Jump to content




GoMaR

Recommended Posts

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

To κανονικό έχει προβλημα τελικά.

Στο circuit duct και γενικά όπου έχει πολλά αυτοκ. είναι unplayable, slideshow, τα ζώα μου αργά, βαρατε με και ας κλαιω, στου κουφου την πόρτα όσο θελεις βρόντα,

καλά κόβω...

Έχω την εντύπωση ότι θα σέρνεται εκεί και στις κονσόλες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλο drop, μιλάω για unplayable κατασταση και μιλαμε για 1280χ1024...και κρίμα γιατι εμενα μ αρεσει το π@υστικ@.

Με τέτοια ζέστη δεν κάνω o/cing πουθενά, οι ανεμηστήρες θα μου πάρουν τ αυτιά..ειδικά στο circuit duct είναι ότι ναι σταματαει τελείως. 9 -12 fps..ενώ όταν υπάρχει ενα αυτοκ. πάει καλά...παίζεται. Μερικές φορές και στα 50 fps και πάνω.

Κατέβασα μερικά settings αλλα δεν είδα διαφορες σε αυτα τα σημεία που λεω....πάλι unplayable είναι. Βέβαια είχα βάλει wind off , και πάλι τα δεντρα ανεμιζαν...θα το ψάξω λίγο περισσοτερο...Πάντως παρ όλο που είναι dx9 Η GTX δεν το έχει.

Link to comment
Share on other sites

το patch το βαλες? παλι καλα που το πες γιατι το προσπαθω 2 μερες να το σεταρω...ενω σε single mode κραταω 30-35 fps στο αλλο mode ειναι οντως unplayable...και νομιζα οτι φταιει το συστημα μου..

Link to comment
Share on other sites

Το patch μόλις κατέβηκε...

Λοιπόν όταν άλλαξα τα settings και έκανε επανεκκινηση το παιχνιδι μόνο του τις αλλαγές δεν τις πηρε. Για αυτό δεν προσεξα καμια αλλαγή. Ξαναβγήκα και μπήκα χωρίς να πειραξω τιποτα και τις πήρε μετά...περιεργο τλσπ. Τώρα έχω

2χΑΑ ,

shadows high,

parkticles high,

wind effects off, c

rowd medium, και

motion blur off

και όλα τα άλλα στο Ultra (1280x1024).

όταν δεν έχει άλλα αυτοκινητα παει και 60fps (μ.ο 52-55) και γενικά κανενα πρόβλημα.

όταν υπάρχουν και άλλα έχω πρόβλημα ακόμα και με αυτα τα settings. :(

Το fraps δειχνει σε κάποιες φάσεις και 22-25 fps AΛΛΑ ακομα και αν δειχνει 40 ας πουμε δεν πηγαινει ομαλά όπως ειναι τα 40 fps όταν υπάρχει ένα αυτοκ. (και αυτό γιατι μαλλον έχει πολλά γρήγορα drops που δεν προλαβαινει να τα δειξει το fraps) δεν είναι παντελως unplayable :οπως όταν είναι όλα στο ultra αλλά με αυτα τα fps δεν μπορεις να κάνεις και χρόνους.

Θα ακολουθησουν και μετρησεις αναλυτικές με fraps.

Sorry για το blah blah αλλα είναι ένα παιχνιδι που μου άρεσε μετά απο πολυ καιρό (Splinter Cell 3) και ας είναι arcade, έχει χαβαλέ, κάνω ανάποδα με keyboard, και μπορεις να διασκεδάζεις για λίγη ώρα (ελλειψη χρόνου) και αμεσα χωρίς να παιζεις ώρες όπως χρειαζεται με παιχνιδια στυλ oblivion Stalker κτλ.

Edit : Επισης ένα άλλο περιεργο που δεν συνεβαινε με το Demo. όταν κλεινω το wind effect τα δεντρα πάλι κουνιουνται...

Η 1η έιναι Spain (όχι Χαλκιδικη :p )

post-4508-1416073131,2358_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 19:00]

Mε το patch

Αυτά τα settings

2χΑΑ ,

shadows high,

parkticles high,

wind effects off,

crawd medium, και

motion blur off

και όλα τα άλλα στο Ultra (1280x1024).

όταν δεν έχει άλλα αυτοκινητα παει και 60fps (μ.ο 52-55) και γενικά κανενα πρόβλημα.

όταν υπάρχουν και άλλα έχω πρόβλημα ακόμα και με αυτα τα settings. :(

Το fraps δειχνει σε κάποιες φάσεις και 22-25 fps

όταν στρίβω κολλάει..

@ gbak σε καμια περιπτωση δεν φταίει το συστημα (setup) σου..Είναι βαρύ

Με 1680x1050 είναι σαφώς χειρότερα απο 1280χ1024 και στο δικό μου setup...

post-4508-1416073131,2649_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tony93 [13-06-2007 23:48]

1) Οταν τρεχεις κανονικα και θες να στριψεις σε μια μικρη στροφουλα και πατησεις ενα βελακι αναλογος που θες να πας, οι ροδες στριβουν αμεσως οσο δεξια ή αριστερα αναλογος πανε. Και ετσι οπως τρεχεις και πατησεις το βελακι, χανεις αμεσως τον ελενχο και δεν μπορεις να το επαναφερεις. Αυτο γινετε συνεχεια. Και λιγο να το πατας το κουμπακι τα ιδια γινονται. Ακομα και σε μια μεγαλι στροφη, στριβει περισσοτερο απο οσο θες.

