Jump to content



AMD Company Rummors and Facts


gdp77

Recommended Posts

Υ.Γ. Έχω δουλίτσα τώρα, πιο αναλυτικά θα post-άρω αργότερα

Αν είναι να ξαναρχίσεις τις διαιρέσεις απλώς να σου υπογραμμίσω, ότι το P/L έχει δυο(βασικά έχει πολλά, απλώς αυτά είναι τα κύρια) μεγάλα ποσά τα οποία διαμορφώνουν παιχνίδι και τα οποία δεν συνιστούν πραγματική εκροή χρημάτων: Οι αποσβέσεις και το RnD*. Οπερ και σημαίνει φίλτατε ότι ο όλος συλλογισμός σου ξεκινάει απο λάθος βάση. Αν ήθελες να κάνεις τέτοιου είδους πρόβλεψη, μάλλον θα έπρεπε να καταφύγεις στην κατάσταση ταμιακών ροών, η οποία αν δεν απατόμαι βγαίνει μια φορά το χρόνο μαζί με το 10-Κ.

*Μια απο τις λογιστικές αρχές είναι το realization of cost, δλδ γράφουμε το οποιoδήποτε κόστος στο PnL, μόνο όταν αρχίσει να δημιουργεί και παραγωγή. Επειδή δεν το έγραψα καλά να σου δώσω ένα παράδειγμα. Είσαι η AMD και έχεις δυο τρεις μαλάκες να κάνουν research με SOM (silicon on marmelade). Μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν τα πρώτα τσιπ με τρανζίστορ πάνω σε μαρμελάδα το σχετικό κόστος RnD δεν αναγράφεται στο PnL αλλά στο BS. Με το που θα αρχίσεις να τα βγάζεις στην αγορά το σχετικό κόστος μέσω κάποιων λόγων που έχει η εταιρία και που έχουν συνέχεια (κοινώς δε μπορεί να τους αλλάζει αναίτια απο χρόνο σε χρόνο) αρχίζει να διαχέεται στο PnL.

Με λίγα λόγια τι θέλω να πω; Η ανάλυση Λογιστικών Καταστάσεων σιγουρά δεν είναι exact science. Είναι τέχνη και μάλιστα τέχνη που θέλει πολύ καιρό για να τελειοποιηθεί. Χωρίς να θέλω να γίνω κακεντρεχής λοιπόν απλώς να σου πω ότι μάλλον δεν κατέχεις αυτή τη τέχνη, όταν επαναλαμβάνεις και λες ότι η AMD έχει ζωή μέχρι το q1 του 2008

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

1) Δεν κατάλαβα τίποτα απ' όσα γράφεις. Η μαγκιά όταν γράφεις σε ένα forum δεν είναι να κάνεις διάλεξη με θέμα τις οικονομικές επιστήμες χρησιμοποιώντας ορολογία που εσύ καταλαβαίνεις, αλλά να μπορείς να εξηγήσεις με απλά λόγια στους άλλους αυτά που θες να πεις χρησιμοποιώντας επιστημονική ορολογία. Ως δάσκαλος, ξέρω πολύ καλά ότι καλός δάσκαλος δεν είναι αυτός που έχει εξαιρετικά υψηλό γνωστικό επίπεδο, αλλά αυτός που μπορεί να απλουστεύσει αρκετά τις δικές του γνώσεις, ώστε να τον καταλάβουν οι μαθητές του. Κατά συνεπεία καταλήγω στην άποψη ότι όσα αναφέρεις πιο πάνω είναι απαράδεκτα (υποκειμενική στάση) και de facto λανθασμένα (εφόσον εσύ ήσουν αυτός που δε δεχόσουν τις απώλειες που προέβλεπα για το Q2 παρά το γνωστικό σου υπόβαθρο σε οικονομικά θέματα). Από την τελευταία αυτή διαπίστωση, κρίνω με σχετική ασφάλεια ότι δεν προσφέρεις απολύτως τίποτα σε αυτό το thread.

2) Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η AMD υπό τις παρούσες προϋποθέσεις έχει χρονικό ορίζοντα ζωής max 3 τετράμηνα. Είχα υποστηρίξει την άποψη ότι το Q1 ή το Q2 08 η AMD θα έβγαινε από το παιχνίδι. Πλέον αρχίζω να φοβάμαι ότι κάτι τέτοιο μπορεί να συμβεί και στο Q4 07. Για μένα δεν είναι θέμα το "αν", αλλά το πότε.

