Jump to content



Logitech Z-5500 Digital THX Speaker System MANY PHOTOS (56k beware!)


Recommended Posts

Παιδες μπορει καποιος να παρει μια μεζουρα και να μετρήσει τις διαστασεις του sub ? :jump1:

( Οχι να τις βρει απο το net αλλα να μετρήσει ο ιδιος ;) )

Ευχαριστω :T:

38x33x38 (ΜxΠxY) (Μήκος κουτιού χωρίς την ψύκτρα)

Link to comment
Share on other sites

38x33x38 (ΜxΠxY) (Μήκος κουτιού χωρίς την ψύκτρα)

Τελικα δεν χωραει πουθενα γαμωτο...πολυ μεγαλο για το δωματιο μου :mad:

διαστασεις κουτας ψαχνεις η διαμετρος ηχειου/μαγνητη?

Κουτας :bigsmile:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπολόγιζε + 4cm η ψύκτρα καθώς και min άλλα 5cm ανάμεσα στην ψύκτρα και τον τοίχο. Και από τη μεριά του bass reflex ένα αέρα 10cm καλό θα ήταν...

Κάνει και ως σκαμπό...:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπολόγιζε + 4cm η ψύκτρα καθώς και min άλλα 5cm ανάμεσα στην ψύκτρα και τον τοίχο. Και από τη μεριά του bass reflex ένα αέρα 10cm καλό θα ήταν...

Κάνει και ως σκαμπό...:happy2:

Εχεις μια διαφορα φάσης εσυ...απο ολους τους αλλους :p

Ειπαμε δεν χωραει με καμια παναγια...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια μια ερωτηση (ισως χαζη):

Εχω καρτα ηχου την Creative X-FI Titanium Fatality και θα θελα να ρωτησω ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος διασυνδεσης τους με την καρτα ηχου ?

Αναλογικα (με τα πρασινο/μαυρο/πορτοκαλι βυσματακια) η με την οπτικη εισοδο που εχουν ?

Με την οπτικη εισοδο εχεις παλι 5.1 κανονικα ? Το εχει δοκιμασει κανεις ? (λιγο δυσκολο να διαβασω ολο το topic :giveup:) Υπαρχει διαφορα ?

Ευχαριστω :)

Έγινε επεξεργασία από psytransas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση (ισως χαζη):

Εχω καρτα ηχου την Creative X-FI Titanium Fatality και θα θελα να ρωτησω ποιοε ειναι ο καλυτερος τροπος διασυνδεσης τους με την καρτα ηχου ?

Αναλογικα (με τα πρασινο/μαυρο/πορτοκαλι βυσματακια) η με την οπτικη εισοδο που εχουν ?

Με την οπτικη εισοδο εχεις παλι 5.1 κανονικα ? Το εχει δοκιμασει κανεις ? (λιγο δυσκολο να διαβασω ολο το topic :giveup:) Υπαρχει διαφορα ?

Ευχαριστω :)

Aναλογικά,αφού έχεις καλή κάρτα.

Αν τα συνδέσεις οπτικά το decoding γίνεται απ' τα logitech,δηλαδή αχρηστεύεις την κάρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να καταλαβαίνει αυτί ανθρώπου την ποιότητα που χάνεις, από την μετατροπή Digital To Analog και ανάποδα.

Αναλογικά = Παντού 5.1

Ψηφιακά = Παντού 5.1 εκτός παιχνιδιών

Link to comment
Share on other sites

Aναλογικά,αφού έχεις καλή κάρτα.

Αν τα συνδέσεις οπτικά το decoding γίνεται απ' τα logitech,δηλαδή αχρηστεύεις την κάρτα σου.

επειδη εχω και γω τα z5500 με coaxial (ομοαξωνικο) που γινεται το decoding???

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.