Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

22 Απριλίου πτώση τιμών για Intel C2D, QCore & λανσάρισμα των νέων 6χ20 στα 1333Mhz και ταυτόχρονα λανσάρισμα της ATIX2900XTX στην ευρωπαική αγορά Gorillakos?

Όλοι μιλάνε για 14 Μάη και βλέπουμε....

Αυτό περιμένω!!! αντε επιτέλους (Gorillakos δεν νομίζω να είσαι υπέρμαχος της nvidia και να αρνείσαι να δοκιμάζεις το καινούργιο....Δεν σε έχω κόψει για τέτοιον....)

Link to comment
Share on other sites

O Γορίλλας? Μεγαλομέτοχος της nV δεκαετίες τώρα :D :D

To θέμα είναι να δούμε λογικές τιμές και ΣΟΒΑΡΟΥΣ drivers, η nV με τους τελευταίους official μπάλωσε τα πρώτα "κενά", η ΑΤι όμως πάντα είναι επικίνδυνη στον τομέα αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 17:08]

Atακιας ήμουν..τελευταια γύρισα σε nVidia....καές παρέες βλεπεις...:p

Εγώ πάλι ως τώρα μόνο nVidia είχα (geForce4, 5800, 6800)... Πρώτη φορά λέω να κάνω απιστία....υπο συζήτηση όμως. Αν η Ati βγει στα 600 για 5% επιδόσεις μόνο ...καληνύχτα

Ίσως τότε να με συμφέρει περισσότερο να αγοράσω 2χ8800GTS σε SLI για την ανάλυση 1900x1200 της DELL2407 που έχω. Είδομεν!

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι θα την χρυσοπληρωσουμε παλι....περιμενοντας τοσο καιρο....ετσι την ειχα πατησει και με την 9700προ και με την χ800χτ...

τουλαχιστον ακουσα ημερομηνιες αυτο ειναι ευχαριστο νεο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Inlovem

εγω παιδια ειμαι με μια 7900gtx και παιζω ολα τα παιχνιδια και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος, δεν υπαρχει λογος να παω να τους τα σκαω για καθε 5% :)

χεχ φιλε μου δεν ειναι μονο 5%...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Χθες, στις 18:25]

23-24 απριλίου γίνεται το official launch για την Ευρώπη...

Κάποιος απο εδώ έχει ήδη τα εισιτήρια...:p

Αυτό το μάθαμε απο κάπου? τιμές?(θα γελάσουμε?)

Γιατί και εγώ όπως πολλοί τρενάραμε αγορές για αυτό το ρημάδι R600 και εν τέλη ακόμα να βγεί.. ασε που από τις πολλές αναβολές στο τέλος θα βγεί και δεν θα το πιστεύουμε εαν δεν το δούμε σε ράφια... εγώ τουλάχιστον μέχρι να βγεί κάτι της προκοπής σε λογική τιμή θα συμβιβαστώ με ενα Crossfire της δικιάς μου το πολυ πολύ και ας μην υποστηρίζει DX10... εξάλλου έχουμε δρόμο μέχρι να ωριμάσει η αγορά... να ναι καλά η ατι που άφησε την NV να αλωνίζει....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Χθες, στις 14:59]

το οποίο τεκμηριώνεται πως?

Αυτό θα το μάθουμε μόνο όταν δούμε official μετρήσεις.Απλά θεωρώ κάπως αβάσιμο να κριτικάρουμε τις επιδόσεις ενός unlaunched chip βάσει ενός site που ανέβηκε ξαφνικά το Δεκέμβρη χωρίς κανένα update απο τότε ,με άγνωστη ταυτότητα και έχoντας ακουστεί διάφορα περίεργα για τα ads του στα εκάστοτε forums.Sorry αν έγινα απόλυτος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Αυτό το μάθαμε απο κάπου? τιμές?(θα γελάσουμε?)

Απο την προσκληση το μάθαμε....

Επίσης οι τιμές θα είναι πολύ μα πολύ καλές....χωρίς πλάκα..η ΑΤι έχει χάσει πολύ κόσμο και πρέπει να τον πάρει πίσω....:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 07:29]

Απο την προσκληση το μάθαμε....

Επίσης οι τιμές θα είναι πολύ μα πολύ καλές....χωρίς πλάκα..η ΑΤι έχει χάσει πολύ κόσμο και πρέπει να τον πάρει πίσω....:)

My friend Gorillakos δύο πράγματα

α) Ξέρω ότι είσαι "μέσα " στα πράγματα αλλά τις πληροφορίες σου που τις βρίσκεις? Πόσο αξιόπιστες οι πηγές σου?

β) όταν λες καλές τιμές==> ~500 ???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sstav

My friend Gorillakos δύο πράγματα

α) Ξέρω ότι είσαι "μέσα " στα πράγματα αλλά τις πληροφορίες σου που τις βρίσκεις? Πόσο αξιόπιστες οι πηγές σου?

β) όταν λες καλές τιμές==> ~500 ???

a)Επίσημο PR Europe της AMD και της ATi + press

Κοιτα το launch για τον τυπο δεν είναι κάτι τόσο σπουδαίο και δεν γίνετε παντού γνωστό...απλά μετα αρχίζουν τα δείγματα και τα screenshots...:p

B)Για χαμηλότερες έχω ακούσει...αλλα μέχρι να βγει..η 8800 θα έχει παέι 350 :p

Με ενα πρόχειρο search στο google βρήκα αυτό

AMD WILL launch its R600 product in Tunisia. We already told you that the launch will be the biggest ever, now we can disclose the location.

The launch will be from April 23rd to April 24th in city of Tunis, capital of Tunisia and will span across two days, showing AMD's complete next-generation line-up of mobile and desktop GPUs.

AMD is simultaneously launching low-end, mainstream, and high-end desktop and mobile parts, making this a very first simultaneous, across-the-board launch for any GPU vendor.

When we write that AMD is launching everything, this means that the company is launching gaming, video and stream computing technologies: Radeons and FireStreams amd the Stream Processor line-up.

We are pretty sure that AMD will show R600 chips from the initial production batch - the 80nm one. The R600 is 80nm chip with the launch boards sportingm GDDR3 memory. Our sources continue to confirm to us that a later one - the "production" chip - is a die shrink.

Yes, we are talking about a 720M trannie chip manufactured on a 65nm process over at TSMC. When the 65nm chip will break cover remains to be seen. ΅

http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=38442

http://forums.extremeoverclocking.com/t253985.html

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 08:45]

B)Για χαμηλότερες έχω ακούσει...αλλα μέχρι να βγει..η 8800 θα έχει παέι 350 :p

εννοείς η 8800GTX στα 350?? Τότε η 8800GTS στα 250 (!)??

Αυτό είναι το μόνο που θα με κάνει να ξαναβάλω nVIDIA. Για αναλύσεις 1900x1200 σε παιχνίδια δεν θα είναι καλύτερα δύο 8800GTS SLI από μία ΑΤΙ2900ΧΤΧ στα ίδια λεφτά?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.