3) Ερώτηση: Αν η AMD έχει απώλειες στα δύο επόμενα τετράμηνα 1B$, πιστεύεις ότι θα χρεοκοπήσει ή όχι;

4) Ελπίζω να γίνει μια γόνιμη συζήτηση πάνω στα οικονομικά δεδομένα της εταιρείας και την πιθανότητα ή όχι πτώχευσής της, με τη βοήθειά σου φυσικά, μιας που φαίνεται ότι κατέχεις το αντικείμενο.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες δεν ειναι contest γνωσεις εδω, ο καθε ενας μπορει να λεει αυτο που θελει, κ κανεις δεν μπορει να τον κρινει γιαυτο. ο καθενας διαβαζει κ συγκρατει οτι θελει.. προεδρε ελπιζω οτι συμφωνεις..

Για να ειμμαι ειλικρινεις η amd πιστευω οτι δεν θα κλεισει, αν κατι μπορει να γινει-αν γινει- ειναι να εξαγοραστει.

Το μονο το οποιο θελω να πω ειναι οτι η μετοχη της σημερα μετα τα αποτελεσματα ανεβηκε 5%

Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρε gdp αλλά αδυνατώ να αντιληφθώ πως κάνεις πρόβλεψη για πορεία μιας εταιρίας αν δεν ξέρεις super duper wow εξελιγμένους όρους όπως:

Balance sheet (Ισολογισμός)

Profit n Loss account (Κατάσταση αποτελεσμάτων χρήσης)

Φαντάζομαι ότι αν ένα παιδί στην τάξη αρχίζει και σου κάνει διάλεξη για τα κλάσματα ενώ ακόμα αγνοεί την έννοια της διαίρεσης, μάλλον δε θα το πάρεις και πολύ στα σοβαρά. Το "δεν κατάλαβα τι λες, ergo είναι λάθος" ελπίζω να μην το μεταδίδεις γενικότερα και ως νοοτροπία στους μαθητές σου.

Κάθησα και έγραψα (ενδεχομένως) ένα κάρο ******** προκειμένω να σου δείξω που ακριβώς διαπράττεις σφάλμα λογικής. Αν κάτι δεν καταλάβαινες, οι στοιχειώδες κανόνες συμπεριφοράς νομίζω ότι επιβάλλουν να ρωτήσεις και όχι να κάνει (για άλλη μια φορά) άλματα λογικής και εμμέσως πλην σαφώς να μου πεις ότι έχω σύνδρομο φαλλικής ανεπάρκειας και σου πετάω εξεζητημένους όρους (αλήθεια πες μου ποιοι είναι αυτοί) για να το παίξω τσολιάς στα υποβρύχια.

Link to comment
Share on other sites

Πές τα ρε μεγάλε.

Σε προσκυνώ.:worship: :worship: :worship:

Αρχική απάντηση από gdp77

Μόνο που εγώ αποδεικνύω βάσει λογικών και αναμφισβήτητων δεδομένων ότι οι απώλειες θα συνεχιστούν μέχρι τουλάχιστον το Q108. Αμφισβητείς ότι το Q207 η AMD θα μπει άλλα 500Μ μέσα? Τι είναι αυτό που πιστεύεις ότι μπορεί να αντιστρέψει την κατάσταση το Q3 ή Q4 ?

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

δεν με νοιάζει αν θα έχω άδικο και θα έχεις εσύ δίκιο...γιατί πολύ απλά θα πέσεις μέσα με λάθος συλογισμούς.

Να σου θυμήσω έπεσες μόλις 100Μ $ όξω

Link to comment
Share on other sites

σορρυ ρε gdp αλλά αδυνατώ να αντιληφθώ πως κάνεις πρόβλεψη για πορεία μιας εταιρίας αν δεν ξέρεις super duper wow εξελιγμένους όρους όπως:

Balance sheet (Ισολογισμός)

Profit n Loss account (Κατάσταση αποτελεσμάτων χρήσης)

