Jump to content




GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

τελικα δεν μπορεσα...και ξαναρχισα.:D

Eχει καταντησει αηδια βεβαια...χειροτερο και απο test/bench...

Η καρτα δουλευει υπερωριες σε χρονισμους μεγαλυτερης αδερφης της..και παιδευτηκα λιγο με φιλτρα κλπ για να εχω 30λιγα fps στα 1280χ800..

τωρα 8α μπορω να ξεχαρμανιασω λιγουλακι βλεπωντας και κανενα γραφκο...:p ...(αλλα δεν μπορω να κανω χρονο:()

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 14:26]

δεν ειναι δυνατον ρε παιδες...μαλλον το παιχνιδι φταιει και οχι η καρτα....εδω στο δικο μου AGP σε 1680Χ1050 αναλυση και ολα full και ειμαι στα 10 fps...

μιλάμε για αυτες τις ρυθμισεις με deafault τις vga

/Edit: Α εννοείς ότι είναι βαρύ, ναι ok.

post-4508-1416073120,1375_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εκεί έγω καταλήξει και εγώ gbak... κάτι τα αποτελέσματα του DEM, κάτι που σε όλα τα συστήματα ψιλοσέρνεται... το ότι να ναι λίγο...

μάλλον θα το στείλω από εκεί που ήρθε το demaki να ησυχάσω γιατί απο χρόνους τίποτα και απο απόλαυση μηδέν...

Ευχαριστώ πολύυυυυυυ?????

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι βρε παιδια, από εδώ και περά θα βγαίνουν παιχνιδακια που στις μεγαλυτερες αναλυσεις full detailed κτλ θα δυσκολεύονται και οι καλυτερες καρτες, παντα έτσι δεν γινόταν? ’σχετα αν φταιει η κάρτα ή όχι, παιξτε και κανα ArmA.

Παντως εμενα οι βουτιες στα fps στο dirt όταν βάζεις απο medium/high στο ultra, μου φαινονται και λιγο μουφα, εδώ που τα λεμε, δεν έχουν και τόσο μεγάλες διαφορες.

Το παιχνιδι παιζεται με ωραία γραφικά και στο medium/high, motion blur off, wind effects off.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 16:03]

Έτσι είναι βρε παιδια, από εδώ και περά θα βγαίνουν παιχνιδακια που στις μεγαλυτερες αναλυσεις full detailed κτλ θα δυσκολεύονται και οι καλυτερες καρτες, παντα έτσι δεν γινόταν? ’σχετα αν φταιει η κάρτα ή όχι, παιξτε και κανα ArmA.

Παντως εμενα οι βουτιες στα fps στο dirt όταν βάζεις απο medium/high στο ultra, μου φαινονται και λιγο μουφα, εδώ που τα λεμε, δεν έχουν και τόσο μεγάλες διαφορες.

Το παιχνιδι παιζεται με ωραία γραφικά και στο medium/high, motion blur off, wind effects off.

Αυτο να μου πείς... πάντως δεν ξέρω για τους υπόλοιπους εγώ με την χαρά έμεινα στο παιχνίδι... είναι και η φύση του παιχνιδιού τέτοια που θέλει πολλά frames για να το χαρείς... εντάξει αντέχεται με όλα τα στο off, low αλλά από την άλλη να μην το χαρείς αξιοπρεπώς, με όλα του τα καλούδια?

Εκτός αν το παιχνίδι είναι αρκετά μπροστά από τον μέσο όρο hardware που διαθέτουμε και θέλει ένα κάρο πράγματα για δουλέψει σωστά... που και πάλι βέβαια μου ακούγεται κάπως γιατί βαρέθηκα αυτήν την καραμέλα...

Πάντως καμία βδομάδα διορία του δίνω ακόμα στον σκληρό μου... για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 16:35]

1.να μην το χαρείς αξιοπρεπώς, με όλα του τα καλούδια?

2.γιατί βαρέθηκα αυτήν την καραμέλα...

1. Στην πιστα με τo baggy που είναι πολλα αυτ/τα μαζί με όλα όλα on με μια GTX default δεν μπορείς.(1280χ1024). και στο κανονικό βάλε βροχές και τετοια οποτε καταλαβαινεις

2. Εγω να δεις.

Link to comment
Share on other sites

OT: Μιας και ξενερωσα με τον χειρισμο του DIRT ,ολοι λεγανε για richard burns rally...Το βαλα , εβαλα τιμονιερα και εχω πορωθει...Ουτε προβλημα με frames ουτε τιποτα..

Τι να το κανεις το dirt αν παιζει με ολα φουλ η ολα λοου οταν εχει απαισιο χειρισμο ;

Link to comment
Share on other sites

και γω αυτο παιζω φιλε το παιχνιδι ειναι εξομειωση κανονικα...σε σχεση με το dirt απλα μερα με την νυχτα...

εγω θα λεγα να περιμενουμε την κανονικη εκδοση του dirt γιατι με τις ρυθμισεις των γραφικων κατι παιζει...και ελπιζω να βελτιωθει και λιγο ο χειρισμος του.. που πιο πολυ σε OUTRUN

φερνει... παρα σε WRC..

