Jump to content




GoMaR

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από gznp

Για τον αντι-ρεαλισμό, υπάρχει το TrackMania ;)

Ένα Colin έπρεπε τουλάχιστον να είναι έστω σε ένα βαθμό ρεαλιστικό. Ειδικά όταν έχει τόσο καλό damage, που θα του επέτρεπε να καταφέρει το μέγιστο ρεαλισμό σε CMR, τα θαλάσσωσε πολύ άσχημα με τη super γραμμική επιτάχυνση, την απαράδεκτη επιβράδυνση και το αμφιλεγόμενο στρίψιμο.

Θεωρώ ότι είναι ακόμα ένα παιχνίδι που θα με κρατήσει μια εβδομάδα (και ίσως με το ζόρι)...

Συμφωνώ, η λέξη κλειδί εδώ είναι "McRae". Λόγω της επιτυχίας των πρώτων τίτλων τα επόμενα θα έπρεπε να είναι εξίσου καλά.

Αλλά προσωπικά, δεν με ενδιαφέρει αυτό. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου πως λέγεται ένα παιχνίδι. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι το να με διασκεδάζει. Θα στεναχωρηθώ κιόλας που καταρρακώθηκε η σειρά McRae? Μπα, λέω να κάτσω να παίξω λίγο.

Το παιχνίδι είναι ώσπου να το τερματίσεις, μετά τι να κάτσεις να κάνεις? Μόνο διπλά και δικτυακά.

Τα μόνα παιχνίδια που "αντέχουν" στον χρόνο είναι αυτά που δεν τερματίζονται γρήγορα (ή και καθόλου), πχ RPG/Strategy

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Τι θα γίνει μ αυτα τα load profile failed ????:sick:

Είναι το τριτο file corrupted που μου βγάζει...το κάνει και σε άλλους αυτό?

Α στο καλό έχω αρχίσει 3η φορά career και δεν έχω φτάσει στη μέση...

Όλο corrupted και corrupted....... μη το δώσω καμια

Σε κανενα άλλο παιχνιδι δεν είχα αποτυχημένα saves..μου το κανε και στο demo.

edit : α ειναι γνωστό το πρόβλημα.....

I have a contact with codemaster support team.

They told me that I must use an internet connection to have no corrupted saved profile !

I reply that :

1) I don't have an internet connection.

2) On dirt Box They don't say that it is a prerequisite ....

Ελεος.

http://community.codemasters.com/forum/showthread.php?t=193272&page=2&pp=10

Η codemasters ξερει το προβλημα και θα το λυσει

"We now have a patch under production for this issue. Before release, however, this will need to be fully tested by our QA Department. We aim to complete this testing by early next week. If no problems are encountered the patch will be released upon completion.

I will let you know if this schedule changes in any way."

Link to comment
Share on other sites

Απο περιεργεια ....Τι κάνει το Motion Blur σε αυτό το παιχνιδι? Ακομα δεν έχω καταλάβει.

Που ακριβώς κοιταω και φαινεται πιο blur η όλη φάση? :confused:

Παρτε και ενναλακτικους τροπους προσπεράσματος

post-4508-1416073139,9238_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε στα χέρια μου ένα c2d 6600, 8800gts, 2gb ram με win xp καλά στημένα. Τα βάλαμε το demo, βάλαμε και full όλα στα 1680χ1050 και το παιχνίδι ξεκίνησε με 0 frames στη πίτσα με τα πολλά αυτοκίνητα. Στο άλλο παλευόταν λίγο. Τα κατεβάσαμε όλα στο medium κι έστρωσε λίγο η κατάσταση. Τι υπολογιστική ισχύ είχαν στο νου τους όταν το έφτιαχναν; Απλά απαράδεκτο, σε 5 λεπτά είχε γίνει uninstall.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

Έπεσε στα χέρια μου ένα c2d 6600, 8800gts, 2gb ram με win xp καλά στημένα. Τα βάλαμε το demo, βάλαμε και full όλα στα 1680χ1050 και το παιχνίδι ξεκίνησε με 0 frames στη πίτσα με τα πολλά αυτοκίνητα. Στο άλλο παλευόταν λίγο. Τα κατεβάσαμε όλα στο medium κι έστρωσε λίγο η κατάσταση. Τι υπολογιστική ισχύ είχαν στο νου τους όταν το έφτιαχναν; Απλά απαράδεκτο, σε 5 λεπτά είχε γίνει uninstall.

κατι αλλο θα επαιζε , σε εμενα παιζει μια χαρα παντως με πανω απο 35ρια

Link to comment
Share on other sites

Σε έναν stock 6600 με μια stock GTX με 2gb ram , το παιχνιδι με όλες τις επιλογες στο τερμα σε μερικες πιστες με πολλά αυτοκινητα κατεβαινει και κάτω απο 27-28 fps ανάλογα με τα ποσα πραγματακια συμβαινουν στην οθόνη μας, και δεν επιδεχεται καμια αμφισβητηση, τέλος.

Γενικά όμως κυμαινεσαι απο 44-55 που είναι πολυ καλα και δεν νιώθεις ότι κατι δεν πηγαινει καλά.

Από εκει και περα αν χαμηλώσεις 2-3 πραγματακια ή ανεβάσεις cpu και κυρίως VGA μπορεις να έχεις καλυτερα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παιχνίδι παίζει μια χαρά με stock GTX με κάτω από 30fps

Και μιλάμε για τη κορυφαία κάρτα που μπορείς να αγοράσεις αυτή τη στιγμή με 500+ε . Ε νταξ... ρίξε κανένα ντητεϊλλ να παίξει τι περιμένεις :p :p :p

Δε μου φαίνεται καθόλου παράξενο αν ο DJD το έβαλε σε καμιά GTS 320 και πήγαινε με κάτω από 20 fps.