Για να καταλάβεις ότι κάηκε μια λάμπα δε χρειάζεται να είσαι ηλεκτρολόγος ή να καταλαβαίνεις φυσική μικρόκοσμου. Κατά την ίδια λογική μπορείς βασιζόμενος σε πληροφορίες που υπάρχουν στο net και σε απλή λογική να εικάσεις πότε μια εταιρεία μπορεί να βαρέσει φούντο. Το παίζεις ειδήμονας και ήδη έχεις εκτεθεί de facto από τα οικονομικά αποτελέσματα του Q2. Επίσης το να κρίνεις μόνο τους άλλους λίγο βοηθάει. Προφανώς απ' όσα λες και καταλαβαίνω, η συνδρομή σου εδώ είναι να αποδείξεις ότι κάνω λάθος και όχι να συνεισφέρεις με κάποια άποψη όσον αφορά κάποια πρόβλεψη για την AMD. Δικαίωμά σου, αλλά ήδη έχεις πέσει έξω.

Συνάμα θέλω να τονίσω ότι δεν κάνω προβλέψεις που απευθύνονται σε κάποιο οικονομικό ή χρηματιστηριακό οργανισμό (οπότε θα πρέπει να είχα οικονομικές σπουδές). Σε ένα "κομπιουτερίστικο" forum γράφω και βασίζομαι σε πληροφορίες που βρίσκει κάποιος στο net και σε απλά λογικά συμπεράσματα.

Φαντάζομαι ότι αν ένα παιδί στην τάξη αρχίζει και σου κάνει διάλεξη για τα κλάσματα ενώ ακόμα αγνοεί την έννοια της διαίρεσης, μάλλον δε θα το πάρεις και πολύ στα σοβαρά.

Καλύτερα να μην το παίζεις και τόσο έξυπνος σε αντικείμενα που δε γνωρίζεις, γιατί στην πραγματικότητα τα κλάσματα σε πρωταρχικό επίπεδο διδάσκονται ασύνδετα με την έννοια της διαίρεσης.

"δεν κατάλαβα τι λες, ergo είναι λάθος" ελπίζω να μην το μεταδίδεις γενικότερα και ως νοοτροπία στους μαθητές σου.

Εδώ το χοντραίνεις και καλύτερα να ανακαλέσεις. ’σε το τι μεταδίδω να το κρίνουν οι άμεσα ενδιαφερόμενοι και εμπλεκόμενοι. Και δεν είπα αυτό για σένα. Καλύτερα να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά τι έχω γράψει για τις απόψεις σου για να το κατανοήσεις. Προφανώς δεν το έκανες ή δεν μπορείς.

Κάθησα και έγραψα (ενδεχομένως) ένα κάρο ******** προκειμένω να σου δείξω που ακριβώς διαπράττεις σφάλμα λογικής.

Απάντησε στην ερώτηση 3 που σου έχω κάνει. Μέχρι στιγμής de facto είμαι ο μόνος που δεν έχει κάνει σφάλμα. Πες μας "δεν μπορώ να κάνω πρόβλεψη γιατί δεν έχω δεδομένα" ή κάνε κάποια πρόβλεψη και θα ξαναμιλήσουμε για το ποιος κάνει σφάλμα.

Αν κάτι δεν καταλάβαινες, οι στοιχειώδες κανόνες συμπεριφοράς νομίζω ότι επιβάλλουν να ρωτήσεις και όχι να κάνει (για άλλη μια φορά) άλματα λογικής και εμμέσως πλην σαφώς να μου πεις ότι έχω σύνδρομο φαλλικής ανεπάρκειας και σου πετάω εξεζητημένους όρους (αλήθεια πες μου ποιοι είναι αυτοί) για να το παίξω τσολιάς στα υποβρύχια.

Προφανώς ούτε και εσύ καταλαβαίνεις τι γράφω (και να φανταστείς ότι δε χρησιμοποίησα επιστημονικούς όρους όπως εσύ). χμ....

@ a7n overclocker

Πές τα ρε μεγάλε.

Σε προσκυνώ.

Καλά εσύ τι θα έλεγες...

Να σου θυμήσω έπεσες μόλις 100Μ $ όξω

Σε προηγούμενο post έχω αναφέρει ότι η κατάσταση της AMD στο Q1 και Q2 δεν έχει αλλάξει σε τίποτα, άρα οι απώλειες θα είναι οι ίδιες. Επίσης έχω αναφέρει ότι η AMD μπορεί να "κάψει" ακόμα 1,5Β. Μπορεί να είναι 1,4 μπορεί να είναι 1,6. Τι θέλεις, να σου υπολογίζω και το cent? Αυτό θα μπορούσα να το κάνω αν είχα τις γνώσεις του LL_neo

Προφανώς έχεις πρόβλημα να παραδεχθείς ότι είχα δίκιο και ψάχνεις σωσίβια... Οk.

