Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

Eτοιμαζω ενα συστημα που θα το κρατησω χρονια. Η επενδυση που θελω να κανω ειναι σε οθονη 1000 και ηχεια 300.

Ενας προβληματισμος μου βεβαια ειναι ο χωρος. Οποτε θα ηθελα να μου πεις τι διαστασεις εχει το γουφερ για να αρχισω να ψαχνω που θα το τοποθετησω...... υψος-πλατος-βαθος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει συμβεί κ σε άλλους, αλλά έβαλα τα ηχεία στο Boost 11 (πρώτη φορά) και μύριζαν καμμένο.Τα άφησα εκεί μισό λεπτό κ μετά τα κατέβασα.Δεν έχουν πάθει τπτ (εμφανές).

Ξέρετε από τι προήλθε η καΐλα;

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μυρίζουν καμμένο... Και χωρίς να τα ταλαιπωρώ με χαμηλές συχνότητες, αφού η X-Fi κόβει ό,τι είναι κάτω από 200 Hz...

Δεν καταλαβαίνω γιατί μυρίζουν καμμένο, ειδικά κάποιες φορές που δεν τα έχω καν φτάσει μέχρι το Boost, αλλά δουλεύουν λίγο πιο κάτω από τη μέγιστη κανονική ένταση... Υποτίθεται ότι είναι σχεδιασμένα να αντέχουν την ισχύ του ενισχυτή...

Αρχική απάντηση από l2phile

Αν τα άφηνα κανα μισάωρο boost 11 ( που να τα έβαζα κ 22 ) θα πάθαιναν τπτ;

Τα έχω δουλέψει Boost 8 με club μουσική για κανα 2 ώρες και δεν καταλάβανε τίποτα... Βέβαια, με ψύξη στον ενισχυτή... Δεν ξέρω πώς θα συμπεριφέρονταν χωρίς αυτή...

Υ.Γ.: Boost 11 με Boost 22 έχουν ελάχιστη διαφορά σε ένταση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nickstamat

Και χωρίς να τα ταλαιπωρώ με χαμηλές συχνότητες, αφού η X-Fi κόβει ό,τι είναι κάτω από 200 Hz...

Διαπιστωμένο αυτό; Που το διάβασες;

Link to comment
Share on other sites

Για σπρωξε λίγο τον κώνο του ηχείου προς τα μέσα... Αν πηγαίνει χωρις πρόβλημα, τοτε εισαι τυχερός. Αν βρισκεις ομως αντίσταση η ακούς ενα ηχο σαν να γρατσουνάει, τοτε μάλλον τιναξε πέταλα το πηνίο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά τη βοήθειά σας. Μόλις τα παρέλαβα από το Πλαίσιο και το κουτί πάνω αντί για 505 watt λέει 500. Τι παίζει? Μήπως είναι καμιά παμπάλαια revision? Γιατί και το κουτί φαίνεται ταλαιπωρημένο και 500? Όπως καταλαβαίνεται δεν είναι τα 5 watt αλλά φοβάμαι για τίποτα άλλο. Ποίος ξέρει να πει τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προχθες παρελαβα αυτο τα ηχεια.μετα απο πολλες δοκιμες κατεληξα στο kmplayer το οποιο παιζει τα παντα με ομοαξονικη . αντε να παρουμε και την xonar να γουσταρουμε πιο πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες αρκετα χρησιμα τα οσα λετε και τα tips στο πρωτο ποστ εγω απλα να αναφερω οτι τα εχω εδω και κανενα χρονο περιπου και ειμαι απολυτα happy χωρις κανενα απολυτος παραπονο σε σχεση με τα inspire 5.1 digital 5700 της creative που ειχα. ...

Link to comment
Share on other sites

Λένε απίστεφτα αυτά τα ηχεία ε? αξίζουν τα λεφτά τους για ένα φοιτητόσπιτο 50 τετραγωνικών ή και με πιο λίγα φράγκα κάνω την δουέια μου?

Α και για να αξιοποιηθούν τα ηχεία αυτά θέλει και ανάλογη κάρτα ήχου(πρώιν γραφικών αν δεν σας λέει κάτι αυτό απλά αγνοήστε το μην σασ μπερδέψω κιόλας) η και οι τωρινές των μητρικών είναι μια χαρά?

Link to comment
Share on other sites

Λένε απίστεφτα αυτά τα ηχεία ε? αξίζουν τα λεφτά τους για ένα φοιτητόσπιτο 50 τετραγωνικών ή και με πιο λίγα φράγκα κάνω την δουέια μου?

Α και για να αξιοποιηθούν τα ηχεία αυτά θέλει και ανάλογη κάρτα γραφικών η και οι τωρινές των μητρικών είναι μια χαρά?

ε?:upside::-O:upside:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.