Jump to content



First ATI R600 TRUE Benches Launched(?)


Maximus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από GoMaR

Αν εβγαλε 13χχχ σε στοκ συχνοτητες τοτε αναιρουνται ολα αυτα που λεγαμε περι R600? Δηλαδη , Για να βγαλεις 13κ @06 η τετραπυρηνο θα εχεις η 4ghz και ο/ced την καρτα...Και εδω εβγαλε σε στοκ την καρτα και 3,1γιγα 13100?

Ε καλά, μην κρίνεις από το 3dMark....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 854
  • Created
  • Last Reply

Aυτή η κάρτα δεν πρέπει να ήταν στα αρχικά σχέδια να βγει στην παραγωγή έτσι...κάτι δεν πάει καλά.

Ενώ είναι ικανή να κανει 24ΑΑ, με 4ΑΑ και σε αναλυση ακομα και 1600χ1200 έχει τρελό perfomance hit.

Φαίνεται ότι το καμαρι της ΑΤΙ θα είναι το επόμενο μοντέλο, γιατι σε αυτό κατι λειπει...:...:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

πρεπει να το εχουμε γραψει αυτο το link ισα με 3 φορες :p

@jimmyfox : Γιατι ;

Διότι το 3dMark δεν το "παίζεις". Δεν είναι παιχνίδι. Είναι ένα καλό εργαλείο για να βλέπεις ενδεικτικά τι κερδίζεις πχ. από το overclocking αλλά τα νούμερά του δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικά "gaming experience"...

Πάλι θα τα λέμε? Πόσες φορές στο παρελθόν κάρτες που τα πήγαιναν καλά στο 3dmark θαβονταν στα games? Κάνε και κάνα search...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JimmyFox

Διότι το 3dMark δεν το "παίζεις". Δεν είναι παιχνίδι. Είναι ένα καλό εργαλείο για να βλέπεις ενδεικτικά τι κερδίζεις πχ. από το overclocking αλλά τα νούμερά του δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικά "gaming experience"...

Πάλι θα τα λέμε? Πόσες φορές στο παρελθόν κάρτες που τα πήγαιναν καλά στο 3dmark θαβονταν στα games? Κάνε και κάνα search...

Αχμ..

’λλο μάλλον θέλει να πεί...

Προσπαθούσε να συγκρίνει τα αποτελέσματα του παπάκου που δεν μας έχει δώσει κάποιο λινκ η screenshot με τα αποτελέσματα στο νετ..

και τα 13κ μ φαίνονται υπερβολικα...

Αν δεν έχεις quad στα ~3.6 ή C2D στα 4200 φεύγα με default την κάρτα..τέτοια νούμερα μ φαίνονται απίστευτα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos [Χθες, στις 20:44]

http://forums.vr-zone.com/showpost.php?p=3676801&postcount=14

αυτο απο χτες το ειδες?

η αυτο http://www.fx57.net/?p=660

αυτο? http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=151834

ποιος μιλησε για default?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από papakos

αυτο απο χτες το ειδες?

η αυτο http://www.fx57.net/?p=660

αυτο? http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=151834

Πραγματικά ούτε γώ δεν καταλαβαίνω...

Μας λές έβγαλα 13κ στο 06...δεν μας λές καθόλου την συνθεσή σου...

Μετά μας δίνεις το λινκ του review...μετά το λινκ του post του Shamino με το cascade πάνω...μετά μας δίνεις λινκ για ένα waterblock..και μετά τα αποτελέσματα του Denny απ το XS που έχω ποστάρει σε λινκ....

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω που θες να καταλήξεις...

’..πάρε και ένα με τον X6800 στα 3.3 και Ρ5Κ

128pi0.jpg (μιας και την κατέβασαν την άλλη...βάζω αυτή τώρα μέχρι να βρώ την άλλη)

Και στην τελική..απόδειξε το μας...εγώ πάντως δεν πιστεύω τπτ αν δεν δώ εικόνα απ το 06(ακόμα καλύτερα orb link) αλλά με όλα τα details των αποτελεσμάτων...

Εκτός και αν δεν την έχεις...ή δεν βγάζεις τόσο...

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θες να ρθεις κι εδω να την δεις μονος σου?

Μολις ολοκληρωσω μετρησεις και βγαλω συμπερασματα θα τα βαλω.

