Jump to content



Δείξτε την υδρόψυξη που φτιάξατε.


mariosalice

Recommended Posts

Καταλαβαινω οτι ειναι χαλια, αλλα ο μονος λογος που ποσταρα αυτες τις εικονες ειναι ωστε με τις προτασεις σας να κανω παραγγελια και ο,τι αλλο χρειαζεται απο το εξωτερικο, ωστε οταν το "ξαναπιασω" το εργο, να κανω κατι καλυτερο...

Η παρουσα φαση ειναι transition phase, και επειδη τιποτα μονιμοτερο του προσωρινου περιμενω με χαρα να ακουσω τις προτασεις σας (ειδικα με τα καλωδια).

Προσπαθω για παραδειγμα να βρω ενα bracket το οποιο να εχει αρσενικο απο τη μια και θυληκο απο την αλλη για να συνδεω αποσυνδεω ανετα τα καλωδια του mora/pumps απο πισω.

Κατι σαν αυτο (αλλα μονο με αρσενικα 3pin απο τη μια και θυληκα 3πιν απο την αλλη)

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Phobya Slotblende 4Pin Molex & 3x 3Pin Lfterstecker Phobya Slotblende 4Pin Molex & 3x 3Pin Lfterstecker 82391

Επισης, οπως βλεπετε εχω 10 χλμ σωληνωσεων που θα μπορουσα ισως να συμαζεψω χρησιμοποιωντας κατι τετοιο

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - WZS Koolance Slotblende mit 2x Schnellverschluss 13/10mm Stecker Koolance Slotblende mit 2x Schnellverschluss 13/10mm Stecker 32220

το οποιο ομως ΔΕΝ χωραει...

Τους ανεμηστηρες απο το Mora τους εχεις σε fan controller? αν οχι θα σκεφτομου την ιδεα να εκανα μια custom πλακετα (τη διατριτη) και εφοσον οι ανεμηστηρες δεν πανε σε καποιο controller θα εβαζα 1 molex gia εσιδο 9 αρσενικα fan header για τα fan και 2 molex για τις αντλιες(δεν εχω καταφερει να βρω καπου molex socket ισως ο Γιωργος να ξερει ) ωστε εξω να βγανει μονο ενα καλωδιο molex

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung 32058

Iσως κατι τετοιο να βολευε για τους σωληνες αν θες να τους περασεις απο τα pci slot βαζοντας πανω τα ρακορ που θες απο την εσωτερικη μερια και εξωτερικα quick disc με σπειρωμα

πχ Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Schnellverschluss G1/4" AG auf Kupplung - black nickel Schnellverschluss G1/4" AG auf Kupplung - black nickel 65055

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Schnellverschluss G1/4" AG auf Stecker - black nickel Schnellverschluss G1/4" AG auf Stecker - black nickel 65056

Στα παραπανω το μονο θεμα που ειχα ειναι και στα 4 ζευγαρια που εχω τα oring τους ηταν μαπα (αλλα σε σχεση με τα αντιστοιχα Koolance βγαινουν στη μιση τιμη)

περνεις και ενα τετοιο Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - O-Ring Bundle 10 Stck: 11 x 1,6mm (fr G1/4) O-Ring Bundle 10 Stck: 11 x 1,6mm (fr G1/4) 950020 για να εισαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Τους ανεμηστηρες απο το Mora τους εχεις σε fan controller? αν οχι θα σκεφτομου την ιδεα να εκανα μια custom πλακετα (τη διατριτη) και εφοσον οι ανεμηστηρες δεν πανε σε καποιο controller θα εβαζα 1 molex gia εσιδο 9 αρσενικα fan header για τα fan και 2 molex για τις αντλιες(δεν εχω καταφερει να βρω καπου molex socket ισως ο Γιωργος να ξερει ) ωστε εξω να βγανει μονο ενα καλωδιο molex

