Jump to content



SAMSUNG 22'' Wide SM226BW


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από makis30 [Σήμερα, στις 00:55]

Α γουστάρω... η δική μου η κοτσωβολέικη έχει panel info "AM LCD220M1" αυτο σημαίνει οτι είναι panel S ?

Ότι είναι φτιαγμένο από τη Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αρχική απάντηση από makis30 [Χθες, στις 22:55]

Α γουστάρω... η δική μου η κοτσωβολέικη έχει panel info "AM LCD220M1" αυτο σημαίνει οτι είναι panel S ?

Ξέρει κάποιος συγκεκριμμένες τιμές για brightness και contrast σε συνάρτηση με gamma ώστε να πάρω την καλύτερη δυνατη πιστότητα?

Ξέρω ίσως είναι και υποκειμενικες οι ακριβείς τιμές αλλα όποιος ξέρει ας πεί... με ενδιαφέρει να τις διασταυρώσω με αυτές που έχω δώσει.

τρεχα να παιξεις λοττο τωρα λεμε....:clap: :clap: :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

το λινκακι εχει και αλλα καλα νεα....ερχεται η 223 bw που ειναι μια 226bw με 5ms .....με προτεινομενη τιμη 300 ευρωπουλα...οσοι ψαχνεστε για φτηνη 22αρα ΤΝ...μηπως ειναι η ευκαιρια σας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57 [Σήμερα, στις 00:55]

Κομίζω τα καλά νέα...απο τώρα και στο εξής οι SAMSUNG θα έχουν μόνο πάνελ S!!!

http://www.behardware.com/news/8900/our-remarks-on-the-new-22-inch-samsungs.html

Πάλι καλά που το κάταλαβαν και το διόρθωσαν... το είχαν κουράσει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από newlynx

Η 223 μάλλον θα είναι τα A και C panels....

ισως ετσι να δικαιολογειται η διαφορα τιμης..νεοτερο μοντελο,με καλυτερο response time και μικροτερη τιμη..μαλλον παιζει πιο μουφα panelaki...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 14:58]

ισως ετσι να δικαιολογειται η διαφορα τιμης..νεοτερο μοντελο,με καλυτερο response time και μικροτερη τιμη..μαλλον παιζει πιο μουφα panelaki...

Ε ναι μην πάνε χαμένα και τόσα πανελάκια που έχουμε στοκ...... :p

Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο τα έχουν παίξει και με έχουν τρελάνει.

Την μια μέρα η οθόνη δηλώνεται ως αναμενόμενη και την άλλη μέρα διαθέσιμη σε 24 ώρες.

Πάντως αυτή την στιγμή υπάρχει αλλά το μεγάλο θέμα είναι με τι panel;;;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 18:33]

Στο πλαίσιο τα έχουν παίξει και με έχουν τρελάνει.

Την μια μέρα η οθόνη δηλώνεται ως αναμενόμενη και την άλλη μέρα διαθέσιμη σε 24 ώρες.

Πάντως αυτή την στιγμή υπάρχει αλλά το μεγάλο θέμα είναι με τι panel;;;

οσο πιο πολυ καθυστερησει τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχεις να πετυχεις την καινουρια φουρνια...μην μου αγχωνεσαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 20:33]

Στο πλαίσιο τα έχουν παίξει και με έχουν τρελάνει.

Την μια μέρα η οθόνη δηλώνεται ως αναμενόμενη και την άλλη μέρα διαθέσιμη σε 24 ώρες.

Πάντως αυτή την στιγμή υπάρχει αλλά το μεγάλο θέμα είναι με τι panel;;;

Γιατί δεν παίρνεις καλύτερα ένα τηλέφωνο να σου πούνε? τουλαχιστον θα σου πούνε αν υπάρχει stock

Link to comment
Share on other sites

Είδα την Τετάρτη βράδυ ότι η οθόνη είναι διαθέσιμη.

Σκέφτομαι πρωί πρωί θα πάρω τηλέφωνο μήπως και την έφεραν νωρίτερα (Τελευταία ενημερωσή τους ήταν για παραλαβή 06 Ιουλίου)!

Το πρωί όμως η οθόνη εμφανιζόνταν ως αναμενόμενο προϊόν.