2)Θελω να καταλιξω πως τελικα το gameplay δεν εχει τοσο ωραια γραφικα οσο δειχνουν στο trailer. Και γενικοτερα δεν θα το αγοραζα. Δεν με ενθουσιασε καθολου. Τελικα, κατα την γνωμη μου το Colin mcrae ειναι για..... :tomato: :tomato: :tomato::TD:

Αυτα απο εμενα.

Για το 1) Δεν πάιζει κατι τέτοιο, ο χειρισμός με keyboard ειναι πανευκολος , για αυτο το κατηγορουν πολλοι. Προσωπικά πρεπει να προσπαθησω πολυ να βγω απ το δρομο :hehe:

το 2) δεν το πιασα καλά, gameplay και γραφικά δεν έχουν σχεση....

Τα γρφικά και τα physics του game είναι Τop. To gameplay περι ορέξεος....

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ διασκεδαστικό.

Τα γραφικά είναι φοβερά (οι αντανακλάσεις είναι ένα ποίημα, δεν το περίμενα από DX9), τα τοπία πολύ προσεγμένα και τα αυτοκίνητα πολύ καλά σχεδιασμένα. Ο ήχος είναι ικανοποιητικότατος και ο χειρισμός σίγουρα καλύτερος και πιο παιχνιδάδικος από το CMR3 και μετά.

Μπορώ και απολαμβάνω το παιχνιδι γιατί δεν ψάχνω ρεαλισμό στην οθόνη του H/Y μου. To παιχνιδάκι το παίζω για να σκοτώσω την ώρα μου (όχι όμως τον "χρόνο" μου, προτιμώ τα Clubman-Amatuer difficulty settings), να χαίρομαι με το EVO που λατρεύω και να θαυμάζω τα γραφικά του.

Ο χειρισμός είναι όντως αντιρεαλιστικός αλλά δε με ενοχλεί από τη στιγμή που είναι εύκολος και στο κάτω κάτω... παιχνίδι είναι. Αν ήταν simulation δεν θα μπορούσαμε να το παίξουμε. Εκτός κι αν σαν παιχνίδι εννοούμε να τρέξουμε 25 φορές την ίδια πίστα για να μάθουμε τα πονηρά σημεία και να καταλάβουμε πλήρως την συμπεριφορά ενός αυτοκινήτου που ποτέ δεν θα οδηγήσουμε.

Για τον ρεαλισμό, υπάρχουν και οι... Σέρρες....

Link to comment
Share on other sites

Στο xbox360 είναι μια εύκολη λύση..

Παίζεις το παιγνίδι με πολύ ωραία γραφικά και χωρίς lag σε κάποια σημεία και φυσικά χωρίς να χρειάζεται να τα χώσεις για να μπορείς να παίξεις στο pc..

Με ένα καλώδιο το συνδέω και στην οθόνη μου και είμαι jet! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από subneo

να χρειάζεται να τα χώσεις για να μπορείς να παίξεις στο pc..

Με ένα καλώδιο το συνδέω και στην οθόνη μου και είμαι jet! :)

Να σου θυμήσω πόσα "έχωσες"? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Εμένα πάλι μου φαίνεται πολύ διασκεδαστικό.

Τα γραφικά είναι φοβερά (οι αντανακλάσεις είναι ένα ποίημα, δεν το περίμενα από DX9), τα τοπία πολύ προσεγμένα και τα αυτοκίνητα πολύ καλά σχεδιασμένα. Ο ήχος είναι ικανοποιητικότατος και ο χειρισμός σίγουρα καλύτερος και πιο παιχνιδάδικος από το CMR3 και μετά.

Μπορώ και απολαμβάνω το παιχνιδι γιατί δεν ψάχνω ρεαλισμό στην οθόνη του H/Y μου. To παιχνιδάκι το παίζω για να σκοτώσω την ώρα μου (όχι όμως τον "χρόνο" μου, προτιμώ τα Clubman-Amatuer difficulty settings), να χαίρομαι με το EVO που λατρεύω και να θαυμάζω τα γραφικά του.

Ο χειρισμός είναι όντως αντιρεαλιστικός αλλά δε με ενοχλεί από τη στιγμή που είναι εύκολος και στο κάτω κάτω... παιχνίδι είναι. Αν ήταν simulation δεν θα μπορούσαμε να το παίξουμε. Εκτός κι αν σαν παιχνίδι εννοούμε να τρέξουμε 25 φορές την ίδια πίστα για να μάθουμε τα πονηρά σημεία και να καταλάβουμε πλήρως την συμπεριφορά ενός αυτοκινήτου που ποτέ δεν θα οδηγήσουμε.

Για τον ρεαλισμό, υπάρχουν και οι... Σέρρες....

Για τον αντι-ρεαλισμό, υπάρχει το TrackMania ;)

Ένα Colin έπρεπε τουλάχιστον να είναι έστω σε ένα βαθμό ρεαλιστικό. Ειδικά όταν έχει τόσο καλό damage, που θα του επέτρεπε να καταφέρει το μέγιστο ρεαλισμό σε CMR, τα θαλάσσωσε πολύ άσχημα με τη super γραμμική επιτάχυνση, την απαράδεκτη επιβράδυνση και το αμφιλεγόμενο στρίψιμο.

Θεωρώ ότι είναι ακόμα ένα παιχνίδι που θα με κρατήσει μια εβδομάδα (και ίσως με το ζόρι)...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.