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung 32058

Iσως κατι τετοιο να βολευε για τους σωληνες αν θες να τους περασεις απο τα pci slot βαζοντας πανω τα ρακορ που θες απο την εσωτερικη μερια και εξωτερικα quick disc με σπειρωμα

πχ Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Schnellverschluss G1/4" AG auf Kupplung - black nickel Schnellverschluss G1/4" AG auf Kupplung - black nickel 65055

Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Schnellverschluss G1/4" AG auf Stecker - black nickel Schnellverschluss G1/4" AG auf Stecker - black nickel 65056

Στα παραπανω το μονο θεμα που ειχα ειναι και στα 4 ζευγαρια που εχω τα oring τους ηταν μαπα (αλλα σε σχεση με τα αντιστοιχα Koolance βγαινουν στη μιση τιμη)

περνεις και ενα τετοιο Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - O-Ring Bundle 10 Stck: 11 x 1,6mm (fr G1/4) O-Ring Bundle 10 Stck: 11 x 1,6mm (fr G1/4) 950020 για να εισαι κομπλε

Ευχαριστω για τα inputs!

Εχω φαν contrroller 4καναλο, οπου τα 3 καναλια εχουν αναλαβει 3 τριαδες των ανεμιστηρων στο ΜΟRΑ ενω το τεταρτο εχει αναλαβει τα εκνευριστικα φανς των μνημων που απο 4000rpm τα τρεχω σε ~2200.

Σενεπως χρειαζομαι ενα μπρακετ που απλα να εχει αρσενικα 3πινα απο τη μια και θυληκα απο την αλλη...

Σχετικα με το Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung 32058 αυτο που με προβληματισε ειναι οτι θα χρειαστω 8 quick disconects (4male 4 female) που θα δηιμιουργησουν αρκετο flow restriction μαζι με το ενδιαμεσο μπρακετ, τη στιγμη που τωρα για την συνδεση με το MORA χρησιμοποιω 2+2 μονο.

Και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βολικο ειναι να κανεις drain το μεσα κομματι ή disconnect το τερας με τη χρηση quick disconnects. Η οπη του cosmos pure ειναι πολυ μεγαλη και επιτρεπει στα 2 αρσενικα που ειναι απο τη μεσα μερια να τραβιουνται και να κανεις ευκολο drain το εσωτερικο συστημα.

Και παλι thanks... περιμενω και αλλες ιδεες παιδια, ιδιως για το πως θα πειθαρχησω τα "λιγα" καλωδια μου... Χρονο για sleeving δεν εχω, αλλα αν χρειαστει, θα το κανουμε και αυτο... Αρχικα σκεφτομουν να παρω εξτρα extensions sleeved καλωδια για PSU/GPUs/sata, αλλα φοβαμαι πως στην τελικη θα καταληξω με ενα ματσο καλωδια και απειρο interference μεταξυ τους...

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα επισης να σας δειξω τα μπλοκακια που περιμενω και κυριως τη γεφυρα τους...

Crossfire2X.jpg

Αυτο που με προβληματιζει ειναι ... τι ειναι καλυτερο Parallel or Serial connection?

Η γεφυρα αυτη βγαινει ΜΟΝΟ σε parallel και ο Gabe (Swiftech owner) μου ειπε πως το parallel configuration εχει καλυτερο performance κατι που αντιβαινει σε αυτο που λεει η Koolance....

Επισης, γνωριζει κανεις αν το spacing μεταξυ pci slots 1 και 3 ειναι 1.6 ιντσες?

Link to comment
Share on other sites

Παραλληλο αν εχεις μια αντλια και πολλα μπλοκς (4+) σειριακο αν εχεις δυνατη αντλια και δεν εχεις πανω απο 4 μπλοκ και αυτα να μην ειναι restrictive. Προσωπικα επιλεγω serial και 2 αντλιες και για θεμα ροης/πιεσης αλλα και για ασφαλεια σε περιπτωση βλαβης της μιας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τα inputs!

