Jump to content



LG 245WP@625euro. Αξίζει;


iceblade

Recommended Posts

Αυτό που λέει το site του πλαισίου είναι λάθος. Το καλώδιο είναι DVI-I σε component. Δε γίνεται έτσι απλά με ένα καλώδιο μετατροπή DVI-D σε component (θέλει ειδικό μηχάνημα--> ) . Κάνε ένα κόπο και δες αν το συνδέεις σε DVI-D στην κάρτα γραφικών κατ αρχήν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 543
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από iceblade

Αυτό που λέει το site του πλαισίου είναι λάθος. Το καλώδιο είναι DVI-I σε component. Δε γίνεται έτσι απλά με ένα καλώδιο μετατροπή DVI-D σε component (θέλει ειδικό μηχάνημα--> ) . Κάνε ένα κόπο και δες αν το συνδέεις σε DVI-D στην κάρτα γραφικών κατ αρχήν.

’ρα για να συνδέσω 2ο pc στο Component γίνεται μόνο μέ το ΤV out ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Kostas7GTR [Χθες, στις 00:33]

’ρα για να συνδέσω 2ο pc στο Component γίνεται μόνο μέ το ΤV out ?

Πολύ απλά ξέχνα το component και σύνδεσε το με VGA κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από iceblade

Πολύ απλά ξέχνα το component και σύνδεσε το με VGA κανονικά

Θέλει να έχει και τα 2 pc και να κάνει PIP ο Κώστας και επειδη δεν γίνεται με το αναλογικό ήθελε το component. ’σε που το αναλογικό είναι για κλωτσιές σε σχέση με το HDMI

Link to comment
Share on other sites

εχθές πήγα στο πλαισιο στο the mall και δεν κρατήθηκα αγόρασα την L246WH-ΒΝ στα 519. Στην βιτρίνα είχε την samsung SM-245B στα 479 αλλα απο design δεν ελεγε μία. Όταν τον ρώτησα για την LG ειδε στο σύστημα οτι έχει εξαντληθεί. Πήγα να βγαλω χρηματα απο το ATM και ξαναγύρισα και το παιδι ειχε κατέβει στην αποθήκη και βρήκε ενα τελευταιο κομμάτι LG 246WH :D . Την Χτύπησα αμεσως, είμαι και τυχερος δεν εχει κανενα καμενο pixel! Απο την 245WP τι διαφορες έχει?????

πάντως σε σχεση με την L206WTQ που είχα είναι πολύ καλύτερη σε όλους τους τομείς.

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978102&product=1026178

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ΤΝ πανελ δεν ειναι και τα καλυτερα δυνατα.Αλλα εχει και 100+ ευρω διαφορα η μια απο την αλλη.Χαιρομαι που προλαβα και πηρα την 245 και ας περιμενω τοσο καιρο να μου την αντικαταστησουν :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από blkik

Έλεγα να την πάρω τώρα τον Δεκέμβριο

αλλά δυστυχώς δεν τι βρίσκω τουλάχιστον στο internet παντού γράφει εξαντλημένο.

Nαι δυστυχώς...:(

Μια απ' τα ίδια κι εγώ..

Κι απ' ότι βλέπω μάλλον δεν πρόκειται να ξαναέρθει...

Link to comment
Share on other sites

ποπο τα ιδια και γω εχω φαει τον κοσμο να την βρω...τι lg hellas παιρνω τηλ. να μου πουν αν υπαρχει,στη γαλλια πηρα στην pixmania χαμος...εκει υπαρχει παρ αυτα.

Λετε να το ρισκαρω και να την παραγγειλω απο pixmania η οποια ειναι στη γαλλια χωρις να μου εγγυουνται για τα pixels,αφου μου λενε οτι αμα εχει καμμενα pixels και με ενοχλει τοτε θα πρεπει να κανω ετηση να τους στειλω το προιον πισω και να παρω τα λεφτα μου πισω...

Μας καπσατε με τη διαφημιση της οθονης αυτης στο forum αυτο :D ολο το thelab την αγορασε πλεον :p

Link to comment
Share on other sites

Στην lg hellas μου ειπαν κατι για τους υπευθηνους των εισαγωγων οτι δε θα μπορεσουν να με εξυπηρετησουν για το λογο οτι αυτοι ενημερωνουν,ολα τα καταστηματα που παραλαμβανουν προιοντα απο την εταιρια,αυτοματα μολις παραλαβουν απο το εξωτερικο.Δηλαδη με αλλα λογια τα καταστηματα θα ενημερωθουν αμεσως αν γινει παραλαβη της συγκεκριμενης οθονης στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.