Jump to content



66 ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ...


DreamwebX

Recommended Posts

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από morfeas-dsl- [Σήμερα, στις 18:12]

κανε μια βολτα απο τον κοσμο και δες ποσοι θα τους ξαναψηφισουν ομως..

οχι οτι οι αλλοι ειναι καλυτεροι αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα

ασε..ξερω

με απολυτη βεβαιοτητα σου λεω οτι το ποσοστο των δυο κομματων (μιας και οι κυβερνησεις τους θεωρουνται πιο αμεσα υπευθυνες) δεν θα ειναι κατω απο 85%

ποιος αρχαιος θα φανταζοταν οτι θα επρεπε να περασουν 2500+ χρονια για να καταστραφουν τα εργα του λογω της ακαταλληλοτητας των "απογονων" του?

Link to comment
Share on other sites

ενας φιλος μου ειχε ψηφισει "κουκλα στην εφορευτικη εισαι θεα, μητσος"

ψηνομαι για το ιδιο..

δεν ειναι ανευθυνοτητα. οταν ξερεις γιατι το κανεις καλα κανεις πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από deninho

Και τι θα κερδίσει ο τόπος αν δεν ψηφίσουμε;

Την συνειδηση μου καθαρή ότι δεν βοήθεισα να γίνει το κακό.

Αρχική απάντηση από ea6gka

ποια μορταδελα ρε , εγω δεν ψηφιζω. και το εννοω.

Και γώ αυτό εννοω

Link to comment
Share on other sites

Και τι κέρδος θα έχεις άμα ψηφίσεις?

Σε καλύπτει κάποια απ τις παρατάξεις αυτήν τη στιγμή?

Όλες μπαρούφες λένε.

Απ τα 40 πράγματα που θα τάξουνε τα 5 θα κάνουνε...τα άλλα 35 θα τα κάνουνε σε χρονικό ορίζοντα 8 χρόνων θα σου πούν μετά για να του ξαναψηφίσεις...και μετά από 4 χρόνια πάλυ τα ίδια.

Τι κέρδισες που φήφισες?

Κάηκε το 30+++% της πελοπονήσσου το 80% της πάρνηθας ξανα κάηκε η πεντέλη στο τσακ ο Υμηττός και η Εύβοια.

Όταν μας έδινε η ΕΕ αυτά τα ριμαδό 30εκ Ευρώ εμείς δεν τα πήραμε γιατί τσακωνόντουσαν τα τσουτσέκια για τις μίζες.

Αη σηχτήρ,Πια,να τι κερδίσαμε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Και τι κέρδος θα έχεις άμα ψηφίσεις?

Σε καλύπτει κάποια απ τις παρατάξεις αυτήν τη στιγμή?

Όλες μπαρούφες λένε.

Απ τα 40 πράγματα που θα τάξουνε τα 5 θα κάνουνε...τα άλλα 35 θα τα κάνουνε σε χρονικό ορίζοντα 8 χρόνων θα σου πούν μετά για να του ξαναψηφίσεις...και μετά από 4 χρόνια πάλυ τα ίδια.

Τι κέρδισες που φήφισες?

Κάηκε το 30+++% της πελοπονήσσου το 80% της πάρνηθας ξανα κάηκε η πεντέλη στο τσακ ο Υμηττός και η Εύβοια.

Όταν μας έδινε η ΕΕ αυτά τα ριμαδό 30εκ Ευρώ εμείς δεν τα πήραμε γιατί τσακωνόντουσαν τα τσουτσέκια για τις μίζες.

Αη σηχτήρ,Πια,να τι κερδίσαμε

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, καταλαβαίνω ότι θες να πλήξεις τα κόμματα εξουσίας. Πίστεψέ με περισσότερο κακό θα τους κάνεις αν ψηφίσεις ένα μικρό έως ανύπαρκτο κόμμα, ρίχνοντας τους το ποσοστό, παρά να μην ψηφίσεις καθόλου αυξάνοντάς τους το ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv

Μην ακουσω κανενα απο αυτους που δεν ψηφισουν να γκρινιαζει ομως...

οπως επισης μην ακουσω κανεναν απο αυτους που ψηφισαν να γκρινιαζουν, ΩΡΑΙΑ θα λετε

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι η ανευθυνότητα, είναι ότι δεν μπορείς να κατηγορείς κάτι, στο οποίο δεν συμμετέχεις. Έχουμε μάθει να κατηγορούμε τους άλλους να μοιράζουμε ευθύνες δεξιά αριστερά και να καθόμαστε στις καταστροφές να κοιτάμε.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μη θεωρούμε τον εαυτό μας κράτος και να ψάχνουμε πάντα να ρίξουμε τις ευθύνες αλλού. Μην ψηφίσετε συνειδητά είναι δικό σας δικαίωμα. Μην ενδιαφερθείτε να μάθετε τι ψηφίζεται και γιατί.

Όμως μετά μην κρίνετε αυτούς που προέκυψαν από την δικιά σας αδιαφορία.

Εγώ το μόνο που βλέπω αυτές τις μέρες είναι αυτό που πραγματικά αξίζει στη στάση, απέναντι στη ζωή που έχω εγώ και εσύ. Ότι και να λέμε, οποίος και να φταίει, αυτά που δημιούργησε η φύση σε 100 χρόνια τα χάσαμε από ένα σπίρτο σε 2 μέρες. Αυτά που πολλοί άνθρωποι δημιούργησαν σε μια ολόκληρη ζωή τα είδαν να χάνονται μέσα σε ελάχιστα λεπτά.

