Jump to content



SAMSUNG 22'' Wide SM226BW


Recommended Posts

Αρχική απάντηση από marios007 [Σήμερα, στις 01:21]

Και εμένα μου έκανε εντύπωση (ευχάριστη όμως :clap: ).

Ίσως βέβαια να είναι σίγουρος ότι η οθόνη που θα έρθει είναι S Panel αφού όπως μου είπε και ένας προηγούμενος αγοραστής είχε την ίδια αμφιβολία με μένα αλλά τελικά παρέλαβε S (την έψαξε την οθόνη).

Η δικιά μου αναμένεται αύριο.

Μπορεί η πίεση των καταναλωτλων να έπιασε τόπο αλλά το συγκεκριμένο μαγαζί έδειξε κάποια καλά αντανακλαστικά!

Σημασια εχει οτι πλεον σου δινει την δυνατοτητα να αγορασεις αυτο που ακριβως θες. Μπραβο στο πλαισιο. Με τετοιες κινησεις αποδεικνυει το ονομα του και σε κανει να το προτιμας ακομα και πιο ακριβο να ειναι. :whistling

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς η Samsung αφαίρεσε απο τις οθόνες τον τύπο του panel.

Το μόνο που γράφει η οθόνη είναι ότι είναι κατασκευασμένη Ιούνιο 2007 στην Σλοβακία.

Απο το κρυφό μενού το μόνο που καταφερα να πάρω είναι το εξής

Version Μ ΜΕ22WOBDA-1003

Λογικά θα είναι S panel.

Έχει κανείς να προτείνει κάτι;

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την οθονη εδω και 1 εβδομαδα οπως ειναι γνωστο δεν λεει πληροφοριες για το πανελ στο κρυφο μενου οποτε δεν μπορω να καταλαβω τι πανελ εχει. οταν βαζω για φοντο καποες εικονες πολυ μεγαλης αναλυσης παρατηρω κατι σαν να μπερδευονται τα pixels και αναβοσβηνουν σε καποια σημεια της εικονας. σε αλλες φοτογραφιες δεν συμβαινει το ιδιο. Ειναι φυσιολογικο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε την συγκεκριμμένη οθόνη (samsung) δοκιμάστε να κατεβάσετε και να εγκαταστήσετε και το magic tune που την υποστηρίζει τελεια, για γρήγορες ρυθμίσεις και calibration με ένα κλίκ! το link εδώ : http://www.samsung.com/Products/Monitors/magictune/magictune_05s.htm

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57 [Σήμερα, στις 16:45]

Νέες οθόνες απο την samsung αλλά απο πότε στην Ελλάδα?

http://aving.net/usa/news/default.asp?mode=read&c_num=51969&C_Code=02&mn_name=news

"...εμπνευση απο τον...κυκνο " Πσσσσσσσσσσσσσσσσσς τι λε ρε μεγαλε!?!?!?!?! Ανατριχιασα

Ας πει καποιος του εξυπνου μαρκετιστα οτι η νεα σειρα Swan ειναι ιδια με τις LCD τηλεορασεις τους που κυκλοφορουν μια διετια τωρα.

Παντως παντα μου αρεσαν εμφανισιακα οι LCD TV της εταιριας designi-στικα οποτε δεν με χαλαει που περασε το ιματζ και στα μονιτορ.

Τωρα αυτο με τα ελαστομερη δεν καταλαβα πως επηρεαζει τις γωνιες (θεασης?) αλλα δεν βαριεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57

Νέες οθόνες απο την samsung αλλά απο πότε στην Ελλάδα?

http://aving.net/usa/news/default.asp?mode=read&c_num=51969&C_Code=02&mn_name=news

Πραγματι πολυ ομορφες οι οθονες ...και η κοπελια:p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SLN

Τωρα αυτο με τα ελαστομερη δεν καταλαβα πως επηρεαζει τις γωνιες (θεασης?) αλλα δεν βαριεσαι.

αν θες να μαθεις πως επηρεαζει στη θεωρια(προφανως δεν γνωριζω ποια ακριβως τεχνικη χρησιμοποιει η samsung..) ψαξε για:

"tunable, membrane-based micro-mirrors"

αν δεν βρεις τιποτα,θα σου στειλω το paper by e-mail... :p

ουσιαστικα,πετυχαινουν "tilt" της εικονας ενεργοποιωντας (pneumatic ή electrostatic activation) elastomeric based micro-mirrors..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προκειται να την αγορασω κι εγω, οποτε οποιοι την εχουν ας μου πουν: Ποσο υψος έχει η οθόνη συμπεριλαμβανομενου της βασης. Η βαση προσαρμοζεται καθ υψος ;

Δεν πιστευω να μην χωραει στο γραφειο μου....εχω περιθωριο 46 εκατ. υψος για να μπει...Τι λετε ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 09:03]

Παιδια προκειται να την αγορασω κι εγω, οποτε οποιοι την εχουν ας μου πουν: Ποσο υψος έχει η οθόνη συμπεριλαμβανομενου της βασης. Η βαση προσαρμοζεται καθ υψος ;

Δεν πιστευω να μην χωραει στο γραφειο μου....εχω περιθωριο 46 εκατ. υψος για να μπει...Τι λετε ;

λοιπον βαριομουνα να φερω το μετρο οποτε :D :D :D :D υπολογισε...η οθονη μαζι με τη βαση εχει υψος οσο απο τον αγκονα μεχρι τις κλειδωσεις των δακτυλων μου(εγω ειμαι 1,85) η βαση δεν ρυθμιζεται καθ'υψος,μπορεις να βολευτεις μια χαρα σε κατι του στυλ ergotron neo-flex

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την οθόνη έχω και γω.

Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Τη χρησημοποιώ πιο πολύ για παιχνίδια και internet.

Είναι πολύ μεγάλη και θέλει να την έχεις σε αρκετή απόσταση γιατί θα σε κουράσει.

Πριν απ αυτή είχα 19άρα CRT.

Link to comment
Share on other sites

Στην απόσταση που νιώθεις άνετα.

Πολύ κοντά θα σε κουράσει. Είπαμε είναι αρκετά μεγάλη...

Μισό μέτρο θέλει σίγουρα πιστεύω.

Μπορείς να δείς και στα εγχειρίδια της οθόνης σου. Σίγουρα θα λέει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.