Jump to content



Recommended Posts

Αν για να ξεπέσει ως e-sport θέλει - όπως διαφαίνεται - μία δεκαετία, δεν θα άξιζε καν να γίνει συζήτηση. Άσε που δεν έχει επιχειρηματικά νόημα να αφήσεις το παιχνίδι να εξαφανιστεί εντελώς από το προσκήνιο, πριν το ανοίξεις σε φρέσκο κοινό.

Προσωπικά, βλέπω να προσθέτουν πράγματα στο Starter το πολύ ένα εξάμηνο μετά την κυκλοφορία του HotS, εκτός αν αναζωπυρωθεί στο μεταξύ το ενδιαφέρον για το WoL.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που έχει τιμή το wol, το αγοράζουν κυρίως όσοι το θέλουν για το multi κομμάτι του και δεν υπάρχει άλλη χρέωση. Επίσης, το hots μάλλον θα προαπαιτεί εγκατεστημένο το wol. Τρελοί είναι στην blizzard να το βάλουν τζάμπα;:crazy:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]acct[/MENTION] καλά δεν είπα να εξαφανιστει και μετά να το βάλουν f2p.

[MENTION=3220]Occultist[/MENTION] ε μια μειωση στο wol δεν αποκλείεται με την έλευση του xpack και αν θέλουν στο 2ο xpack μπορούν να κάνουν ότι κάνουν στο wow (main+oldxpacks σε ανταγωνιστηκη τιμή) και να μην αποθαρρύνουν τους νέους παιχτες.

για πείτε μου κάτι όμως, αν έχω το wol και με νιαζει μόνο το mp, τι θα μου προσφέρει το xpack? θα έχω κάποιο πλεονέκτημά vs όσους δεν το πάρουν; θα πρέπει να το πάρω για να συνεχίσω να παίζω mp;

δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στο starcraft και δεν ξέρω...

γιατί αν δίνει μόνο νέο sp δεν νομίζω να έχει full τιμή η τις πωλήσεις του wol...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22279]

για πείτε μου κάτι όμως, αν έχω το wol και με νιαζει μόνο το mp, τι θα μου προσφέρει το xpack? θα έχω κάποιο πλεονέκτημά vs όσους δεν το πάρουν; θα πρέπει να το πάρω για να συνεχίσω να παίζω mp;

δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στο starcraft και δεν ξέρω...

γιατί αν δίνει μόνο νέο sp δεν νομίζω να έχει full τιμή η τις πωλήσεις του wol...

Αν δεν αγοράσεις το HotS δε θα έχεις διαθέσιμες τις νέες μονάδες που προστίθενται ούτε στο mp. Πρακτικά, θα είσαι κλειδωμένος σε χωριστό mp, μαζί με όλους εκείνους που έχουν μόνο το WoL.

Βέβαια, θα ενσωματωθούν κανονικά όλα τα balance changes που φέρνει το expansion, οπότε θα αλλάξει και λίγο το παιχνίδι, ανεξάρτητα αν αγοράσεις το επόμενο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

1. Εξακολουθεί να βγάζει τα πιο ατμοσφαιρικά βίντεο.

2. Ακόμη μου τη σπάει αφόρητα όταν βλέπω Zerg να καταπίνουν κοσμάκη.

3. Η Κέριγκαν έχει ασχημήνει, αν είναι να βλέπουμε και τους εφιάλτες της, νισάφι πια.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαζω τωρα το Wings of liberty στο A10 συστηματακι που εφτιαξα. Δεν ξερω. Δεν ενθουσιαζομαι, καθολου ομως. Εχω βαρεθει να περιμενω να κατεβασει ολα τα cinematics.

Δυσκολο να δωσω τα 20€ που εχει το πρωτο μερος.

Σκεφτομαι να ξαναβρω τα cd απο το πρωτο StarCraft. Μηπως γερασα;

Link to comment
Share on other sites

H εισαγωγη του IronSquid tournament που ειχαμε σημερα ηταν απλα ανεπαναληπτη. Επαθα πλακα με την ορχηστρα. Εδωσε αλλο αερα και δειχνει πως πλεον τα esports εχουν ανεβει κατηγοριες. Οι παραγωγες που γινονται ειναι υψηλου επιπεδου πλεον! Οι χορηγοι μεγαλοι, τα λεφτα πολλα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το patch που προλειαίνει το έδαφος για την έλευση του HotS έχει ενδιαφέρον:

StarCraft II: Wings of Liberty Patch 2.0.4 - StarCraft II

Επίσης, έχει βγει και το τελευαίο HotS preview video, που ασχολείται με esports και multiplayer:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Zn3-O4jYO7g&list=UUZ2h0d4tP0R8klduwj-_bDQ&index=1]StarCraft II: Heart of the Swarm Preview -- eSports and Multiplayer - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

wat? μαυρα χαλια εχουν για "zerg" expansion....