Εχω φαν contrroller 4καναλο, οπου τα 3 καναλια εχουν αναλαβει 3 τριαδες των ανεμιστηρων στο ΜΟRΑ ενω το τεταρτο εχει αναλαβει τα εκνευριστικα φανς των μνημων που απο 4000rpm τα τρεχω σε ~2200.

Σενεπως χρειαζομαι ενα μπρακετ που απλα να εχει αρσενικα 3πινα απο τη μια και θυληκα απο την αλλη...

Σχετικα με το Aquatuning - Der Wasserkhlung Vollsortimenter - Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung Slotblende mit 2x G1/4" Durchfhrung 32058 αυτο που με προβληματισε ειναι οτι θα χρειαστω 8 quick disconects (4male 4 female) που θα δηιμιουργησουν αρκετο flow restriction μαζι με το ενδιαμεσο μπρακετ, τη στιγμη που τωρα για την συνδεση με το MORA χρησιμοποιω 2+2 μονο.

Και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο βολικο ειναι να κανεις drain το μεσα κομματι ή disconnect το τερας με τη χρηση quick disconnects. Η οπη του cosmos pure ειναι πολυ μεγαλη και επιτρεπει στα 2 αρσενικα που ειναι απο τη μεσα μερια να τραβιουνται και να κανεις ευκολο drain το εσωτερικο συστημα.

Και παλι thanks... περιμενω και αλλες ιδεες παιδια, ιδιως για το πως θα πειθαρχησω τα "λιγα" καλωδια μου... Χρονο για sleeving δεν εχω, αλλα αν χρειαστει, θα το κανουμε και αυτο... Αρχικα σκεφτομουν να παρω εξτρα extensions sleeved καλωδια για PSU/GPUs/sata, αλλα φοβαμαι πως στην τελικη θα καταληξω με ενα ματσο καλωδια και απειρο interference μεταξυ τους...

Εγω ελεγα quick να βαλεις μονο εξωτερικα (2 ζευγαρια - 2 αρσενικα 2 θυλικα) απο την εσωτερικη μερια του κουτιου βαζεις απλα ρακορ (ετσι το σκεφτηκα εγω )

Εφοσον θες drain και θα εχεις τις καρτες γραφικων παρε μια μικρη βανα και βαλε εκει με ενα μικρο κοματι σωληνα ωστε να μπορεις να αδιασεις και το εσωτερικο κοματι ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Παραλληλο αν εχεις μια αντλια και πολλα μπλοκς (4+) σειριακο αν εχεις δυνατη αντλια και δεν εχεις πανω απο 4 μπλοκ και αυτα να μην ειναι restrictive. Προσωπικα επιλεγω serial και 2 αντλιες και για θεμα ροης/πιεσης αλλα και για ασφαλεια σε περιπτωση βλαβης της μιας.

Δυο αντλιες υπαρχουν και μαλιστα σε σειρα κυριως για λογους ασφαλειας οπως λες. Εχω την αισθηση ομως πως το loop μου ειναι καπως restrictive καθως τοσο το MORA οσο και το NB MIPS waterblock περιοριζουν λιγο την κατασταση (μαζι με τα ~2+ μετρα tubing), ποσο μαλλον αν βαλω και τα 2 μπλοκς.

Με το παραλληλο 2 πραγματα με απασχολουν...

1. Αν οι καρτες θα ερθουν ΑΚΡΙΒΩΣ πανω στο κουτι (ηδη χρειαζεται λιγη πιεση για να τις βιδωσω)

2. Αν η μια απο τις δυο καρτες χασουν τη ροη τους, το flow meter που εχω δεν θα το δειξει και θα παρω στο χερι τη μια.

Απο την αλλη το parallel bridge ειναι (κατ εμε) ομορφο και ταυτοχρονα δεν ριχνει τοσο την πιεση, σε ενα ηδη slightly restrictive loop.

