Jump to content


Το νεο πρόσωπο του Πλαισιου


o polonos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από unseen

Μαλιστα... Μαλλον πρεπει να αποχαιρετισουμε το extremeshop. Παραπανω απο 6 μηνες ζωη δεν το δινω το μαγαζακι μου. Ανοιξα σε πολλους τα ματια.

Δεν πειραζει ομως... με εμπιστευτηκαν παρα πολλα ατομα απο εδω μεσα και αυτο μου αρκει :)

Μη στεναχωριέσαι φίλε μου. Μη μασάς με το πρώτο δείγμα ανταγωνισμού. Τι να πουν και άλλες κατηγορίες που υποφέρουν κάργα χρόνια από τον μεγάλο ανταγωνισμό..

Μην ξεχνάς ότι είσαι χρόνια μπροστά από το Πλαίσιο, το επόμενο βήμα είναι δικό σου.

Και κάτι ακόμα, πιο βασικό, μη ξεχνάς πιο είναι το target group σου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

πολυ προκαταβαλετε πραγματα , εγω δε βλεπω το λογο να κλεισει ο χρηστος μπορει ανετα να ανταγωνιστει το πλαισιο σε εξειδικευμενα πραγματα ετσι. αλλωστε ειπαμε το αβανταζ που εχουν οι μικρες επιχειρησεις ειναι η υποστηριξη και η προσωπικη επαφη ασε που ο χρηστος ειδικοτερα απο γνωσεις νομιζω ειναι απο τους 3 κορυφαιους στην ελλαδα μη πω και παραεξω.

αλλα ειναι δυσκολο (ολα αυτα τα λεω γνωριζωντας οτι μπορει να λεω παπαριες μιας και ειμαι πολυ εξω απο το χορο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen [Σήμερα, στις 22:07]

Μαλιστα... Μαλλον πρεπει να αποχαιρετισουμε το extremeshop. Παραπανω απο 6 μηνες ζωη δεν το δινω το μαγαζακι μου. Ανοιξα σε πολλους τα ματια.

Δεν πειραζει ομως... με εμπιστευτηκαν παρα πολλα ατομα απο εδω μεσα και αυτο μου αρκει :)

Χρηστο μην το λες ;)

Εχεις μια σταθερη αξια στης καρδιες πολλων απο εδω μεσα ;)

Και εχεις κατι που το πλαισιο (ακομα) δεν εχει ;)

Εγω ας πουμε θα συνεχισω να κανω της αγορες μου (w/c) σε σενα :flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen -> Μαλιστα... Μαλλον πρεπει να αποχαιρετισουμε το extremeshop. Παραπανω απο 6 μηνες ζωη δεν το δινω το μαγαζακι μου. Ανοιξα σε πολλους τα ματια.

Δεν πειραζει ομως... με εμπιστευτηκαν παρα πολλα ατομα απο εδω μεσα και αυτο μου αρκει :)

:D Δεν νομίζω :D

Πρέπει να ξέρεις για να αγοράσεις, και ακόμα περισσότερα για να τα "βάλεις" επάνω. Διαφορετικά ΔΕΝ θα υπήρχαν συνοικιακά μαγαζιά πληροφορικής (και δεν μιλώ για extreme cooling έτσι), θα είχαν εξαφανιστεί χρόνια.

Θα τολμήσει το Πλαίσιο built-to-order PC με W/C επάνω ? (ή αλλιώς: "ποιος θα εμπιστευθεί" τέτοια συστήματα ?) Μπορεί αυτή η κίνηση του Πλαισίου να αποδειχθεί "καλή" για όλους, κάνοντας "γνωστή" "προσιτή" και "γήινη" την υδρόψυξη. Μπορεί να γίνει το ίδιο όπως πριν 20 χρόνια που μας πρόσφερε εναλλακτικά των ΙΒΜ/HP/Tulip k.a. "φτηνά" PC βάζοντάς τα μέσα στα σπίτια μας. Θα δείξει :D

Αρχική απάντηση από tifozif1 -> Πάει το δώρο του Πάσχα... :( άκλαυτο θα πάει ...
Φυσικά δεν μιλώ για το δικό μου. Το δικό μου έχει "προγραμματιστεί" και "φαγωθεί" μήνες πριν το πάρω στα χέρια μου.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει Support θα πάει στο Χρήστο, ιδίως ένας πιο άπειρος χρήστης, αλλά τουλάχιστον για την υδρόψυξη από άποψη προϊόντων&τιμών δύσκολα θα μπορέσει ο Χρήστος να το συναγωνιστεί, και εκεί θα πάει ένας πιο έμπειρος χρήστης. Αυτή είναι μια συνήθης διαφορά του μικρού από το μεγάλο στους περισσότερους κλάδους των εμπορικών δραστηριοτήτων.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις εδώ στη Θεσ/νικη θα συνεχίσουμε να υποστηρίζουμε το extremeshop -όσο υπάρχει- γιατί η διαφορά τιμής εξανεμίζεται από τα έξοδα μεταφοράς.(έκανα αρκετές συγκρίσεις)

Και βέβαια έχουμε τα υλικά άμεσα.

