Jump to content



Βάλατε Windows Vista?


HellhammeR

Recommended Posts

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

..εχω τα windows vista ultimate..

θετικα

Η εκκινηση..μονο που δεν βλέπεις τα xp...παλι..ειναι θετικο..

..δεν εχω αντιμετωπίσει κανενα προβλημα με drivers...ουτε με παιχνίδια που παιζω..

..εχουν καταπληκτικη διαχειρησει μνημης και αυτο για όλους μας ειναι τρομερα σημαντικο..

..επισης οπου κι αν εισαι μια αναζητηση με ετοιμα αποτελεσματα ειναι παντα μπροστα σου ..πολυ τέλειο!

..Τα αμεσα update..

..Η Τρομερή βοήθεια..

..Η τελικη αποκριση ενος φακελου που περιέχει πολλα gb δεδομενα δηλ το ποση ώρα θα κάνεις να ανοιξεις ενα βιντεοκλιπ π.χ...

..τα αυτοματο διωρθωτικο σε όλο το δύκτιο..καμια σχέση με του xp..

Αρνητικά

..ο χρονος μεχρι μεχρι να γινει αυτη η γρηγορη αποκριση στα περιεχόμενα αυτων των μεγάλων φακελων..

..θελουν υπολογιστη και οχι κονσερβοκουτι...

..δεν κανεις βημα αν δεν επιβεβαιωσεις το συστημα πως ξερεις τη κανεις....

..Ο ηχος στα σφαλματα ειναι το ιδιο αποκρουστικος...

τα εχω εγγαταστησει απο υπολογιστη με 3GΒ ram.. 1024ΜΒ μεχρι και 512ΜΒ...σε ολα λειτουργουσε πολυ καλα..στο 512 πηρε τα 384..

..ειμαι ενας απλος χρηστης που χαιρομαι το καινουργιο λειτουργικο της μαμας microsoft....χρησιμοποιοντας το!!

Link to comment
Share on other sites

ούτε πρόκειται να τα βάλω , αλλά ούτε και να ασχοληθώ ...

Εγώ είμαι τελικός χρηστής, όχι πειραματόζωο .

XP Pro ENG DSP SP2 , και όλα ρολάρουν Super !! ;)

Και κοστίζουν μόνο 132 ευρωπουλάκια ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,

Έχω ένα σύστημα με Ρ4 στα 2,4 , μνήμη 1024 σκληρό 250 GB sata κάρτα γραφικών MSI FX5500 Σας παρακαλώ εάν γνωρίζετε να μου πείτε τα vista θα μπορέσουν να δουλέψουν και εάν όχι τι μπορώ να κάνω ..εάν μπορώ ??

Ναστε καλά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από makis [Σήμερα, στις 20:20]

Καλησπέρα,

Έχω ένα σύστημα με Ρ4 στα 2,4 , μνήμη 1024 σκληρό 250 GB sata κάρτα γραφικών MSI FX5500 Σας παρακαλώ εάν γνωρίζετε να μου πείτε τα vista θα μπορέσουν να δουλέψουν και εάν όχι τι μπορώ να κάνω ..εάν μπορώ ??

Ναστε καλά

Θα δουλεύουν. Κι εγώ αντίστοιχο σύστημα έχω (Sempron 3000, 1γιγα μνήμη, ATI X550) και τα RC1 τρέχανε μια χαρα. Βέβαια τα παιχνίδια θα τρέχουν αρκετά πιο αργά απ' ότι στα XP.

Για να απαντήσω και στο θέμα μας, όσο τα προγράμματα που χρησιμοποιώ τρέχουν σε xp, θα έχω xp. Αν, όχι θα έρθει κι εμένα η ώρα μου να μετακομίσω σε vista.

Θα βάλει πάντως ο αδερφός μου τώρα, που έχει Core2Duo 6300, 2GB RAM, 7600GS (προς το παρών).