---EDIT---

Μολις διαπιστωσα οτι ενδεχομενως ξεφευγω με τα ποστ μου απο το θεμα του thread.

Αν ειναι ετσι και δημιουργειται προβλημα, ας βοηθησει καποιος moderator να τα μεταφερουμε σε ξεχωριστο thread!

Thanks!!!

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Εγω ελεγα quick να βαλεις μονο εξωτερικα (2 ζευγαρια - 2 αρσενικα 2 θυλικα) απο την εσωτερικη μερια του κουτιου βαζεις απλα ρακορ (ετσι το σκεφτηκα εγω )

Εφοσον θες drain και θα εχεις τις καρτες γραφικων παρε μια μικρη βανα και βαλε εκει με ενα μικρο κοματι σωληνα ωστε να μπορεις να αδιασεις και το εσωτερικο κοματι ευκολα

Ναι, καταλαβα το σκεπτικο σου και καλα τα λες, αλλα ελα που μου αρεσει που ειναι ετσι πρακτικο το βαλε βγαλε χωρις βανες και σωληνακια (ηδη τα καλωδια με εχουν χαλασει... αν βαλω και βανα/σωληνακια καηκαμε :fie:) Ασε που μεταξυ της κατω καρτας και του τροφοδοτικου ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος και ισα που χωραει... (τι αλλο?) τα καλωδια :slap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καταλαβα το σκεπτικο σου και καλα τα λες, αλλα ελα που μου αρεσει που ειναι ετσι πρακτικο το βαλε βγαλε χωρις βανες και σωληνακια (ηδη τα καλωδια με εχουν χαλασει... αν βαλω και βανα/σωληνακια καηκαμε :fie:) Ασε που μεταξυ της κατω καρτας και του τροφοδοτικου ο χωρος ειναι πολυ περιορισμενος και ισα που χωραει... (τι αλλο?) τα καλωδια :slap:

Ξεχασα τελειως οτι η καρτες θα παιζουν slot 1 3 αν ειναι τοσο κολητα τοτε δν νομιζω να περνει (ισως με μια 90αρα γωνια και να το πηγαινες μερχι πισω το σωληνα αλλα και παλι δεν νομιζω να χωρεσει

Παντως το να βαλεις τους σωληνες απο τα pci slot μαλλον μεγαλυτερο προβλημα θα ειναι γιατι δεν θα σε βολευει με τις καρτες γιατι αναγκαστικα θα περασει αναμεσα στις καρτες οποτε θα εχεις ενα θεμα μετα , οποτε καλυτερα αστα εκει που τα εχεις τωρα

Tα καλωδια για να μην τα εχεις εκει μπροστα πιστευω οτι διπλα απο το psu αν σε περνει μια τρυπα η οτιδηποτε ανοιγμα βολευει να κανεις) ωστε να περασουν ολα πισω απο το τροφοδοτικο και μετα πισω απο το motherboard tray πιστευω οτι ειναι η ιδανικη λυση

Τωρα για το θεμα sleeving οι προεκτασεις μαλλον μεγαλυτερο προβλημα θα σου δημιουργησουν (δεν ξερω τι χωρο εχει το cosmos pure πισω απο τη μητρικη) αλλα οσο να'νε να κρυψεις ολο το καλωδιο του τροφοδοτικου + ενα κοματι τις προεκτασεις θα ειναι λιγο λουκι sleeving σκεψου μονο για τα καλωδια των ανεμηστηρων που φαινοντε αρχικα και αργοτερα αν εχεις ορεξη ξεκινας και το τροφοδοτικο - με μονο κακο οτι χανεις εγγυηση αν μακρια απο εδω χρειαστεις - πιστευω οτι με ενα ωραιο συμαζεμα πισω απο το tray και καλο ρουταρισμα μπορεις και με αυτα να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα παντως

