Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply

ειμαι σε LG L1915S ,ενδιαφερομαι -υπερβολικα πολυ ομως- για αγορα 24αρας wide.

Εργαζομαι κυριως σε photoshop και για παρακολουθηση ταινιων.ξερω οτι οι αντιστοιχες προτασεις της ΕΙΖΟ ειδικα για γραφιστικα ειναι καλυτερες,αλλα για τωρα οι τιμες ειναι απλησιαστες.

Σχετικα με τα κοντραστ τι παιζει,γιατι τα dynamic κλπ δεν με "ψηνουν " ιδιαιτερα οπως και αυτο που αναφερει το ΠΛΑΙΣΙΟ (απο κει σκεφτομαι για αγορα)

"μπορεί να λειτουργήσει παραπάνω από ικανοποιητικά ακόμη και σε περιβάλλον με αρκετό φωτισμό."

νομιζω οτι ειναι το πλεον σημαντικο και γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την αποδοση της 19αρας μου.

Α και ποιες οι κυριες διαφορες αναμεσα στην 245WP και την L246WH-BN

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και γω με τη σειρα μου τσιμπισα την 246WH.Η οθονη για το λογο που την εχω απλα τα σπαει ( gaming,movies),οι γωνιες της ειναι πολυ καλες επισης και γενικα για τα 519 ευρω σιγουρα δε θα υπαρξει κατι καλυτερο για αρκετο καιρο.Δε βρηκα το λογο να παω στην 245WP μιας και δεν κυκλοφορει πουθενα στην Ελλαδα.

Ps. Θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος μπορουσε να μου πει ποιες ειναι οι ειδανικες ρυθμισεις κυριως για gaming και μετα ολα υπολοιπα.Αυτη τη στιγμη ειμαι σε sRGB με brightness 60.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 08:00]

Panel, τί άλλο δηλαδή?

Πολυ διαφωτιστικος:mad:

Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο ειδα οτι δυστηχως εχει TN. H 246WP εχει καλο πανελ η οποια δεν κυκλοφορει εδω

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω αυτό τα λέει όλα. Έχει συζητηθεί αρκετά νομίζω, έχουν άλλο panel η κάθε μία, TN η μεν, MVA η άλλη. Αν αυτό και μόνο δεν είναι αρκετό για σένα, τότε τί είναι? Το αν έχει USB hub ή περιστρεφόμενη βάση? Για οθόνη μιλάμε...

Link to comment
Share on other sites

Στις σελιδες που ειδα εκεινη την στιγμη δεν ειχε ξεκαθαριστει, ισα ισα που ρωτησαν και αλλοι. Οτν πηγα πολυ αρχη το ειδα οτι εχει tn και μου αλλα ειχα ηδη ρωτησει, γιαυτο :-(

Νταξει δεν πειραζει, απλα θελει πολυ προσοχη γιατι η χρηματικη διαφορα ειναι 50Ε και η διαφορα στην απεικονιση ειναι μεγαλη....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ηρθε η οθονη με ACS σε 8 μερες, (μαζι με σ/κ) ολα οκ κανενα καμμενο pixel, η pixmania με ειχε ενημερωσει οτι αργησε λιγο στην αποστολη, αλλα και παλι ηταν μέσα στα χρονικα περιθώρια που είχαν θεσει. Αλλιως με UPS πρεπει να έρχεται πραγματικα γρηγορα. Το monitor καλο, το μονο ασχημο που παρατήρησα είναι σε ένα video του crysis έκανε ένα τεραστιο tearing οριζόντια στο κεντρο της οθόνης

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.