Jump to content



SAMSUNG 22'' Wide SM226BW


Recommended Posts

Συνονοματε, βλεπω οτι ΔΕΝ εχεις την οθονη σπιτι οποτε το 42.2cm υψος θα το βρηκες σε καποιο review. Τα 42.2 αφορουν την επιφανεια του monitor ή ολοκληρη την οθονη συμπεριλαμβανομενης και της βασης στηριξης ;

btw ρε παιδια, τοσοι και τοσοι την εχετε αγορασει, καντε ενα κοπο και μετρηστε την με ενα μετρο :p Δυστυχως ειμαι 1.70 φιλε Τσακονα, οποτε στο περιπου ... δε λεει να κανω πειραματα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 14:39]

Συνονοματε, βλεπω οτι ΔΕΝ εχεις την οθονη σπιτι οποτε το 42.2cm υψος θα το βρηκες σε καποιο review. Τα 42.2 αφορουν την επιφανεια του monitor ή ολοκληρη την οθονη συμπεριλαμβανομενης και της βασης στηριξης ;

btw ρε παιδια, τοσοι και τοσοι την εχετε αγορασει, καντε ενα κοπο και μετρηστε την με ενα μετρο :p Δυστυχως ειμαι 1.70 φιλε Τσακονα, οποτε στο περιπου ... δε λεει να κανω πειραματα...

42.2 με μετρο,τωρα το μετρησα λεμε.....(για οσες γυναικες το διαβασουν calm down και διαβαστε και τα προηγουμενα ποστ):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Dr.Paneas σόρρυ κιόλας αλλά προσπαθώ να φανταστώ το setup του γραφείου σου... Δηλαδή τι βρίσκεται πάνω από αυτό και έχεις περιορισμό στο ύψος της οθόνης ? Εντύπωση μου κάνει...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε perp, πανω απο το γραφειο μου εχω μια μια βιβλιοθηκη οπου εχω διαφορα βιβλια κλπ. Δυστυχως εχει καρφωθει στον τοιχο αλλα και στο γραφειο, οποτε η μετακινηση της ειναι αδυνατη.

Ευχαριστω παρα μα παρα π ολυ φιλε Τσακονα. 42,2 cm απο την βαση μεχρι πανω, σωστα ;:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 10:07]

Φιλε perp, πανω απο το γραφειο μου εχω μια μια βιβλιοθηκη οπου εχω διαφορα βιβλια κλπ. Δυστυχως εχει καρφωθει στον τοιχο αλλα και στο γραφειο, οποτε η μετακινηση της ειναι αδυνατη.

Ευχαριστω παρα μα παρα π ολυ φιλε Τσακονα. 42,2 cm απο την βαση μεχρι πανω, σωστα ;:)

ναι ρε συ,γιατι δε με πιστευεις ??? παντως η οθονη εχει πισω και 4 υποδοχες για βιδες και αφαιρουμενη βαση οποτε μπορεις να την περασεις και σε τοιχο πχ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Χθες, στις 12:07]

Φιλε perp, πανω απο το γραφειο μου εχω μια μια βιβλιοθηκη οπου εχω διαφορα βιβλια κλπ. Δυστυχως εχει καρφωθει στον τοιχο αλλα και στο γραφειο, οποτε η μετακινηση της ειναι αδυνατη.

Κάτι σαν εντοιχισμός δηλαδή... :p BTW Τί έγινε το αποφάσισες τελικά?? Θα την πάρεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

εσημερον που πηγα στη καλαμαρια στα πεταχτα ειχε την samsung +LG 226 διπλα μαζι. λοιπον εχω την αισθηση οτι αυτες οι 2 οθονες ειναι ολοιδιες...τις πειραξα και τις 2 να δω ρυθμισεις και χρωματα και δεν βρηκα ουδεμια διαφορα!!!!!!

φυσικα πηρα την LG. εντυπωσεις αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Χθες, στις 15:46]

εσημερον που πηγα στη καλαμαρια στα πεταχτα ειχε την samsung +LG 226 διπλα μαζι. λοιπον εχω την αισθηση οτι αυτες οι 2 οθονες ειναι ολοιδιες...τις πειραξα και τις 2 να δω ρυθμισεις και χρωματα και δεν βρηκα ουδεμια διαφορα!!!!!!

φυσικα πηρα την LG. εντυπωσεις αργοτερα

Ωραιος ο ea6gka... Μου άρεσε το "φυσικά" πάντως... :p

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα με μια 226BW. δεν μπορω να την ρυθμισω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. εχω απελπιστει :(

ας μου κανει καποιος μια χαρη , κατεβαστε το προγραμμα DPT , dead pixel tester και ας παει στο τεστ HORIZONTAL -DARK TO LIGHT . θελω να μου πειτε αν τα χρωματα αλλαζουνε προοδευτικα ή διακρινονται μπαρες στην οθονη σας σε καθε ελλαγη του τονου. thnx

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο , αν πατησω το μενου η οθονη μετατοπιζεται ελαχιστα αριστερα. αν μετα απο 10 λεπτα ξαναπατησω το μενου ξανα-μετατοπιζεται προς τα αριστερα. μηπως εχω ελλατωματικη? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Χθες, στις 14:37]

και κατι αλλο , αν πατησω το μενου η οθονη μετατοπιζεται ελαχιστα αριστερα. αν μετα απο 10 λεπτα ξαναπατησω το μενου ξανα-μετατοπιζεται προς τα αριστερα. μηπως εχω ελλατωματικη? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

Ηθελα ξερα γιατι εμπλεξες με Samsung.... :p:D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Χθες, στις 12:37]

και κατι αλλο , αν πατησω το μενου η οθονη μετατοπιζεται ελαχιστα αριστερα. αν μετα απο 10 λεπτα ξαναπατησω το μενου ξανα-μετατοπιζεται προς τα αριστερα. μηπως εχω ελλατωματικη? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

φοβαμαι πως ναι...η δικη μου δεν το κανει.....

(για οσους θελουν ακομη αυτην την οθονη,ας παρουν καλυτερα την 226CW)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

και κατι αλλο , αν πατησω το μενου η οθονη μετατοπιζεται ελαχιστα αριστερα. αν μετα απο 10 λεπτα ξαναπατησω το μενου ξανα-μετατοπιζεται προς τα αριστερα. μηπως εχω ελλατωματικη? δεν το εχω ξαναδει αυτο.

Ουτε κι η δικια μου το κανει αυτο ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.