Σήμερα την ξαναβλέπω διαθέσιμη...Δευτέρα να δουμε τι θα είναι... :-)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ για την οθόνη το θέμα είναι με τι πανελ έρχεται. Εκεί είναι που πρεπει να μάθουμε περισσότερα πράγματα. Να μην είναι στοκ με A και C.

Η Samsung είπε ότι έρχεται με δικό της πανελ αλλά πως το καταλαβαίνουμε αυτό. Επανέφερε το αυτοκοκόλλητο και το service menu με τις πληροφορίες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ ρε παιδιά γιατί επειμένετε με αυτό το πάνελ πέρα του γούστου βέβαια... Υπάρχουν αρκετά μόνιτορ στην κατηγορία των 22' με αρκετά ξεκάθαρα specifications... Εξάλλου ουδείς αναντικατάστατος που λέμε...

Παρολ'αυτά εγώ θα έψαχνα ένα επίσημο δελτίο τύπου της Samsung περί πανελ στην 226ΒW και αν έρχοταν με άλλο εν τέλει, θα ζήταγα αντικατάσταση...

Μου θυμίζει σε λιγότερο βαθμό το θέμα που είχε προκύψει με τον τύπο πάνελ που φοράει η 20άρα DELL 2007WFP αν και περισσότερο αφορούσε την Αμερική, αν θυμάμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή πρωί παρήγγειλα απο το Πλαίσιο την οθόνη (είχαν μείνει μόνο 2!!!).

Αυτό όμως που πρέπει να αναφέρω είναι πως ο πωλητής γνώριζε το θέμα για το panel και μου έδωσε την δυνατότητα αν δεν βρω S να μην αγοράσω την οθόνη.

Γιατί τα καλά πρέπει να λέγονται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 00:06]

Παρασκευή πρωί παρήγγειλα απο το Πλαίσιο την οθόνη (είχαν μείνει μόνο 2!!!).

Αυτό όμως που πρέπει να αναφέρω είναι πως ο πωλητής γνώριζε το θέμα για το panel και μου έδωσε την δυνατότητα αν δεν βρω S να μην αγοράσω την οθόνη.

Γιατί τα καλά πρέπει να λέγονται...

Μωρέ μπράβο... εντύπωση μου κάνει... όντως τα καλά να λέγονται... Και τελικά πότε παραλαμβάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 22:06]

Παρασκευή πρωί παρήγγειλα απο το Πλαίσιο την οθόνη (είχαν μείνει μόνο 2!!!).

Αυτό όμως που πρέπει να αναφέρω είναι πως ο πωλητής γνώριζε το θέμα για το panel και μου έδωσε την δυνατότητα αν δεν βρω S να μην αγοράσω την οθόνη.

Γιατί τα καλά πρέπει να λέγονται...

βασικα δεν νομιζω ναναι τοσο η καλωσυνη του πωλητη οσο η δικη μας πιεση παιδια.Στην αρχη αλλα και οταν ειχα παει ναγορασω τη δικη μου τον Απριλη οι πωλητες ειχαν αποκλεισει δυνατοτητα ελεγχου προ αγορας.....τωρα ομως...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκανε εντύπωση (ευχάριστη όμως :clap: ).

Ίσως βέβαια να είναι σίγουρος ότι η οθόνη που θα έρθει είναι S Panel αφού όπως μου είπε και ένας προηγούμενος αγοραστής είχε την ίδια αμφιβολία με μένα αλλά τελικά παρέλαβε S (την έψαξε την οθόνη).

Η δικιά μου αναμένεται αύριο.

Μπορεί η πίεση των καταναλωτλων να έπιασε τόπο αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί έδειξε κάποια καλά αντανακλαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 01:21]

Μπορεί η πίεση των καταναλωτλων να έπιασε τόπο αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί έδειξε κάποια καλά αντανακλαστικά!

Αυτό ακριβώς...

ΒΤW Θα δούμε αύριο τι θά γίνει με το ΠΛΑΙΣΙΟ που θα φάνε επιστροφή οι OCZ μου.... (λειτουργουν μέν αλλά έχουν fake timings, part number και specifications)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.