Jump to content



Βάλατε Windows Vista?


HellhammeR

Recommended Posts

Τα έχω εδώ και μια βδομάδα στο PC(dual boot).Τrial για δοκιμή.

Εμένα μου φαίνονται πιο γρήγορα από τα XP,και ας τα θάβουν κάποιοι.

Τα μονό πρόβληματα που μου παρουσιάστηκαν μέχρι στιγμής είναι..ότι δεν δουλεύει το PES6 GR patch.:D ,και ότι το WinRaR δεν λειτουργεί με δεξί κλικ->Συμπίεση στο..

Κατά τα αλλά,αρκετά ανανεωμένο interface,όλα τα λεφτα το Αero,πολύ γρήγορη και εύκολη εγκατάσταση,οδηγοί για όλες τις συσκευές(δεν χρειάστηκε να βάλλω οδηγούς για το Κ750,HP 1350,και Winfast XP2000 TV..τα βρήκε μονό του με ενα απλό search στο νετ).Επίσης δεν έχω καταφέρει να τα κρασαρω ποτέ..

Το μονό που δεν έχω καταλάβει είναι γιατί μόλις ξεκινάν,αμέσως μετά κάνουν όλη την Physical Memory...Cached.

Το μονό που ψάχνω τώρα ειναι μήπως μπορώ να βρω πουθενά και την ελληνική εκδοσή,να την δοκιμάσω και αυτή.

Εdit:Eχω περάσει 97.46 x86 whql,και τελευταίους ΙΝΤΕL(chipset).Αν και δεν χρειαζόταν,απλα για σιγουρια.

post-1392-1416073042,7377_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 03:38]

Ναι, ψάχνοντας σε reviews της P5N-E SLI (μόλις την παρήγγειλα) έπεσε ο μάτης μου σε διάφορα άτομα που παρατήρησαν lost connectivity στα Vista με αυτή τη μητρική (παίζει με έναν Marvell 88E1116 PHY).

χρησιμοποιώ κι εγώ τα Vista από την RC1... τώρα εχω εγκατεστημένη την Ultimate X86 retail. ολα δουλεύουν καλά εκτός αυτό με την Marvell που ισχύει...

καμιά φορά χάνει το δίκτυο, ουτε στο ρουτερ μπαινει τίποτα.. μόνο με επανεκίνιση

θα δοκιμάσω και την Ultimate X64 :)

Link to comment
Share on other sites

lefteriz και εγώ συνάντησα αυτό το πρόβλημα με την RC1 που την δοκίμασα πρόσφατα με το δίκτυο στην A8N32 που έχω και στην marvell και στον nVidia Lan controller που έχει η συγκεκριμένη μητρική( δεν έμπαινε στο interface του router), νόμιζα θα λυθεί στην final έκδοση άλλα αφου λες ότι έβαλες την ultimate και συνεχίζεις να έχεις αυτό το πρόβλημα απογοητεύτηκα..:(

Για το nForce 2 θα βγούν drivers? Μήπως ξέρει κανείς?;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για nforce 2 δεν θα έχουμε drivers. Ωστόσο, το μόνο που δεν έιναι συμβατό είναι το controller του δικτύου από τα drivers που είναι για xp, το οποίο μπορείς να επιλέξεις να μην εγκατασταθεί και να είσαι οκ.

Έβαλα την enterprise edition εδώ και αρκετό καιρό και den μπορώ να υποστηρίξω ότι είναι πιο γρήγορα...Αλλά θα μου πείτε 512 mb ram έχω και από την άλλη δεν έχουν κουμπώσει καλά οι drivers της κάρτας γραφικών, μιας και δεν τους δέχεται από την nVidia :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις το WiFi Linksys ADSL (Annex B) Router w200g με τα vista ?απλα δεν παιζει.Η αρχικη συνδεση γινεται επιτυχως.μετα απο 1-2 restart χανει το Νetwork και το εμφανιζει ως ''unrecognized network''...τι repair εκανα τι ip reset...τα ιδια...

Εβαλα παλι το Zyxelακι και παιζει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jumex

Εχει δοκιμασει κανεις το WiFi Linksys ADSL (Annex B) Router w200g με τα vista ?απλα δεν παιζει.Η αρχικη συνδεση γινεται επιτυχως.μετα απο 1-2 restart χανει το Νetwork και το εμφανιζει ως ''unrecognized network''...τι repair εκανα τι ip reset...τα ιδια...

Εβαλα παλι το Zyxelακι και παιζει μια χαρα.