Αρχική απάντηση από ea6gka

θέμα χρόνου ήταν να ανοίξει και το πλαίσιο

Μάλλον ήταν θέμα Μάνατζερ. (έξυπνη κίνηση)

Link to comment
Share on other sites

Χρησταρα μη το βλεπεις ετσι,επειδη εφερε ενα Πλαισιο τετοια πραγματα,ενα Πλαισιο δε θα ξερει ποτε καλα τις μικρες λεπτομεριες που θελουν κατι "πειραγμενοι" στα φορουμ,οπως ειμαστε οι περισσοτεροι.

Καλοι οι manatzer αλλα το "PCπειραγμενο" μυαλο δεν το εχουν,πανε δια τις πορτοφολικης οδου και μονο.

Θα μπορουσες βεβαια να κανεις οτι και αυτοι,αφου οι αλυσιδες "κλεβουν" ιδεες απ τα μαγαζακια,γιατι δε κανεις και εσυ το ιδιο.

29 κατασκευαστες w/c συνιστουν unseen

@xrist δεν εισαι ο μονος,εγω απο Μυτιληνη,περνω απο τον Χρηστο οποτε χρειαστω γιατι που να συννενοηθω για τετοια απο τον καθε υπαλληλο της καθε αλυσιδας που σιγουρα οι γνωστες ειναι ελαχιστοι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από subzero

και κατι ακομα χρησταρα το πλαισιο δεν εχει μπλοκ :inlove: :inlove: απο μιχαλη

Kαλό το μπλοκ του μιχάλη, χειροποίητο και αξιόλογη προσπάθεια, αλλά ήδη το πλαίσιο φέρνει καλύτερα μπλοκ.... Και εκεί ωστόσο υπάρχει παράδειγμα βιομηχανίας και προσπάθειας ενός ανθρώπου με ότι ανάλογο συνεπάγεται...Ωστόσο εκεί οι βελτιώσεις και το βήμα παραπάνω ίσως είναι πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ilion10 [Σήμερα, στις 01:14]

Ένα μπράβο και απο εμένα στο πλαίσιο....καλό πράγμα ο ανταγωνισμός....:clap:

ενα μπραβο και απο μενα για την συνθεση σου.

ΜΟΒΟ:ASUS P5VD2-MX...CPU : E6300 Core 2 Duo...RAM :2X1 GB SUPERTALENT 667...VGA: ALBATRON 7600GS...HD :W-D 80GB sata2...DVD-RW: NEC...THERMALTAKE TR2 470W

;)

Edit

νταξ......ουτε λιγη πλακα δεν σηκωνετε.τελειωσε η κοντρα intel-amd..........τελειωσε και η κοντρα Hipro5-Dagalidis.....ε με τι να ασχοληθουμε πλεον?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma [Σήμερα, στις 23:25]

ενα μπραβο και απο μενα για την συνθεση σου.

ΜΟΒΟ:ASUS P5VD2-MX...CPU : E6300 Core 2 Duo...RAM :2X1 GB SUPERTALENT 667...VGA: ALBATRON 7600GS...HD :W-D 80GB sata2...DVD-RW: NEC...THERMALTAKE TR2 470W

;)

Γιατί ένα μπράβο για την συνθεσή??Δεν το κατάλαβα ,τι εννοείς?Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και σίγουρα θέλω πολύ αναβάθμιση.....και ουσιαστικά μόνο cpu,ram και psu αγόρασα,τα άλλα μου τα χαρίσανε....αλλά απο πριν που ήμουν με pentium3 στα 500 μιλάμε για μέρα με τη νύχτα...

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πολλοί από εδώ μέσα, και φυσικά και εγώ, και σε άλλα φόρουμ, χρωστάμε πολλά σε άτομα σαν τον unseen...

Χωρίς την τόλμη τέτοιων ατόμων, στην Ελλάδα ακόμα θα ασχολούμασταν με αερόψυκτρες...

Σε τέτοιου είδους extreme καταστάσεις, η γνώση είναι δύναμη και το βλέπω δύσκολο έως και απίθανο να μπορέσει να συναγωνιστεί μια αλυσίδα ένα άτομο με τόσες γνώσεις πάνω στο θέμα...

Οποιοσδήποτε πάει χωρίς γνώση του αντικειμένου να φτιάξει μια υδρόψυξη από αλυσίδα κατά πάσα πιθανότητα θα φάει τα μούτρα του, και τα χρήματά του...

Οπότε δεν βλέπω μακροπρόθεσμο κίνδυνο στον ορίζοντα, μπόρα είναι και θα περάσει... :)

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη κινηση! πολλα και καλα πραγματα! ομως μου εκαναν εντυπωση και τα ανταταλλακτικα για eheim(οχι οτι χαλανε ευκολα οι eheim)

και μονο μεσω νετ να πουλαει μια χαρα ειναι. ετσι και αλλιως πανω απο 45 ευρο μεταφορικα δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω κάτι εναντίον του Unseen(aka Χρήστου) αλλά παίζει και να έχει δίκιο αν πάρουμε ώς δείγμα αυτό το αποτέλεσμα απ το poll

http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=34867

Που δεν αναφέρεται μόνο στις τιμές αλλά και την προτίμηση αγοράς από μεγάλη αλυσίδα

ontopic...

Πλήρως αναμενόμενο και μπορώ να πώ ότι άργησε

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.