Για κάποιους 20fps είναι μια χαρά ενώ κάποιοι άλλοι στραβώνονται άσε το τρελό input lag όταν πέφτουν κάτω από 30:...:

το demo πάντως πρέπει να είναι ψιλοπροβληματικό

Link to comment
Share on other sites

Παίζω εδώ και 2 μέρες. 1024χ768 medium settings με 4χ. 26-30fps. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Τα γραφικά του παιχνιδιού έχουν μια θολούρα που νομίζω ότι δεν αντικατοπρίζουν την πραγματικότητα. Το χώμα έχει μια γυαλάδα από nfs και φάινεται τελείως παράτερω στο όλο σκηνικό. Επίσης από gameplay αστα να πάνε. Το punto σταματάει με το χέρι του θεού (τέτοια φρένα δεν πρέπει να έχουν ανακαλυφθεί ακόμα) ενώ γενικά ο χειρισμός των αυτοκινήτων είναι πολύ απότομος και λιγότερο ρεαλιστικός από την προηγούμενη έκδοση που τη θεωρώ κορυφαία.

Στην πορεία αναμένεται να βελτιωθούν τα πράγματα αφού όπως είδα σε κάποια simracing sites άρχισαν να βγαίνουν unofficial patches που βελτιώνουν το vehicle physics κλπ.

Ίσως να θέλει παραπάνω fps και θα το δοκιμάσω με 800χ600 να δώ τί γίνεται.

Γενικά πιστέυω ότι ακόμη ένα τίτλος με πολύ ντόρο ψιλοαπαγοητεύει. Στην ανομβρία νέων τίτλων θα παιχτεί άλλά βλέπω ότι τα γραφικά στο pc πάνε προς ps2 ή 3.

Μήπως αντί να σκεφτόμαστε να σκάσουμε 500+ για 8800 (βάλε τροφοδοτικά κλπ) πάρουμε ένα ps3 να κάνουμε τη δουλειά μας.

Just a..... thought

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω για να μην σπασω το new pcακι μου εκανα uninstall το κωλοπαιχνιδο....Οταν με το καλο σε ενα χρονο παρω καινουρια καρτα γραφικων ισως ξαναδοκιμασω...

PS: 8800gts 640mb(648/2000mhz),2gb ddr800 e4300@3250mhz....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από koukounis

Παίζω εδώ και 2 μέρες. 1024χ768 medium settings με 4χ. 26-30fps. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Τα γραφικά του παιχνιδιού έχουν μια θολούρα που νομίζω ότι δεν αντικατοπρίζουν την πραγματικότητα. Το χώμα έχει μια γυαλάδα από nfs και φάινεται τελείως παράτερω στο όλο σκηνικό. Επίσης από gameplay αστα να πάνε. Το punto σταματάει με το χέρι του θεού (τέτοια φρένα δεν πρέπει να έχουν ανακαλυφθεί ακόμα) ενώ γενικά ο χειρισμός των αυτοκινήτων είναι πολύ απότομος και λιγότερο ρεαλιστικός από την προηγούμενη έκδοση που τη θεωρώ κορυφαία.

Στην πορεία αναμένεται να βελτιωθούν τα πράγματα αφού όπως είδα σε κάποια simracing sites άρχισαν να βγαίνουν unofficial patches που βελτιώνουν το vehicle physics κλπ.

Ίσως να θέλει παραπάνω fps και θα το δοκιμάσω με 800χ600 να δώ τί γίνεται.

Γενικά πιστέυω ότι ακόμη ένα τίτλος με πολύ ντόρο ψιλοαπαγοητεύει. Στην ανομβρία νέων τίτλων θα παιχτεί άλλά βλέπω ότι τα γραφικά στο pc πάνε προς ps2 ή 3.

Μήπως αντί να σκεφτόμαστε να σκάσουμε 500+ για 8800 (βάλε τροφοδοτικά κλπ) πάρουμε ένα ps3 να κάνουμε τη δουλειά μας.

Just a..... thought

Εχεις απολυτο δικιο, συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλα βαριομουν να γραψω ολα αυτα. Βεβαια αυτην την θολουρα την κανει και το Most Wanted αλλα βγαινει. Αλλα αυτο ειναι αμελητεο μπροστα σε ολα τα υπολοιπα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια, προσπαθω να παιξω κι εγω αυτο το καταπληκτικο παιχνιδι αν και ζοριζομαι λιγο...

Με 800x600 2GB ram και καρτα gf7800gs overclocked δε πιανω πανω απο 30 fraps. Eιναι αληθεια τοσο απαιτητικο? Μηπως υπαρχει καποιο patch?(πλην του 1.1)

Σημ. Aν το βαλω στη χαμηλοτερη αναλυση που εχει επιλογη, τοτε εχω 40-55.

Παιχνιδι ταυτοχρονα με φιλο σε χωρισμενη οθονη οπως στα προηγουμενα δε γινεται ε?

Και μια ερωτηση για τον ηχο, εχω Audigy 2 ZS και 7.1 ηχεια, τι επιλογες βαζω στο Sound?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..δε μας λες τι επεξεργαστη εχεις ομως..Παντως για την καρτα σου ,το παιχνιδι πεφτει πολυ βαρυ..αν διαβασεις και σε προηγουμενα ποστς θα καταλαβεις οτι για να τρεξει ανετα θελει high end συστημα..c2d και 8800gts/gtx...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.