Jump to content



SAMSUNG 22'' Wide SM226BW


Recommended Posts

Δε γνωρίζω ακόμα φίλε μου για να σου πώ διότι δεν την είχαν διαθέσιμη και την έκανα προπληρωμή.Μόλις την πάρω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω.

Ααα και κάτι άλλο μη ασχολείσαι αν είναι με Α ή S πάνελ έτσι και αλλιώς η υπόθεση είναι ΛΟΤΤΟ αν είναι και σου τύχει σου'τυχε πως κάνεις έτσι αφού με το ανάλογο calibration και τις ρυθμίσεις η οθόνη έρχεται σε super επίπεδα.

Μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ και κλαιγόμουν για το τι θα γίνει αν το πάνελ είναι Α ή S. Απλά αγορασέ τη και τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Αρχική απάντηση από Kokolikos [Σήμερα, στις 16:37]

Δε γνωρίζω ακόμα φίλε μου για να σου πώ διότι δεν την είχαν διαθέσιμη και την έκανα προπληρωμή.Μόλις την πάρω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω.

Ααα και κάτι άλλο μη ασχολείσαι αν είναι με Α ή S πάνελ έτσι και αλλιώς η υπόθεση είναι ΛΟΤΤΟ αν είναι και σου τύχει σου'τυχε πως κάνεις έτσι αφού με το ανάλογο calibration και τις ρυθμίσεις η οθόνη έρχεται σε super επίπεδα.

Μην κάνεις το λάθος που έκανα εγώ και κλαιγόμουν για το τι θα γίνει αν το πάνελ είναι Α ή S. Απλά αγορασέ τη και τίποτα άλλο

50% δικιο - 50% αδικο ....γιατι σε ολα μα ολα τα reviews κατα συμπτωσιν η εταιρια εστειλε μονο S ????τοσο χρυσοχερηδες ειναι πια αυτοι οι reviewαδες?κυκλοφορει και στο νετ συγκριση απο ενα site 226ΒW S -226BW A διπλα διπλα (στο behardware νομιζω)....στα σημεια ψιλοκερδιζει η πρωτη....

και στο κατω κατω ειναι ΚΟΡΟΙΔΙΑ σε βαρος μας να πληρωνουμε την τιμη αυτης της οθονης και να αγοραζουμε πανελ που χρησιμοποιειται σε φτηνοτερες 22αρες (mirai/belinea ....η εκδοση C -ω ναι,μαζι με τα S και Α υπαρχει και το C τωρα- χρησιμοποιει Chimei panel,ειναι φτιαγμενη στην Κινα -οι αλλες στη Σλοβακια- και ειναι καπως υποδεεστερη απο τις αλλες....μια χαρα μπορει δηλαδη κανεις να παρει μια φτηνοτερη οθονη και να παρει τα υπολοιπα σουβλακια...-οκ ειναι και τα ηλεκτρονικα-

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [13-05-2007 16:06]

Καταρχήν οτιδήποτε σε μία 1:1 είναι ημίμετρο.

Πλάκα κάνεις!!! Είναι ο σημαντικότερος λόγος που δεν έχω πάρει ακόμη flat. Όχι ότι δεν βρήκα, απλά ξεφεύγει η τιμή (π.χ. Dell 2007). Εκτός κι αν σου δώσανε δώρο και καμμιά 8800 GTX για να παίζεις τα σύγχρονα παιχνίδια που λες σε native ανάλυση.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος παλι η nvidia υποστηριζει 1:1 mapping με τους drivers της...απλα εχω την εντυπωση οτι στους πιο φρεσκους δεν υπαρχει ακομα (ας επιβεβαιωσουν οι κατοχοι )

Link to comment
Share on other sites

H S ναι, είναι τόσο καλή, ίσως και καλύτερη

Eιναι δυνατόν να είναι καλύτερο το panel της 226 ( τn ) απο αυτό της 215 ( pva )???

Tελευταία αυτό το δίλλημα με κατατρέχει.Επειδή είναι λαχείο το θέμα του τύπου του panel της 226 σκέπτομαι να αγοράσω την άριστη 215.Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57 [Σήμερα, στις 13:36]

Eιναι δυνατόν να είναι καλύτερο το panel της 226 ( τn ) απο αυτό της 215 ( pva )???

Tελευταία αυτό το δίλλημα με κατατρέχει.Επειδή είναι λαχείο το θέμα του τύπου του panel της 226 σκέπτομαι να αγοράσω την άριστη 215.Εσείς τι λέτε?

Οι διαφορές πλέον δεν είναι τεράστιες αλλά υπαρκτές για ένα έμπειρο μάτι.

Αν δεν έχεις πρόβλημα με την διαφορά τιμής και την μικρή διαφορά μεγέθους, σαφώς πήγαινε στην 215.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57

Η 215 παρουσιάζει κατα τα ίδια, φαινόμενα dead pixel κτλ ή είναι καλύτερα τα πράγματα με τα pva panels?

Γενικά σε αυτού του επιπέδου την τιμή και ποιότητα (Samsung >21'') τα καμένα pixel είναι πάρα πολύ σπάνιο φαινόμενο.

Με λίγα λόγια, δεν νομίζω ότι πρέπει να σε απασχολεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.