Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

Απο τους Ελληνες προμηθευτες δεν την εχει κανενας αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Δυο απο τους τρεις μεγαλυτερους, οι πωλητες τους ουτε καν την ηξεραν φαντασου πωλητης χονδρικης και δεν ηξερε (πωλητρια για την ακριβεια) και ο αλλος ηξερε την καρτα αλλα αγνωστη ημερομηνια αφιξης οποτε περιμενουμε οταν θα την εχω στα χερια μου θα σας το πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΟΕW1999

Απο τους Ελληνες προμηθευτες δεν την εχει κανενας αυτο ειναι το μονο σιγουρο.

Δυο απο τους τρεις μεγαλυτερους, οι πωλητες τους ουτε καν την ηξεραν φαντασου πωλητης χονδρικης και δεν ηξερε (πωλητρια για την ακριβεια) και ο αλλος ηξερε την καρτα αλλα αγνωστη ημερομηνια αφιξης οποτε περιμενουμε οταν θα την εχω στα χερια μου θα σας το πω

και το αλλο το παληκαρι πως την ειχε σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να βαλω φωτο με μετρησεις.

Η Gecube παιζει ηδη οπως ειπε ο φιλος μας και η sapp την Τεταρτη στα μαγαζια με 379, ( εχει ερθει ηδη φυσικα και γι αυτο την εχω ).

Web τιμη 20-22 ευρω πιο κατω, και βεβαια στο πλαισιο.

Ασε τους πωλητες να λενε, δεν στηριζομαστε σ αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το πλαισιο να την εφερε απο εξω κατευθειαν (το συνιθιζει εξαλου να αγοραζει πρωτο χερι) δεν ξερω παντως εδω θεσ/νικη δεν την ειδα ουτε στο καταστημα του πλαισιου

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , με λένε Νίκο και έχω εξάρτηση απο την 2900ΧΤ , αγοράστηκε σήμερα από το Plaisio στην Καλαμαριά Θεσσαλονίκης ( 1 από 2 ) πρώτος αγοραστής σύμφωνα με τον πωλητή ...

Πρώτο παράπονο , είναι DDR3 , δεύτερο παράπονο άρχισε τα crashing το pc και ίσως θέλει format και τρίτο παράπονο δεν φάνηκε καμία βελτίωση στο παίξιμο ταινιών με Η.264 και με μεγάλο bitrate ( 21 γιγα ταινία )

Η έκδοση που υπήρχε στο CD είναι 8.361.0.0

Τώρα κατεβάζω την έκδοση απο το site ...

Εντυπώσεις πχ στο CnC3 με full γραφικά είχε πάνω απο 60 ( μετρητή FPS που βρίσκω στο CnC3 ?) είμαι σίγουρος ότι σκίζει καλτσόν ...

dsc00031cw6.th.jpg dsc00032mm6.th.jpg dsc00034rb4.th.jpgdsc00041hm7.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε, 80nm ειναι αυτα παιδια, 360W μονη της.

Ανεβαζει 85 βαθμους στο stacker μου, κι απο θορυβο σαν την 1950ΧΤΧ που αντικατεστησε.

Στο mark 06 με τον Ε6700 στα 3.1G εβγαλε 13100, στο 05, 22650.

Αυτο που μ εστειλε ηταν τα video παντως. Απιστευτη η 1950ΧΤΧ αλλα τουτη εδω ειναι η ΜΑΓΕΙΑ σ ολο το μεγαλειο.

stalker που επεξα λιγο δεν κομπιασε πουθενα στην 2411w.

Μολις βρω πως θα βαλω εικονες θα επανελθω.

Η έκδοση που υπήρχε στο CD είναι 8.361.0.0

Περιμενε τους 7.5.

Αυτοι που παιζουν ειναι mod 7.4.

Link to comment
Share on other sites

Για τα crashes μπορεί να ευθύνεται και το τροφοδοτικό σου.

No-name 400W δε ξέρω κατά πόσο ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις της κάρτας.

Για εξήγα λίγο το θέμα περί Η.264. Το utilization της CPU πόσο είναι κατά την αναπαγαγωγή του H.264?

Θα είναι ντροπή να μην κάνει καλό HD/H.264 decoding όταν η 8600 κάνει άριστο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph

Εντυπώσεις πχ στο CnC3 με full γραφικά είχε πάνω απο 60 ( μετρητή FPS που βρίσκω στο CnC3 ?) είμαι σίγουρος ότι σκίζει καλτσόν ...

Δε μας λες , τι αναλυση , τι aa/aniso...Για να βλεπεις ingame fps counter βαλε το fraps.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos

Ε, 80nm ειναι αυτα παιδια, 360W μονη της.

Ανεβαζει 85 βαθμους στο stacker μου, κι απο θορυβο σαν την 1950ΧΤΧ που αντικατεστησε.

Στο mark 06 με τον Ε6700 στα 3.1G εβγαλε 13100, στο 05, 22650.

Αυτο που μ εστειλε ηταν τα video παντως. Απιστευτη η 1950ΧΤΧ αλλα τουτη εδω ειναι η ΜΑΓΕΙΑ σ ολο το μεγαλειο.

stalker που επεξα λιγο δεν κομπιασε πουθενα στην 2411w.

Μολις βρω πως θα βαλω εικονες θα επανελθω.

Περιμενε τους 7.5.

Αυτοι που παιζουν ειναι mod 7.4.

Κανένα compare link ρε φίλε δεν παίζει?

www.imageshack.us

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos

Στο mark 06 με τον Ε6700 στα 3.1G εβγαλε 13100, στο 05, 22650.

Αν εβγαλε 13χχχ σε στοκ συχνοτητες τοτε αναιρουνται ολα αυτα που λεγαμε περι R600? Δηλαδη , Για να βγαλεις 13κ @06 η τετραπυρηνο θα εχεις η 4ghz και ο/ced την καρτα...Και εδω εβγαλε σε στοκ την καρτα και 3,1γιγα 13100?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.