Jump to content



Καθαριστικό πάστας CPU.....


athlon=greek

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,υπάρχει καθαριστικό για την πάστα του επεξεργαστή και τι προτείνεται ώστε να έχω καλό αποτέλεσμα;Ευχαριστώ!;):T:

Link to comment
Share on other sites

για τη γάζα δεν ξέρω, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά έχει λογική.

για το οινόπνευμα σίγουρα, καθαρίζει καλύτερα από azax κλπ. κι αν δεν κάνω λάθος, πρέπει να το λέει και η as στη σελίδα της.

Link to comment
Share on other sites

Bαμβάκι ή μπατονέτες + καθαρό οινόπνευμα και για πάστα τσιμέντο που δε λέει να βγει,ασετόν..

Tώρα αν θες να τα σκάσεις...http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976889&product=943576

Link to comment
Share on other sites

Οινόπνευμα ή ασετόν πάνω σε βαμβάκι...

Προσοχή μόνο να είναι καθαρό το ασετόν γιατί κυκλοφορούν διάφορες "μούφες" που έχουν διάφορα πρόσθετα μέσα... (έλαια κτλ)

Και αν τα πράγματα είναι ακόμα πιο δύσκολα, διαλυτικό νίτρου (δεν το συνιστώ γιατί θέλει προσοχή, καθώς μπορεί να λιώσει και πλαστικά μέρη γύρω από τον επεξεργαστή, αν έρθει σε επαφή με αυτά), αλλά είναι κάτι σαν αυτό που βλέπεις στις διαφημίσεις: ένα πέρασμα και του αλλάζει τα φώτα... :p

Link to comment
Share on other sites

Best of είναι η ισοπροπυλική αλκοόλη. Νομίζω θα τους βρείς όλους σύμφωνους σ' αυτό που λέω, μαζί και τις εταιρίες. :) Καθαρίζει μέχρι μέσα στα αυλάκια του μετάλλου απο το heatsink και μάλιστα εξαιρετικά γρήγορα.

Στα φαρμακεία. Με 2 είσαι καλυμμένος, περίπου 500ml.

Link to comment
Share on other sites

βενζινη + βαμβακι + φλογιστρο....δεν θα μεινει τιποτε......:clap: :clap: :clap: :clap:

Πραγματικα οτιδηποτε καιγεται θα κανει δουλεια...απλα η ασετον δεν αφηνει το στρωμα που αφηνει το μπλε οινοπνευμα, και προς θεου οχι πετρελαιο....:T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.