Και εμείς μια ζωή θα συνεχίσουμε το βιολί μας για το ποιος φταίει και το τι φταίει.

Ρε καταλαβαίνετε τι γίνεται στον πλανήτη ή πρέπει να ξαναγινεί και του χρόνου και κάθε του χρόνου ώσπου να μην μείνει τίποτα. Αυτά που κατέστρεψε η ''πολιτισμένη κοινωνία'' μέσα σε 50 χρόνια δεν τα έχουν καταστρέψει γενιές και γενιές αγράμματων πιθηκανθρώπων σε χιλιάδες χρόνια. Κάθε πέρσι και καλύτερα και ακόμα εμείς ρωτάμε ο ένας τον άλλο τι φταίει...

Εσύ και γω φταίμε φιλαράκο... και δυστυχώς θα την πληρώσουν αυτοί που έρχονται μετά από μας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos

Σύμφωνα με τα λεγόμενά σου, καταλαβαίνω ότι θες να πλήξεις τα κόμματα εξουσίας. Πίστεψέ με περισσότερο κακό θα τους κάνεις αν ψηφίσεις ένα μικρό έως ανύπαρκτο κόμμα, ρίχνοντας τους το ποσοστό, παρά να μην ψηφίσεις καθόλου αυξάνοντάς τους το ποσοστό.

Σε αυτό δεν έχεις άδικο.

Ίσος ο Βεργής να ήταν μια καλή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Astacus

Το θέμα δεν είναι η ανευθυνότητα, είναι ότι δεν μπορείς να κατηγορείς κάτι, στο οποίο δεν συμμετέχεις. Έχουμε μάθει να κατηγορούμε τους άλλους να μοιράζουμε ευθύνες δεξιά αριστερά και να καθόμαστε στις καταστροφές να κοιτάμε.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι δυνατόν να μη θεωρούμε τον εαυτό μας κράτος και να ψάχνουμε πάντα να ρίξουμε τις ευθύνες αλλού. Μην ψηφίσετε συνειδητά είναι δικό σας δικαίωμα. Μην ενδιαφερθείτε να μάθετε τι ψηφίζεται και γιατί.

Όμως μετά μην κρίνετε αυτούς που προέκυψαν από την δικιά σας αδιαφορία.

Εγώ το μόνο που βλέπω αυτές τις μέρες είναι αυτό που πραγματικά αξίζει στη στάση, απέναντι στη ζωή που έχω εγώ και εσύ. Ότι και να λέμε, οποίος και να φταίει, αυτά που δημιούργησε η φύση σε 100 χρόνια τα χάσαμε από ένα σπίρτο σε 2 μέρες. Αυτά που πολλοί άνθρωποι δημιούργησαν σε μια ολόκληρη ζωή τα είδαν να χάνονται μέσα σε ελάχιστα λεπτά.

Και εμείς μια ζωή θα συνεχίσουμε το βιολί μας για το ποιος φταίει και το τι φταίει.

Ρε καταλαβαίνετε τι γίνεται στον πλανήτη ή πρέπει να ξαναγινεί και του χρόνου και κάθε του χρόνου ώσπου να μην μείνει τίποτα. Αυτά που κατέστρεψε η ''πολιτισμένη κοινωνία'' μέσα σε 50 χρόνια δεν τα έχουν καταστρέψει γενιές και γενιές αγράμματων πιθηκανθρώπων σε χιλιάδες χρόνια. Κάθε πέρσι και καλύτερα και ακόμα εμείς ρωτάμε ο ένας τον άλλο τι φταίει...

Εσύ και γω φταίμε φιλαράκο... και δυστυχώς θα την πληρώσουν αυτοί που έρχονται μετά από μας.

Γιατί δεν καταλαβαίνω τι θές να πείς?

Οι φωτιές μόνες τους μπήκαν?

Ή μήπως να τις μαλώσουμε που δεν έσβησαν μόνες τους?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

οπως επισης μην ακουσω κανεναν απο αυτους που ψηφισαν να γκρινιαζουν, ΩΡΑΙΑ θα λετε

Ρε Γιωργη, τουλαχιστον θα συμμετεχω και θα μπορω να εχω αποψη. Να μην ψηφισω τι νοημα εχει? Ειναι σα να παραδεχομαι οτι ο καθε ακυρος η το καθε γιδι εχει περισσοτερη ευθυνη απο μενα γι αυτο τον τοπο, και οτι εγω ειμαι ανικανος να αποφασισω για την τυχη του (η τουλαχιστον να παρω μερος σε αυτη την αποφαση).

Link to comment
Share on other sites

Τι βεργης και μαλκιες... μην το ξευτιλισουμε.... Ο καθενας ψηφιζει οτι γουσταρει... Εγω σας λεω ψηφιστε προσωπα και οχι κομματα....

Οποιος δεν θελει να ψηφισει ας το ριξει ακυρο.... Η αποχη δεν ειναι λυση...

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη ψήφου παιδιά δεν κάνει κακό στα μεγάλα κόμματα! ΤΟ ποσοστό τους θα είναι το ίδιο μεγάλο αλλά με περισσότερη αποχή. Ε και?

Όπως λέει ο astrolabos ή μόνη λύση είναι να ψηφήσουμε τα μικρά κόμματα. Μπορείκαι αυτά να μην μας εκφράζουν αλλά τουλάχιστον το χαστούκι θα είναι τεράστιο.

@astrolabos

για τους βουλευτές αναφέρθηκα σε αυτά που μπορούσαν να κάνουν πριν τις καταστροφές. Δυστυχώς τα κονδύλια πήγαιναν σε άλλους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.