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Venisk (ή όποιος άλλος έχει βάλει vista) μπορείς να μου πεις πόσα processes τρέχουν στο παρασκήνιο μετά την εκκίνηση του συστήματος; Στην RC2 που είχα βάλει ήταν καμιά 40ρια+ που δεν ήξερα και τι κανουν τα περισσότερα

Link to comment
Share on other sites

το hardware έγινε 500% πιο γρήγορο από το 2002 μέχρι τώρα

Οριστε ποιος ειρθε???: :p :P :p :P :p :P :p :P :p

Ουτε στα benchs δεν το ειδαμε αυτο μην λεμε και ανακριβειες μονο στις καρτες γραφικων παρατηρηθηκε καποια μεγαλη αυξηση αλλα και παλι αυτη δεν φενεται λογω των τρελλων απαιτησεων και χαλια προγραματισμο των παιχνιδιων

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

το hardware έγινε 500% πιο γρήγορο από το 2002 μέχρι τώρα

Οριστε ποιος ειρθε???: :p :P :p :P :p :P :p :P :p

Ουτε στα benchs δεν το ειδαμε αυτο μην λεμε και ανακριβειες μονο στις καρτες γραφικων παρατηρηθηκε καποια μεγαλη αυξηση αλλα και παλι αυτη δεν φενεται λογω των τρελλων απαιτησεων και χαλια προγραματισμο των παιχνιδιων

δεν λεει ανακριβειες. . .σε ολα τα υποσυστηματα -πλην των σκληρων δισκων- υπαρχει χαωδης διαφορα.απλα googlαρε τις λεξεις -bench,cpu,ram,vga- +2002 και θα θυμηθεις τι μηχανηματα ειχαμε τοτε. . .

Link to comment
Share on other sites

τα έβαλα (την ultimate) παιδιά και είναι πολύ εντυπωσιακά. Δουλεύουν σχεδόν όλα εδώ και δυο εβδομάδες χωρίς προβλήματα. Τα προγράμματα που χρησιμοποιώ είναι photoshop,nero,nod,corel x3, mozila, shrink, και εκτυπωτή canon ip5200

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκαν προβλήματα σε Marvell κάρτες δικτύου (δεν συνδέονταν στο Interface του router κλπ). Μήπως έχει συναντήσει κανείς κάποιο πρόβλημα σχετικά με το δίκτυο στα Vista?:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από HellhammeR

Αναφέρθηκαν προβλήματα σε Marvell κάρτες δικτύου (δεν συνδέονταν στο Interface του router κλπ). Μήπως έχει συναντήσει κανείς κάποιο πρόβλημα σχετικά με το δίκτυο στα Vista?:wassat:

Ναι, ψάχνοντας σε reviews της P5N-E SLI (μόλις την παρήγγειλα) έπεσε ο μάτης μου σε διάφορα άτομα που παρατήρησαν lost connectivity στα Vista με αυτή τη μητρική (παίζει με έναν Marvell 88E1116 PHY).

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα έβαλα, αυθεντικα Home Premium. Γινανε κάποια updates, εχω απενεργοποιήσει το UAC γιατι μου έσπαγε τα νεύρα. Μου αρέσουν σαν εμφάνιση, το wow παίζει :p αν και εχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν φταίνε τα vista για το προβληματάκι που έχει.

Καποια προγραμματα θελουν update για να παίξουν, καποια παίζουν οπως και στα xp, drivers γενικα οκ, (creative ftl).

Δεν υπάρχουν ισως ακόμα λογοι για να τα βάλει κανεις, απλα ετσι για αλλαγή ισως.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spartacos

ας τα βαλει, οποιος εχει ορεξη για beta-testing

4 ημέρες "διακοπούλες", για την επιμονή σου να πηδάς τη συζήτηση. Ο δημιουργός του thread ρώτησε αν τα έβαλε κανείς και τι προβλήματα/λύσεις έχουν εντοπιστεί, δεν φώναξε τους Σταυροφόρους που θα σώσουν τον πλανήτη από την λέλαπα του Bill Gates.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την έκδοση 15 nforce4 γι AMD δεν την εβαλα...φοβήθηκα με όλα αυτά που λέγονται.

Εβαλα όμως τους 100.65 και ntune.

Την 6600 στο γραφείο όμως δεν κατάφερα να την clockάρω...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.