Έγινε επεξεργασία από evolution
Link to comment
Share on other sites

Πριν σου προτεινω τα ευκολως εννοουμενα, οπως pre-sleeved extensions που θα βελτιωσουν αρκετα την εικονα, θα σου προτεινα για ριζικη αλλαγη, βελτιωση αλλα και αναπτερωση πεσμενου ηθικου, αλλαγη κουτιου :)

Βρες ενα που να σε ικανοποιει σε εμφανιση μεν, αλλα να εχει δοκιμασμενα καλη υποδομη για cable management (οπως τα corsair 600t/800D, η σειρα HAF της CM και αλλα πολλα που αν ξεφυλλισεις το "Δειξε το κουτι σου" thread θα βρεις πολλα).

Πολυ ομορφο το cosmos αλλα σε cable management υστερουσε πολυ.

Αλλες προτασεις ειναι να προτιμουσες λεπτοτερης διαμετρου σωληνα για την υδροψυξη καθως και να αφαιρεσεις το mobo απο το loop, κανοντας το λιγοτερο περιπλοκο.

ΕΔΙΤ: καταργηση επισης σε fan μνημων, μονο για εφε ειναι αν δεν τις overcloκαρεις εκτος οριων κατασκευαστη, αλλα στο σεταπ σου δεν βοηθαν το "εφε" :) .

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

Πριν σου προτεινω τα ευκολως εννοουμενα, οπως pre-sleeved extensions που θα βελτιωσουν αρκετα την εικονα, θα σου προτεινα για ριζικη αλλαγη, βελτιωση αλλα και αναπτερωση πεσμενου ηθικου, αλλαγη κουτιου :)

Βρες ενα που να σε ικανοποιει σε εμφανιση μεν, αλλα να εχει δοκιμασμενα καλη υποδομη για cable management (οπως τα corsair 600t/800D, η σειρα HAF της CM και αλλα πολλα που αν ξεφυλλισεις το "Δειξε το κουτι σου" thread θα βρεις πολλα).

Πολυ ομορφο το cosmos αλλα σε cable management υστερουσε πολυ.

Αλλες προτασεις ειναι να προτιμουσες λεπτοτερης διαμετρου σωληνα για την υδροψυξη καθως και να αφαιρεσεις το mobo απο το loop, κανοντας το λιγοτερο περιπλοκο.

ΕΔΙΤ: καταργηση επισης σε fan μνημων, μονο για εφε ειναι αν δεν τις overcloκαρεις εκτος οριων κατασκευαστη, αλλα στο σεταπ σου δεν βοηθαν το "εφε" :) .

Στο να φυγει η mobo απο το κυκλωμα συνφωνω ξεχασα να το αναφερω πιο πανω δεν νομιζω να προσφερει κατι αξιο αναφορας τωρα για μικροτερο σωληνα ανεβαζει αρκετα το κοστος χωρις καπιο ιδιαιτερο οφελος

Τωρα για την αλλαγη case δεν νομιζω να ειναι τοσο απαρατητη οσο νανε και σε αυτο με λιγο ζορισμα στα καλωδια και στο καπακι θα καταφερει να τα συμαζεψει πισω απο το tray

Link to comment
Share on other sites

Koiτα μαζι σου ειμαι για το case, οχι απαραιτητη, αλλα τον εκοψα πολυ απελπισμενο στο πρωτο του ποστ "Προτασεις για αλλαγες / βελτιωσεις / (πεταμα ολου του setup ) καλοδεχουμενες" και πιστευω οτι μια τετοια αλλαγη θα τον ανανεωσει και ανεβασει :)

Ο σωληνας δεν εχει μεγαλο κοστος, απλα με μικροτερη διαμετρο θα φαινεται λιγο πιο μαζεμενο, οχι οτι θα εχει κανενα οφελος σε αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

Koiτα μαζι σου ειμαι για το case, οχι απαραιτητη, αλλα τον εκοψα πολυ απελπισμενο στο πρωτο του ποστ "Προτασεις για αλλαγες / βελτιωσεις / (πεταμα ολου του setup ) καλοδεχουμενες" και πιστευω οτι μια τετοια αλλαγη θα τον ανανεωσει και ανεβασει :)

Ο σωληνας δεν εχει μεγαλο κοστος, απλα με μικροτερη διαμετρο θα φαινεται λιγο πιο μαζεμενο, οχι οτι θα εχει κανενα οφελος σε αποδοση.