Tι drivers έχεις βάλει για το ethernet?Πιθανώς να είναι εκεί το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Σήμερα, στις 09:56]

Tι drivers έχεις βάλει για το ethernet?Πιθανώς να είναι εκεί το πρόβλημα σου

εχω αφησει αυτους που περασαν τα vista (για P5W64/Marvell yukon)..εξαλλου με το zyxel μια χαρα παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Γειά και από μένα

Να ρωτήσω κάτι,έχω περάσει ξανά το easy cleaner από tony arts και στόν καθαρισμό του μητρώου στό τέλος λέει "72 εσφαλμένες καταχωρίσεις μητρώου"της οποίες δέν σβήνει και στα περιτά αρχεία "10 αρχεία από 11 που βρήκε πάλι δεν σβήνει.

Στά xp τέτοιο πρόβλημα δεν είχα συναντήσει παρά μόνο όταν είχα το zone alarm το οποίο δέν ξαναχρησιμοποίησα.Είναι κάποια δυσλειτουργία.

Γενικά έχω μείνει ευχαριστημένος.

Υ.Γ.έκανα καθαρή εγκατάσταση με vista premium upgrade.

Link to comment
Share on other sites

’λλος ένας χαρούμενος χρήστης :D

Δεν τα περίμενα τόσο άνετα μωρέ αδερφάκι μου με τπτ.

Με χαλάει που δεν έχω ήχο, γίνεται τπτ; Με την onboard nForce4 είμαι.

Α... και για να μην το ξεχάσω... Lineage 2 παίζει μια χαρά :hehe:

Edit: alpha sound driver found --> http://www.nvidia.com/object/winvista_32bit_beta1.html

Έχω 2 unknown devices, κανείς άλλος με nForce 4?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω nForce4! Βγήκαν και drivers απο την nVidia όλα καλά κυλούν προς το παρών

3 uknown devices με βγάζει εμένα;)

Ενά παράξενο που παρατήρησα όταν κλείνεις το firewall απο το USR 9107Α δεν μπορείς να μπείς στο ιντερνετ ούτε καν στο interface του router αλλά όταν είναι ON δουλέουν όλα στην πένα..... πολύ ασφάλεια ή μάλλον πολύ μ.....? :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα πρόγραμμα όπως οι key generators, που δίνει πιθανούς κωδικούς.

Πρέπει να ψάξει κανείς μόνος του αν δουλεύει κάποιος από τους κωδικούς αυτούς.

Το κακό είναι πως η m$ έχει σε βάση δεδομένων τους κωδικούς που έχει εκδόσει.

Δουλεύουν λοιπόν οι κωδικοί που έχουν ήδη πουληθεί ή πρόκειται να πουληθούν.

Αυτό σημαίνει ότι με key generator κλέβεις τον κωδικό κάποιου άλλου.

Είναι λοιπόν πιθανό, όταν ενεργοποιήσει τον κωδικό του να φανεί και να υπάρξουν συνέπειες.

Για παράδειγμα οι κωδικοί από OEM Vista έχουν περιορισμένο αριθμό εγκαταστάσεων και σε συγκεκριμένο hardware.

Αν λοιπόν κάποιος πάει να εγκαταστήσει για τα Vista δεν θα μπορέσει και προφανώς θα επικοινωνήσει με τη M$ ώστε να λυθεί το πρόβλημα του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

’λλος ένας χαρούμενος χρήστης :D

Δεν τα περίμενα τόσο άνετα μωρέ αδερφάκι μου με τπτ.

Με χαλάει που δεν έχω ήχο, γίνεται τπτ; Με την onboard nForce4 είμαι.

.... κανείς άλλος με nForce 4?

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Εγώ έχω nForce4! Βγήκαν και drivers απο την nVidia όλα καλά κυλούν προς το παρών

Μιας που τα εχετε προχειρα ...μπορειτε να δειτε αν τα mp3 σας ακουγονται και απο τα 6 ηχεια??(πειτε μου οτι εχετε 6 ηχεια...πζζζ!!!!)

Τα ειχα για καμποσο διαστημα ...αλλα δεν μπορεσα να βρω επιλογη για να ακουσω και απο τα 6.

Στα Χρ,2003 παιζουν μια χαρα χωρις να πολυασχοληθω.

Υ.Γ

Σε περιπτωση που εχει σημασια ...ημουνα με τα 64βιτ..

Link to comment
Share on other sites

βασικα με την onboard του nf4 ηθελα να μαθω...(με τα Χ530 που εχω)

και κατι που παρελειψα πιο πανω...

Οτι ηταν να αλλαξω ,οπως τα αλλαζω στα Χπ/2003 ,τα αλλαξα αλλα δεν επαιζαν ολα τα ηχεια

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.