Jump to content



66 ΝΕΚΡΟΙ ΑΠΟ ΠΥΡΚΑΓΙΕΣ...


DreamwebX

Recommended Posts

Πριν απο λιγο φιλος μου που περνουσε απο την Μοτορ οιλ κατεθυνομενος για Αθηνα ,μου τηλεφωνησε και μου ανεφερε οτι ειδε πολλους φανταρους διασκορπισμενους σε εκεινο το σημειο...

Επισης στον alpha πριν απο λιγο μετεδωσαν οτι στην βαση ελικοπτερων του Μαραθωνα αγνωστοι πεταξαν εμπρηστικο μηχανισμο χωρις ευτυχως να γινει κατι.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 556
  • Created
  • Last Reply

Τώρα άκουσα το που βρέθηκε ένα στουπί...

Πάνω απ το Αμερικάνικο κολλέγιο....σε εκείνο το δασάκι πηγαίναμε εκδρομές απ το δημοτικό ώς το Λύκειο...έτσι και το κάψουν αυτό μα την Παναγία θα πάω και γώ εκεί για βοήθεια..και άμα βρώ κανέναν θα τον κάψω ζωντανό...

Αν δεν ήμουν άρρωστος χαλαρά θα έπερνα το ποδίλατο ή το αυτοκίνητο και θα πήγαινα και γώ για περιπολεία αυτη τη στιγμή....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 21:22]

Αν δεν ήμουν άρρωστος χαλαρά θα έπερνα το ποδίλατο ή το αυτοκίνητο και θα πήγαινα και γώ για περιπολεία....

+11111111111111111111111111

:T:

Link to comment
Share on other sites

Κριμα εχω να πω, μολις γυρισα απο διακοπες και μου μαυρισε η ψυχη.

Πανω απο την Αθηνα εχει ενα πυκνο νεφος απο σταχτες που φαινεται απ το αεροπλανο. Εμαθα επεισης απο ξενη εφημεριδα οτι εβρεξε σταχτες. Μολις πατησα το ποδι μου στο σπιτι εμαθα και για την Ολυμπια.

Ελεος, που θα παει αυτη η κατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από o polonos [Σήμερα, στις 23:02]

62 νεκροι πλεον ..........

Ρε γμτ αυτο ειναι αρκετα ανησυχητικο...

Απλα ακουσα τις διαφορες εκδοχες του στυλ "Ηταν στο αμαξι και μπερδευτηκαν και πηραν λαθος δρομο και εγκλωβιστηκαν" κλπ

αλλα η πιο αγχωτικη (για μενα) ειναι αυτη που λεει "παλευουνε να σβησουνε τη φωτια και δεν το κουνανε απο το σπιτι τους"

Αν και σαν τριτος που παρακολουθει απο τον καναπε, μου φαινεται πολυ ηλιθιο, δεν ξερω ποσο ευκολα θα εγκατελειπα το σπιτι μου, με οτι αυτο συνεπαγεται, αν εβλεπα μια οποιαδηποτε απειλη να ερχεται.

Παντως γινεται πανικος. Περα απο το "ποσο "γκαουμπιο" και κοντοφθλαμος πρεπει να εισαι για να εισαι εμπρηστης..."

μου δημιουργειται το εξης ερωτημα.

Τι στο διαολο συμφεροντα εξυπηρετει μια τοσο οργανωμενη κινηση? Αποκλειεται να γινεται μονο και μονο για να χτιστουν 500 βιλες παραπανω ή για να ξαναβγει το πασοκ στην εξουσια... Εξ αλλου αν συνεχιστουν σε αυτο τον βαθμο οι πυρκαγιες και οι συνεχομενες πληροφοριες-αναφορες για εμπρησμους/γκαζακια κλπ παιζει να λειτουργησει αρνητικα για την αντιπολιτευση η ολη φαση οσον αφορα τον μεσο αναποφασιστο.

edit: Ειδα χτες και την αξιοτιμη προεδραρα του ΛΑΟΣ και ευρωβουλευτη να τραβαει μια μανικα μαζι με κατι αλλους κακομοιρους και πηγε να με πιασει κλαυσιγελος. 100% λαϊκισμος σε μια τετοια ωρα??

Μακαρι να ειχα το κουραγιο/αντοχη να δω πανω απο 5 λεπτα (Ελληνικη και δη προεκλογικη) τηλεοραση τη μερα για να κατσω να μετρησω ποσες φορες στα επερχομενα debate θα αναφερθει απο τον Αδωνη (ενας ειναι ο Αδωνης) οτι "εμεις βοηθαμε εμπρακτα τους πολιτες/πληγεντες" και ποσες φορες θα παιξει η ταινια με τον "Καρατζα vs φλογες".

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι θελουν να δημιουργησουν ενα κλιμα φοβου και ανασφαλειας.

Προσδοκουν στην αποσταθεροποιηση.

Σχεδον 3 ημερες τωρα βλεπουμε περιοχες εκτος αττικης να καταστρεφονται σχεδον ολοκληρωτικα και ξαφνικα σημερα βλεπουμε οτι κατι αρχιζει να συμβαινει και στην Αττικη,με στοχο κυριως στρατιωτικες μοναδες,,,

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 22:36]

και τι να κανει δηλαδη , να λεει ολα καλα? δηλαδη αυτοι που ωρυονται στα καμμενα χωρια και ουρλιαζουν οτι ο μηχανισμος ΔΕΝ υπαρχει ειναι πασοκοι?

BTW νομίζω ότι λέει τα λίγοτερα απο οποιονδηποτε άλλον στην θέση του...αν και είναι το τελευταίο που με απασχολεί για το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν συνεχιστει ετσι η κατασταση, χαλαρα το βλεπω να εχουμε ταραχες στην πολη λογω πανικου/φοβου.

Αρχική απάντηση από ea6gka

ε στο τελος θα δουμε κανα τανκς στο δρομο

Πες το ψεματα φιλε, εκει παει το πραμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλοι Πασόκοι, αλλά το ΠΑΣΟΚ φροντίζει να τους εκμεταλλευτεί.

Το περίεργο είναι ότι πουθενά στην Β. Ελλάδα δεν υπάρχουν πυρκαγιές. Δέχομαι ότι η Πελοπόνησσος έχει μεγάλους ορεινούς όγκους, αλλά η αποσταθεροποίηση θα ήταν τελειωτική με ταυτόχρονες εστίες σε όλη, μα όλη, την επικράτεια! Γιατί συγκεκριμένα εκεί;

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πως τους εκμεταλλευεται? λεει να κοιτατε τι λεει ο λαος? αφου στην ολυμπια η κυρα μπατσισε σχεδον βουλευτη του πασοκ...μην λετε οτι θελετε , εχει παρωπιδες οποιος λεει οτι ειναι πασοκοι οι "καμμενοι" . δηλαδη θα καει το σπιτι σου θα εισαι ΝΔ και θα πεις , ε ενταξει τι να κανουμε **** happens.

get a grip

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Γιατί ήξεραν ότι θα βρέξει σήμερα στη Β. Ελλάδα.

μπα , νομιζω οτι η πελοποννησος ειναι πιο κοντα στην αθηνα και επιπλεον η συντριπτικη πλεοιψηφια της κυβερνησης καταγεται απο εκει

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.