Θα ήθελα να μάθω σε τι έχουν μαύρα χάλια μιας και καταπίνουν στρατούς με τα new units (και με τα παλιά εννοείται).

Eιδικά το swarm host , το βγάζεις early game και κάνεις ξεφτίλα τον αντίπαλο σε χρόνο dt (και επιτέλους οι zerg έχουν θανατηφόρο siege unit)

Όπως επίσης και τα viper κάνουν αρκετά units, των prot ειδικά , counter.

Δεν λέω ότι είναι the ultimate race άλλωστε όλες οι "φυλές" έχουν τις αδυναμίες τους, οι zerg π.χ. δεν είναι (ακόμη) για late game σε καμία περίπτωση.

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω σε τι έχουν μαύρα χάλια μιας και καταπίνουν στρατούς με τα new units.

Eιδικά το swarm host , το βγάζεις early game και κάνεις ξεφτίλα τον αντίπαλο σε χρόνο dt (και επιτέλους οι zerg έχουν θανατηφόρο siege unit)

Όπως επίσης και τα viper κάνουν αρκετά units, των prot ειδικά , counter.

μαυρα χαλια γιατι σε "zerg" expansion μεχρι το midgame παιζεις οπως στο wol, εχεις να αντιμετωπισεις αλλα 10 καινουργια τυρια/ολινς, σα ζεργκ το μονο καινουργιο ειναι οπως λες να rushαρεις swarm hosts οπου και παλι, σαν κλασσικο τυρακι αμα το δει ο αλλος γινεται counter αρκετα ευκολα.

χαλια γιατι οι corruptors παραμενουν αυτο που ηταν και γιατι τα hydra ακομα ειναι γτπ. Εχουν συγκριτικα λιγες αλλαγες σε νεες ή μη μοναδες...

Link to comment
Share on other sites

μαυρα χαλια γιατι σε "zerg" expansion μεχρι το midgame παιζεις οπως στο wol, εχεις να αντιμετωπισεις αλλα 10 καινουργια τυρια/ολινς, σα ζεργκ το μονο καινουργιο ειναι οπως λες να rushαρεις swarm hosts οπου και παλι, σαν κλασσικο τυρακι αμα το δει ο αλλος γινεται counter αρκετα ευκολα.

χαλια γιατι οι corruptors παραμενουν αυτο που ηταν και γιατι τα hydra ακομα ειναι γτπ. Εχουν συγκριτικα λιγες αλλαγες σε νεες ή μη μοναδες...

Mα με τους zerg είναι rush, expand ,rush,expand.

Oι hydras είναι εξαιρετικά units, αρκεί να μην βγάζει ο άλλος Colossus, και το speed upgrade είναι αρκετά καλό.

Οι αλλαγές σε όλες τις φυλές είναι balanced, δεν έχω δει καμία παράταξη να είναι ευνοημένη από τους Devs.

Προσωπικά παίζω αρκετά με corruptors και hydras και είναι θανάσιμος συνδυασμός αλλά πάντα πρέπει να βλέπεις τι έχει ο άλλος.

Είμαι και fanboy zergas βλέπεις 1Κ αγώνες με zerg και Diamond class.:triniti:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκρίνια ρε παιδιά... στην παγκόσμια κατάταξη στις πρώτες θέσεις αυτή τη στιγμή είναι Z, P, Z, Z, Z, ... και αυτό δεν έχει αλλάξει σημαντικά εδώ και αρκετό καιρό. Στα διάφορα Leagues, πρώτη θέση Zerg έχουν Grandmaster, Master, Diamond, Platinum. Στην κορυφή, τα ποσοστά νικών είναι πρακτικά πανομοιότυπα ανάμεσα στους 3.

Σε HotS beta έχουν γίνει μερικά απίστευτα hydra plays και δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις με τους corruptors, παρόλο που προσωπικά δε μου αρέσει καθόλου το στυλ παιχνιδιού των Zerg.

Τέλος πάντων, θεωρώ ότι το patch είναι ένα μεγάλο βήμα στη σωστή κατεύθυνση. Αν χρειάζεται λίγο πασπάτεμα η ισορροπία του παιχνιδιού, θα φανεί αφού κυκλοφορήσει επίσημα το HotS.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.