για την εγχειρηση.

post-8900-1416073972,2807_thumb.jpg

post-8900-1416073972,2999_thumb.jpg

post-8900-1416073972,3488_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μερικες ακομα

υ.γ.:πολυ κουραση για να γινει αυτο που βλεπετε κ εγινε κ μεσανυχτα κ χωρις σφυρι

μονο κατσαβιδι κ μαχαιρι ουτε νυστερι δεν ειχα για την εγχειρηση.

καλα και πως ειναι σιγουροι οτι δεν τα ξαναχρησιμοποιησεις????:p:P:P το παρακανες μου φαινεται χαρας την υπομονη σου μονο με το κατσαβιδι

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κ να σκεφτητε οτι εβγαλα πρωτα ολα τα κομματια ενα ενα κ μετα τα εσπασα.

στο πλαστικο των ηχειων παταγα επανω για να σπασει κ δεν εσπαγε με τιποτα πηδαγα σε ενα ενα ξεχωριστα κ ισα που εσπασαν στο πλαι

καλα και πως ειναι σιγουροι οτι δεν τα ξαναχρησιμοποιησεις????:p:P:P το παρακανες μου φαινεται χαρας την υπομονη σου μονο με το κατσαβιδι

απο οτι βλεπεις λες να γινεται;;;;

Έγινε επεξεργασία από Nephiλiμ
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.