@ fotme

Για να ειμμαι ειλικρινεις η amd πιστευω οτι δεν θα κλεισει, αν κατι μπορει να γινει-αν γινει- ειναι να εξαγοραστει.

Αυτό είναι προφανές. Τόση τεχνογνωσία φυσικά και δε θα καταλήξει στα σκουπίδια. Απλά για να εξαγοραστεί θα πρέπει να βαρέσει φούντο πρώτα. Αν είναι βιώσιμη, πολύ δύσκολα κάποιος θα μπορούσε να την εξαγοράσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά.

What ever.

Όλοι οι γιατροί που σε είδανε μας είπανε να σου λέμε πάντα "Ναι έχεις δίκιο"

Οπότε.

Ναι έχεις δίκιο.

Εδώ άνθρωπος που ξέρει από οικονιμικά στο λέει και εσύ να επιμένεις εκεί...και όχι μόνο αυτό..αλλά πάς να βγάλεις συμπέρασμα χωρίς να ξέρεις κάν του οικονομικούς όρους που σου έδωσε.

Καλό καλοκαίρι και μην βγαίνεις πολύ στον ήλιο γιατι θα χειροτερέψεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και έχεις πρόβλημα κατανόησης. Όταν είσαι άρρωστος α) το νιώθεις β) στο έχει πει ο γιατρός. Πρέπει να έχεις γνώσεις ιατρικής για να το καταλάβεις? Δηλαδή δεν μπορούμε να κάνουμε προβλέψεις ή δεν πρέπει να προσπαθούμε να κρίνουμε καταστάσεις αν δεν έχουμε σπουδάσει τα εκάστοτε αντικείμενα?

Τι να πω... Πρέπει να είναι κολλητικό αυτό στο ΗΟΤ. Έχει τίποτα παρενέργειες το phase?

Το ξαναγράφω μπας και καταλάβεις :

βασίζομαι σε πληροφορίες που βρίσκει κάποιος στο net και σε απλά λογικά συμπεράσματα.
Link to comment
Share on other sites

Μην το κλειδώσετε plz πάντως :D

Η AMD (σαν απλός θεατής τα λέω) αν τα βρει σκούρα θα πουλήσει την ATi. Απλά. Το ζήτημα είναι ότι μπορεί να "αναστηθεί" κάπως παίζοντας πλέον σε 2 τομείς. Επεξεργαστές και κάρτες γραφικών.

Αν παίξει έξυπνα λοιπόν και χτυπήσει στις onboard λύσεις την Intel που απλά σπέρνει, θα έχει μια καλή οικονομική βάση για αναστήλωση. Αυτό πρέπει να ορίσει ως προτεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

3) Ερώτηση: Αν η AMD έχει απώλειες στα δύο επόμενα τετράμηνα 1B$, πιστεύεις ότι θα χρεοκοπήσει ή όχι;

Η σωστή απάντηση είναι ότι δεν ξέρω. Προσπάθησε να αντιληφθείς ότι οι ζημιές απο μόνες τους ΔΕ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ

Το παίζεις ειδήμονας και ήδη έχεις εκτεθεί de facto από τα οικονομικά αποτελέσματα του Q2.

Όσον αφορά αν το παίζω ειδήμονας, δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να το παίξω ειδήμονας ή οτιδήποτε άλλο σε σένα. Οπότε στα @@ μου τι νομίζεις ότι πάω να το παίξω. Παρόλαυτα αναρωτιέμαι που ακριβώς είπα ότι δεν θα παρουσιάσει ζημιές η AMD? Πάντως για τύπο που κάνει εύκολα κριτική στο γνωστικό υπόβαθρο του άλλου σαν πολύ δεν θίγεσαι όταν κριτικάρουμε το πιθανό στυλ διδασκαλίας σου;

