Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

όπου και να τα βάλει θα έχει το ίδιο πρόβλημα μιας και όλο το ρεύμα στο σπίτι είναι κοινό , αλλά φίλε μου το πρόβλημά σου είναι όντος στην τροφοδοσία τους , η σκέψη που μου περνάει είναι να βάλεις κάποιο φίλτρο στην τροφοδοσία των ηχείων σου .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ το πιστεύω ότι ίσως να διορθωθεί αν αλλάξω πρίζα. Δεν μπαίνω όμως καν στη διαδικασία να δοκιμάσω γιατί πρώτον δε θέλω να τραβάω μπαλαντέζες μέσα στο δωμάτιό μου και δεύτερον έδωσα 300 ευρώ για να πάρω τα ηχεία. Θέλω να παίζουν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα απάντηση από τη logitech και μου είπαν να τα πάω στο Πλαίσιο (εκεί που τα αγόρασα δηλαδή) Έλπιζα να μου τα αλλάζανε όπως έχουνε πει ήδη άλλα μέλη, μέσω της ligi δηλαδή. Πόσο περίπου θα κάνουνε να μου τα αντικαταστήσουν στο Πλαίσιο?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα απάντηση από τη logitech και μου είπαν να τα πάω στο Πλαίσιο (εκεί που τα αγόρασα δηλαδή) Έλπιζα να μου τα αλλάζανε όπως έχουνε πει ήδη άλλα μέλη, μέσω της ligi δηλαδή. Πόσο περίπου θα κάνουνε να μου τα αντικαταστήσουν στο Πλαίσιο?

Max 24h για έλεγχο,ωστόσο δε νομίζω πως είναι διαθέσιμα αυτή τη στιγμή,άρα λογικά θα σου δώσουν πιστωτικό.

Αν ισχύει αυτό,ενημέρωσε την logitech ότι το κατάστημα είναι out of stock μήπως και αλλάξουν γνώμη και σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας πω ότι τα παρέλαβα από το Πλαίσιο ολοκαίνουρια πάλι πριν από κανένα 2ωρο, τα σύνδεσα και όλα είναι εντάξει. Δεν είχα χρόνο γιατί έπρεπε να φύγω για τη δουλειά, αλλά μόλις ευκαιρέσω θα τα τεστάρω καλύτερα. Πάντως ο ήχος μέσω ομοαξονικής δε κόβεται καθόλου. και είναι και καινούρια παρτίδα. Έχουν PID r 821. Φαίνονται μια χαρά. Σας ευχαριστώ πολύ όλους και για τις απαντήσεις και για τη συμπαράσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.

Έχω το subwoofer ανάμεσα στο γραφείο και στο καλοριφέρ.

ΠΕΙΡΑΖΕΙ???

Ιδίως όταν βάζω τραγούδια δυνατά χαλάει πολύ ο ήχος του μπάσου.Δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό.

___________

|......oooooo

|ΞS...oooooo

|

Υπόδειγμα

ο = γραφείο

| + _ = τοίχος

Ξ = καλοριφέρ

S = Subwoofer

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, ότι δεν είναι το καλύτερο δεν είναι. Αλλά αν δε σε πέρνεις να το βάλεις κάπου αλλόυ, βάλε τουλάχιστον ανάμεσά τους ένα ξύλο να σταματάει τη θερμότητα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν λέω για την θερμότητα (έτσι κ αλλιώς ο σπιτονοικοκύρης ξεχνάει μερικές βδομάδες να ανοίξει την "αυτόνομη" θέρμανση)

Το έχω εκεί καθώς δεν φαίνεται.

Απλά λέω για ανακλάσεις του ήχου κυρίως

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.