Ακομα στις δοκιμες ειμαι, 4 ωρες ασχολουμαι μοναχα, υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Δε σου ζητησε να σπασεις το wr..Ενα απλο ταπεινο screenshot με το σκορ στα 13100 σου ζητησε με την συνθεση σου και τα αποτελεσματα...Αυτο παιρνει λιγοτερο απο 3 λεπτα..

edit : ΑΝ7: Πιο γρηγορα γραφεις ρε ?:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 01:08]

Όχι ρε φίλε...δεν θέλω να ρθω....ένα screen shot θέλω και πές μας πια την συνθεσή σου..

Τι στο καλό...NDA στον εαυτό σου έχεις?

Thread saved :hehe:

Δώσε χρόνο, επικρατεί πανικός. :jump: Και στο άλλο thread τα ίδια. :giveup:

Edit : Προσοχή!! Δεν λέω ότι δεν βγάζει 13,1Κ , συνεννόηση δεν βγάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Το 3DMark06 είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα κριτήρια για την ταχύτητα μιας κάρτας γραφικών.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Χωρίς αυτό θα αγοράζαμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

’λλο τα θέματα της ποιότητας (IQ), του θορύβου, της θερμοκρασίας που βγάζει μια κάρτα γραφικών και των υπόλοιπων δυνατοτήτων, που επίσης παίζουν σημαντικό ρόλο, πέρα από την ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Χθες, στις 23:56]

Το 3DMark06 είναι ένα από τα πιο αξιόπιστα κριτήρια για την ταχύτητα μιας κάρτας γραφικών.

Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Χωρίς αυτό θα αγοράζαμε φύκια για μεταξωτές κορδέλες.

’λλο τα θέματα της ποιότητας (IQ), του θορύβου, της θερμοκρασίας που βγάζει μια κάρτα γραφικών και των υπόλοιπων δυνατοτήτων, που επίσης παίζουν σημαντικό ρόλο, πέρα από την ταχύτητα.

Για να βγάλεις γενικο αποτελεσμα και αντικειμενικο πρεπει να benchareis πολλα και διαφοτερικά παιχνιδια που το καθένα χρησιμοποιεί διαφοτερικα gpu,mem.cpu κτλ και σε OpenGL Και DirectX. Από μονο του το 3dmark δεν εχει να πει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Χθες, στις 23:08]

Όχι ρε φίλε...δεν θέλω να ρθω....ένα screen shot θέλω και πές μας πια την συνθεσή σου..

Τι στο καλό...NDA στον εαυτό σου έχεις?

Η ηλικια μου, η θεση μου κι η παιδεια μου δεν μου επιτρεπει να βγαζω βιαστικα συμπερασματα για τιποτα.

Ζητησα υπομονη, μας διαβαζουν κι ανθρωποι που πραγματικα ενδιαφερονται, λυπαμαι αν δεν την εχεις,.......ρε φιλε......:daisy:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ ρε φίλε...εγώ έχω υπομονή..αν και δεν την χρειάζομαι γιατι δεν μ καίει το ζήτημα...αλλά ΔΕΝ καταλαβαίνω

1.Γιατι δεν μ λές την συνθεσή σου

2.Γιατί δεν ποστάρισες μια εικόνα της κάρτας

3.Γιατί δεν ποστάρεις μια εικόνα απ το 3dmark06 απ την στιγμή που ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΤΟ ΣΚΟΡ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕΣ

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι όλα αυτά..

Ας μην μας έλεγες καθόλου το σκορ σου...καλύτερα θα ήταν..

Αλλά αυτός αυτή τη στιγμή που πάει να δημιουργήσει ψευδής εντυπώσεις...είσαι εσύ από την στιγμή που δεν μας δείχνεις τπτ...

Και σε ξαναρωτώ...έχεις βάλει NDA στον εαυτό σου?Πές μας πότε τελειώνει βρε άνθρωπε να ξέρουμε...

Να δείς που αυτή την συμπεριφορά κάπου την έχω ξαναδεί...γμτ...δεν μ έρχεται αυτή τη στιγμή !!!!!!

Αρχική απάντηση από GoMaR

edit : ΑΝ7: Πιο γρηγορα γραφεις ρε ?:p

Έχω "κλοκαριστεί" με αυτά που διαβάζω :p:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.