Και για να τελειώνουμε. Δε θα κάτσω να σου ξαναπω ότι έχω πει προηγουμένως. Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω. Προσπάθησε μόνο απλώς να κατανοήσεις ότι η χρεωκοπία είναι πράξη νομική, μη υπαγορεύσιμη απο οικονομικά γεγονότα. Οι λογιστικές καταστάσεις και οποισδήποτε χρηματοοικονομικός δείκτης είναι εργαλείο για όποιον ξέρει να τις διαβάζει σωστά. Για όλους τους αλλους είναι παγίδα. Και στο ξαναλέω. Η Rolls Royce πριν χρεωκοπήσει παρουσίαζε κέρδη. Μπορείς να το διανοηθείς; Ο λόγος απλός: Δεν έστελνε τα κόστη του RnD στο PnL αλλά τα κράταγε στο BS. Ήταν νόμιμη; Απόλυτα! Πεστο όμως στους μετόχους της που έβλεπαν χαμηλό Beta και αγόραζαν...

Θα περίμενε πάντως κανείς μετά το στραπάτσο του Χ.Α.Α. οι άνθρωποι να έχουν πάψει να πιστεύουν "δεν το έχω σπουδάσει το αντικείμενο, αλλά είμαι λογικός, έξυπνος, παίρνω και ένα περιοδικό, διαβάζω και μια ανάλυση και έτοιμος". Φευ

Συνάμα θέλω να τονίσω ότι δεν κάνω προβλέψεις που απευθύνονται σε κάποιο οικονομικό ή χρηματιστηριακό οργανισμό (οπότε θα πρέπει να είχα οικονομικές σπουδές). Σε ένα "κομπιουτερίστικο" forum γράφω και βασίζομαι σε πληροφορίες που βρίσκει κάποιος στο net και σε απλά λογικά συμπεράσματα.

Και επειδή λοιπόν δεν απευθύνεσαι σε άτομα με οικονομικό background πρέπει αυτομάτως να κρίνεις ως επιδειξιομανή κάποιον που μιλάει πάνω στο συγκεκριμένο θέμα με όρους του κλάδου τον οποίο και έχει σπουδάσει. ΟΚ touche.

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΜD θα κλέισει!

Μου το είπε ο πεθερός του θείου του ξαδέρφου του νονού μου που δουλεύει στη Mercendes!

Αλήθεια λέω...

Αφού μετά σκέφτομαι να την αγοράσω, φυσικά θα τη βάλω να κατασκευάζει προϊόντα της Intel.

Φασόν.

Έτσι για σπάσιμο....

Link to comment
Share on other sites

Η σωστή απάντηση είναι ότι δεν ξέρω. Προσπάθησε να αντιληφθείς ότι οι ζημιές απο μόνες τους ΔΕ ΛΕΝΕ ΤΙΠΟΤΑ

Αν έχω καταλάβει καλά λοιπόν η επιχειρηματολογία σου βασίζεται στο ότι εγώ κάνω λάθος. Για τα περί πτώχευσης ή εξαγοράς ή βιωσιμότητας δεν εκφέρεις γνώμη. Ok. Πάμε να το δούμε.

Όσον αφορά αν το παίζω ειδήμονας, δεν έχω καμία απολύτως όρεξη να το παίξω ειδήμονας ή οτιδήποτε άλλο σε σένα. Οπότε στα @@ μου τι νομίζεις ότι πάω να το παίξω.

Λόγια σπουδαίων αντρών....

Παρόλαυτα αναρωτιέμαι που ακριβώς είπα ότι δεν θα παρουσιάσει ζημιές η AMD?

Τράβα στην πρώτη σελίδα του thread και διάβασε τι απαντάς σε όσα γράφω για τις απώλειες της ΑΜD

Χμμμμμμμμ. Ολίγον τι απλοικές οι εκτιμήσεις σου. Καταρχάς μην ξεχνάς τη συμφωνία με τη DELL και επιπλέον μην ξεχνάς ότι αυτός είναι consolidated ισολογισμός, όπερ και σημαίνει ενιαίος, όπερ και σημαίνει ότι βλέπεις και τα στοιχεία της Ati μέσα, η οποία και μόλις άρχισε να παράγει τη καινούργια σειρά καρτών της, το net effect των οποιων δεν έχει αποτυπωθεί ακόμα φυσικά

Αν τα παραπάνω σημαίνουν ότι συμφωνείς, ok πάω πάσο... Όσον αφορά στο net effect των καρτών της ATi, ουδέν σχόλιο μετά το net loss της τάξης των 600M$. Επίσης δε σε είδα πουθενά να αναφέρεσαι στο ASP των cpu της AMD ή και σε άλλες σημαντικές παραμέτρους, άρα και εγώ μπορώ να θεωρήσω τους συλλογισμούς σου απλοϊκούς.