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει που καταλήγουμε? ότι ασχέτως τι βγάζουν, τι λένε και τί διαφημίζουν οι εταιρείες κάθε φόρα... εν τέλει μετράει η εντύπωση που θα έχεις και ίσως σου μείνει από ενα demo ή από την κόπια που τα πέσει στα χέρια σου και πως αυτό θα αξιοποιήσει το hardware και την εμπειρία σου... στα χαρτιά όλα σουπερ λειτουργούνε....

Γιατί δεν βγάζουν κάνα patch για το demo? :hehe::rofl:

Link to comment
Share on other sites

:OT:

@gbak

Πως παει το RBR με G25??(Με keyboard απλα δεν παιζεται το παιχνιδι)

@GoMaR

Μετα τις πρωτες προσπαθειες που πας απο δεντρο σε δεντρο :tomato: ,συνηθιζεις και καταλαβαινεις πως ειναι η οδηγηση ενος WRC(πριν βαλεις 5η,κανεις τη διαθηκη σου-6η δεν ξερω αν εχει και το εχω σχεδον τερματισει)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα να παιξω το παιχνιδι...αφου την πρωτη φορα που το τρεξα δεν ξεκινουσε καθολου...επαιξα κ τις 3 πιστες με ολα στο full(ultra) και αναλυση 1280χ1024..πολυ ωραια γραφικα κ ο χειρισμος του μου φανηκε λιγο πιο αμεσος απο το προηγουμενο Colin.

Link to comment
Share on other sites

@cptkoulis : Αστα να πανε , μεχρι και ετσι οπως γλιστρας εχει απιστευτη αισθηση..Εντωμεταξυ βαζω Realistic damage και αν πεσω πανω στο δεντρο κανει μπουμ η μηχανη και ξανα μανα απο την αρχη..

Συνεχεια με 3η - 4η ειμαι παιζοντας με τα πεταλια ;)

Κριμα ομως που δεν εχω την G25 αλλα την sidewinder forcefeedback της MS..

Οσο για το Colin (να μην ειμαι και Off topic ) δε μου κανει αισθηση...Το περιμενα το παιχνιδι να δω τα γραφικα πιο πολυ και οχι ο χειρισμος...

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Θα καταλαβεις οτι ειναι καλυτερα να παρεις μια στροφη με 5-10 km/h λιγοτερα παρα να βγεις/βρεις/ακουμπησεις/χτυπησεις οπουδηποτε.Το rallye school ειναι χρησιμοτατο και τα πρωτα 2 πρωταθληματα ερχονται σχετικα ευκολα.Το "δυσκολο" πρωταθλημα παραειναι δυσκολο :OT:

Οσο για το Dirt,τουλαχιστον δεν εχει αυτο το αθλιο bug που εχουν σχεδον ολοι οι τιτλοι των "Codemasters" που ξαφνικα το τιμονι σταματαει να υπακουει και πιανεις τριψηφιο αριθμο FPS μεχρι να συναντησεις τον κοντινοτερο τοιχο(TOCA 3&CM2005 το παρουσιαζαν πολυ συχνα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από cptkoulis

:OT:

@gbak

Πως παει το RBR με G25??(Με keyboard απλα δεν παιζεται το παιχνιδι)

φιλε οσο δεν παιζεται με τα πληκτρα τοσο εθιστικο και πορωτικο ειναι με το G25...απλα τελειο..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 22:33]

φιλε οσο δεν παιζεται με τα πληκτρα τοσο εθιστικο και πορωτικο ειναι με το G25...απλα τελειο..

Ωχ καλό φαινεται, θα το δοκιμ'ασω με keyboard. Δεν έχω G25.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 22:33]

Βλέπω τις πωλήσεις της logitech στα ύψη.... ωραίος o Κ0LTHAR :happy2: ...

με βλέπω να αναβάλλω την υδρόψυξη :whistling :whistling

EDIT : DEM.... με keyboard δεν παλεύεται...τουλάχιστον εγώ δεν την παλεύω... το θέμα είναι να οργανωθούμε... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 22:54]

EDIT : DEM.... με keyboard δεν παλεύεται...τουλάχιστον εγώ δεν την παλεύω... το θέμα είναι να οργανωθούμε... :p

Mε 260ε που θελει το G25 θα παλευτει και θα παραπαλευτεί :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 23:06]

Mε 260ε που θελει το G25 θα παλευτει και θα παραπαλευτεί :hehe:

Ελά μωρέ... θυσιάζεις ένα τριήμερο με την γκόμενα... ή την γκόμενα και τα έξοδα της... :banging:

Πλάκα στην πλάκα εγώ κόλλησα από τότε που οδήγησα κάτι αντίστοιχο στην έκθεση αυτοκινήτου... Απλά εκστασιάστηκα και βέβαια :inlove:...

Το θέμα είναι ότι στην έκθεση είχε ένα 42' μόνιτορ και όχι την 20αρα DELL που έχω εγώ... αν και νομίζω ότι λόγω μικρότερης απόστασης θα κάνει μια χαρά την δουλειά της...

Πάντως keyboard και RBR, Dirt, NFS, GTR2, TDU και δεν ξέρω εγώ τι άλλο απλά δεν αντέχεται... ή τιμονιέρα ή αγκύλωση (στην καλύτερη πέρα από τα ταβοράκια για τις επιδόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.