Jump to content



Βάλατε Windows Vista?


HellhammeR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Αυτό με τους σκληρούς που ακούγεται σαν να κόβεται το ρεύμα το έχω παρατηρήσει και εγώ. Αμα το αφήσεις για λίγα λεπτά τ pc χωρίς να κάνεις τπτ και μετά πας να ανοίξεις μια εφαρμογή ακούγεται λες και ανήγει το Turbo στα αυτοκίνητα.:p

Στα XP κάτι τετοιο δεν υπήρχε ίσως η 64bit διευθηνσιοδότηση μνήμης?;)

μαλλον καλυτερα σαν το vtec στα HONDA ανογει hellhammer μετα τις 5,5 με 6 χιλιαδες στροφες αναμονης.....χεχε:cool:

οπως και να χει παιδες εμενα μαρεσουν πολυ και τα XP δεν τα ξαναβαζω......

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

To κακο ειναι οτι, αυτο που κανει με τους δισκους διαρκει για λιγο. Οσο και να προσπαθω δεν εχω βρει τροπο να τους κανω να παραμεινουν οff. Εχω απενεργοποιησει ενα καρο services αλλα ενα αρχειο log του ntfs παει και κανει συνεχεια εγγραφες. Το ριμαδι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από godslayer

Κάνουν αυτόματα turn off disks...οταν μένουν για πολύ ώρα idle. Σε μένα για παράδειγμα μου κάνει turn-off τον δίσκο στον οποίο ΔΕΝ έχω εγκατεστημένα τα windows μετά από 20 λεπτά. Είναι πολύ καλό στην περίπτωση που αφήνεις τον υπολογιστή το βράδυ να κατεβάζει και δουλεύει μόνο ο δίσκος που έχει μέσα το λειτουργικό --> χαμηλότερη κατανάλωση ενέργειας και λιγότερος θόρυβος :D Με το που κάνεις κλικ να ανοίξεις ένα φάκελο που σχετίζεται με το δίσκο που κοιμάται τότε ξαναπαίρνει μπρος.Είναι μέσα στα Power Settings οι επιλογές αυτές.

Σοβαρα μιλας???

Και νομιζα οτι χαλασε ο εξωτερικος μου!!

Παω να το αλλαξω αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως ξερει κανεισ τι θελει να πει ο ποιητης????

δεξι κλικ και run as admin,φορτωνει κανονικα

πεταει το εικονιδιο

2-2.jpg

και με το που παταω run παει να ξεκινησει ο installer

και πεταει το παρακατω μυνημα

3-1.jpg

η εκδοση ειναι η 8 που λεει πως ειναι συμβατη με τα vista κανονικοτατα....

και εχω free space alla 15 Γιγα στο c:

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε nick_p πρέπει να ενεργοποιήσεις πάλι το User Account Control για να μπορέσει να κάνει extract τα αρχεία που χρειάζονται για εγκατάσταση στον φάκελο C:\Users\User\AppData\Local\Temp. Δεν είναι θέμα συμβατότητας! Ο Adobe Reader 8 πετάει στα vista

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να πάρουμε image σε 1 dvd (dual-layer) με το δικό τους προγραμματάκι που δεν κάνει συμπίεση ούτε να το σκεφτούμε...

Μήπως μπορούμε να σβήσουμε τίποτα από όσα έχουν εγκατασταθεί;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nick_p

ρε παιδια μηπως ξερει κανεισ τι θελει να πει ο ποιητης????

δεξι κλικ και run as admin,φορτωνει κανονικα

πεταει το εικονιδιο

2-2.jpg

και με το που παταω run παει να ξεκινησει ο installer

και πεταει το παρακατω μυνημα

3-1.jpg

η εκδοση ειναι η 8 που λεει πως ειναι συμβατη με τα vista κανονικοτατα....

και εχω free space alla 15 Γιγα στο c:

:confused:

http://weblogs.asp.net/israelio/archive/2006/12/23/installing-adobe-acrobat-reader-8-on-vista.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fonzi [Χθες, στις 22:32]

Δηλαδή για να πάρουμε image σε 1 dvd (dual-layer) με το δικό τους προγραμματάκι που δεν κάνει συμπίεση ούτε να το σκεφτούμε...

Μήπως μπορούμε να σβήσουμε τίποτα από όσα έχουν εγκατασταθεί;

το γράφω διότι μπορεί κάποιος να το χρειαστεί:

Το CompletePC Backup των vista κάνει συμπίεση τόσο ώστε το αντίγραφο να χωράει στο δισκάκι που έχουμε δηλώσει για την εγγραφή. Αν όμως δηλώσουμε ένα άλλο partition σαν τοποθεσία για το αντίγραφο ΔΕΝ κάνει συμπίεση.

Εμένα πχ πήρε ένα φουλ αντίγραφο του δίσκου (γύρω στα 7,5 γιγα) σε ένα απλό dvd-r και έκανε γύρω στα 10-15 λεπτά. Καθόλου άσχημα...

Link to comment
Share on other sites

:OT:Εγώ πάντως ρε παιδιά είπα να πάρω το θάρρος να τα setaro στο φορητό που έχω(Τα specs μπορείτε να τα δείτε κάτω απο το post) .

Πρόσφατα έβαλα μια γραμμή ADSL 2.0Mbps στο σπίτι και μου δώσανε δώρο τα Windows Vista Premium Edition.Μπορώ να σας πώ ότι εκτός του ότι η εγκατάσταση για να γίνει πήρε περίπου 2 ώρες για λόγους που δε μπόρεσα να καταλάβω το μηχάνιμα τρέχει μια χαρά πάντως ρε παιδάκι μου αυτή η σκατο microsoft :fist: :fist: τίποτα να μη μπορεί να φτιάξει απο μόνη της..Το λέω αυτο γιατί το λειτουργικό αυτό μου κάνει λίγο προς το MACOS X

Εσείς τι λέτε..... :hm: :hm: :hm: :hm:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι αντιγραφή χαρακτηριστικών από MACOS (όπως ήταν τα πρώτα windows άλλωστε) αλλά αντιγραφή του aston shell των xp είναι σίγουρα...

Μιλάμε βέβαια μόνο για το interface διότι τι γίνεται στα βαθιά δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.