Πάντως για τύπο που κάνει εύκολα κριτική στο γνωστικό υπόβαθρο του άλλου σαν πολύ δεν θίγεσαι όταν κριτικάρουμε το πιθανό στυλ διδασκαλίας σου;

Για το γνωστικό σου υπόβαθρο δεν έκανα κριτική. Ίσα ίσα που το επαίνεσα κιόλας. Με τις απόψεις σου και τον τρόπο που τις εκφράζεις διαφώνησα.

Έχω καλύτερα πράγματα να κάνω. Προσπάθησε μόνο απλώς να κατανοήσεις ότι η χρεωκοπία είναι πράξη νομική, μη υπαγορεύσιμη απο οικονομικά γεγονότα. Οι λογιστικές καταστάσεις και οποισδήποτε χρηματοοικονομικός δείκτης είναι εργαλείο για όποιον ξέρει να τις διαβάζει σωστά. Για όλους τους αλλους είναι παγίδα. Και στο ξαναλέω. Η Rolls Royce πριν χρεωκοπήσει παρουσίαζε κέρδη. Μπορείς να το διανοηθείς; Ο λόγος απλός: Δεν έστελνε τα κόστη του RnD στο PnL αλλά τα κράταγε στο BS. Ήταν νόμιμη; Απόλυτα! Πεστο όμως στους μετόχους της που έβλεπαν χαμηλό Beta και αγόραζαν...

Δεν είναι απαραίτητα υπαγορεύσιμη από τα οικονομικά δεδομένα, χωρίς όμως να αποκλείεται κιόλας.

Εν κατακλείδι :

α) Θεωρείς ότι δεν έχω τις οικονομικές γνώσεις για να εκφέρω γνώμη για το μέλλον της AMD

β) Εσύ που τις έχεις δεν εκφέρεις γνώμη

γ) Αν θα χάσει 1B$ η AMD στους επόμενους 8 μήνες, δεν ξέρεις τι θα συμβεί.

Θα προσπαθήσω αύριο να σου απαντήσω με μερικά Links για να δούμε μήπως καταλήξουμε κάπου.

Υ.Γ. Για τις γελοιότητες που ποστάρουν ειρωνικά κάποιοι άλλοι, τι να πω... Όσα γράφουν τους χαρακτηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

α) Θεωρείς ότι δεν έχω τις οικονομικές γνώσεις για να εκφέρω γνώμη για το μέλλον της AMD

Κανείς δεν σου απαγορεύει να εκφέρεις γνώμη.

Αλλά το να αρχίζεις να κάνεις ψευτο αναλύσεις...και άμα σου φέρει κανείς αντίρηση μου αρχίζεις για αδιαμφισβητητα στοιχεία...ποια?...αυτά που συμπαιρένεις εσύ.....φατε ματια ψάρια.

Και γώ έβλεπα φανατικά το "Εντατική" αλλα δεν πήγα να κάνω καμιά εγχείρηση....

Α.

Ναι έχεις Δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν ασχολούμαι με άτομα που δεν έχουν γνώμη και η μοναδική τους ικανότητα είναι να spam-άρουν. Ακόμα και 100% λάθος να είμαι, τουλάχιστον έχω γνώμη.

Απορώ γιατί ασχολείσαι με το thread εφόσον δεν υπάρχουν οικονομικοί αναλυτές εδώ για να σε ενημερώσουν.

Καλή επιτυχία με το phase, προσοχή στις παρενέργειες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Καλή επιτυχία με το phase, προσοχή στις παρενέργειες.

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Αρχική απάντηση από gdp77

Πλέον δεν ασχολούμαι με άτομα που δεν έχουν γνώμη και η μοναδική τους ικανότητα είναι να spam-άρουν. Ακόμα και 100% λάθος να είμαι, τουλάχιστον έχω γνώμη.

Έχεις η οποία είναι ΠΑΝΤΑ ΣΩΣΤΗ και όλοι οι άλλοι κάνουν λάθος ακόμα και αν ΔΕΝ έχεις γνώσεις του αντικειμένου.

Ναι έχεις Δίκιο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.