Jump to content



Βάλατε Windows Vista?


HellhammeR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από agganis

Εγω εχω στον ενα δισκο τα ΧΡ και στον αλλο τα Vista.

Moυ φαινεται οτι τα vIsta ειναι λιγο πιο γρηγορα.

οχι μονο λιγο.......ειναι πολυ πιο γρηγορα!

στα 64βιτ η διαφορες ειναι στις 64βιτες εφαρμογες.....καταταλλα σε γρηγοραδα ειναι ακριβως τα ιδια πραγματα!

ξερει κανεις αν βγηκαν τα 64βιτ ultimate σε Ελληνικα?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 17:20]

Δεν υπάρχει 64bit έκδοση στα Ultimate :) Η συσκευασία περιέχει και 32 & 64 μαζί στην ίδια τιμή ;)

Νομίζω ότι έχει μόνο την 32bit και άμα θέλεις την 64 στην στέλνει η MS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NickL

Παιδιά έχει κανείς κανένα direct link για αυτό το hotfix?

Συμβαίνει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα και είναι εκνευριστικό.

Γιατί δεν το βάζεις από το Windows Update? Αφού ξέρεις το ΚΒ, επέλεξε μόνο αυτό αν δε θέλεις τα υπόλοιπα :)

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Νομίζω ότι έχει μόνο την 32bit και άμα θέλεις την 64 στην στέλνει η MS.

Στο δικό μου έχει και τις δύο. Η συσκευασία είχε μέσα 2 dvd. Αλλά είναι το US. Μόνο στο ελληνικό συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Χθες, στις 21:09]

Γιατί δεν το βάζεις από το Windows Update? Αφού ξέρεις το ΚΒ, επέλεξε μόνο αυτό αν δε θέλεις τα υπόλοιπα :)

Δεν είμαι και τόσο νιούμπης δα.:)

Αν πρόσεξες στο λινκ που έστειλα λέει This hotfix may receive additional testing. Therefore, if you are not severely affected by this problem, we recommend that you wait for the next Windows Vista service pack that contains this hotfix.

Τεσπα, θα πάρω αύριο τηλέφωνο τη microsoft να ρωτήσω, όπως προτείνει και η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Στο δικό μου έχει και τις δύο. Η συσκευασία είχε μέσα 2 dvd. Αλλά είναι το US. Μόνο στο ελληνικό συμβαίνει αυτό?

εχω την dsp ultimate εκδοση - μεσα ειχε ενα dvd με την 32μπιτη εκδοση αλλα νομιζω εχει βγει πλεον και η 64μπιτη

αληθευει αυτο που ανεφερε ο HellhammeR?? δλδ σου στελνουν την 64μ ?............

Link to comment
Share on other sites

@makio: Δε γνωρίζω τι γίνεται με την dsp ή την upgrade. Αυτό που λέω ισχύει για την πλήρη έκδοση. Νομίζω όμως πως και σε αυτές τις δύο ισχύει αυτό και πληρώνεις μόνο τα μεταφορικά για να σου στείλουν την 64μπιτη έκδοση. Πληροφορίες θα βρεις εδώ: http://www.microsoft.com/windows/products/windowsvista/editions/64bit.mspx

Βέβαια κάτω κάτω λέει αυτό: 64-bit media is included in the box with Windows Vista Ultimate.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από τα Ultimate που περιέχουν 32 και 64 bit dvd στη συσκευασία ...στα υπόλοιπα κάνεις την αίτηση στο link που σου έχουν γράψει σε ένα φυλλάδιο μέσα στο κουτί και σου στέλνουν την 64bit έκδοση ή την 32bit έκδοση σε CD....ανάλογα με ότι επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NickL

Παιδιά έχει κανείς κανένα direct link για αυτό το hotfix?

Συμβαίνει τουλάχιστον μια φορά τη μέρα και είναι εκνευριστικό.

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/932406/en-us

Λοιπόν το hotfix είναι το εξής για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα:

http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%20Vista/sp1/Fix196683/6000/free/301456_intl_i386_zip.exe

Password: Xy96{JP

Password Changes On: 04/06/2007

Next Password: iDeBLKf9

ΠΡΟΣΟΧΗ! Το hotfix δεν είναι ακόμα σε τελική μορφή οπότε το εγκαθιστάτε με δική σας ευθύνη!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το θεμα με τις ενεργοποιησεις στις dsp εκδοσεις το εψαξε κανεις?Μιλαω ειδικα για την microsoft hellas.

Αν δηλαδη κανω σε διαστημα ενος μηνα 2-3 ενεργοποιησεις θα με κραξουν/κοψουν?

Θελω πολυ να τα αγορασω αλλα μονο για την dsp εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kender

Γιατί σε παιχνίδια εκτός του ότι ακούω κατι σαν παράσιτα από την onboard sound card πετάνε και μπλε οθόνες τα vista(δεν μπορούσαν να αλλάξουν το χρώμα τουλάχιστον :p)

δε ξερω τι μητρικη εχεις αλλα και σε εμενα η p5dlx κανει παρασιτα η nboard και εβαλα την ZS και δεν ακουγεται τπτ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.