Koστος δεν εχει ο σωληνας αλλα τα ρακορ που πανε μαζι με την αλλαγη διαμετρου σωληνα

Link to comment
Share on other sites

Koiτα μαζι σου ειμαι για το case, οχι απαραιτητη, αλλα τον εκοψα πολυ απελπισμενο στο πρωτο του ποστ "Προτασεις για αλλαγες / βελτιωσεις / (πεταμα ολου του setup ) καλοδεχουμενες" και πιστευω οτι μια τετοια αλλαγη θα τον ανανεωσει και ανεβασει :)

...

Αν και αστειευομουνα, η αληθεια ειναι πως βλεποντας τις δημιουργιες του Γιωργου και αλλων παιδιων που δεν ειναι καν επαγγελματιες του ειδους και μετα το δικο μου καλωδιοχταποδι απλα :wall:

Εχω δωσει πολλα για την υδροψυξη προκειμενου να την κανω δυνατη και εξωτερικη ωστε να μην αλλαξω κουτι (που μου αρεσει πολυ). Τωρα βγηκε το Cosmos II και ειναι το μονο που μου "κανει" οπτικα, αλλα δεν ημαστε για τετοια ανοιγματα, ασε που δεν εχω το χρονο να το χαρω ακομα και αν το ξαναστησω. Σκεψου επισης ποσο χωρο θελω για το CosmosII και το Mora διπλα... αστα να πανε.

Οι σωληνες ειναι 7/16-5/8 και λεω να αντικαταστησω τα Bitspower ρακορ με compression fittings (οπως καποτε ειχε πει ο Βαγγελης).

Σχετικα με το NB MIPS block, απλα ηθελα να φυγει το τερας ψυκτρα της μαμας και ταυτοχρονα να ριξω τις θερμοκρασιες του NB απο τα 60 που επιανε... Πραγματι τωρα μετα απο ωρες με το ζορι παει 47.

Έγινε επεξεργασία από ElGreco
Link to comment
Share on other sites

Όντως θέλει δουλειά ακόμα , σε νοιώθω γιατί και εγώ μία από τα ίδια είμαι και δεν τολμώ να ανεβάσω φωτό. Πάντως σε περίπτωση που δεν αλλάξεις κουτί στην πρώτη ευκαιρία κάνε κανα δύο τρύπες για καλώδια για να συμμαζευτεί η κατάσταση. Οι σωληνώσεις είναι μία χαρά νομίζω για εξωτερικό ψυγείο , είχα παλιότερα και γω και χρησιμοποιούσα 2μ σωλήμα. Μην πτοείσαι και σίγουρα μετά από κάποιες αλλαγές/δοκιμές το αποτέλεσμα θα δικαιώσει την προσπάθειά σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Σε λίγο καιρό θα ολοκληρώσω και εγώ την πρώτη μου υδρόψυξη και έχω μερικές απορίες

1)το aquatuning έχει διαφορά αν μπώ στο .de ή .uk;για τιμές μιλάω...

2)μαγαζί online από Ελλάδα εκτός από το eworld υπάρχει;

3)να πάρω full cover ή universal block για τη gpu;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.Σε λίγο καιρό θα ολοκληρώσω και εγώ την πρώτη μου υδρόψυξη και έχω μερικές απορίες

1)το aquatuning έχει διαφορά αν μπώ στο .de ή .uk;για τιμές μιλάω...

2)μαγαζί online από Ελλάδα εκτός από το eworld υπάρχει;

3)να πάρω full cover ή universal block για τη gpu;

Διαφορες στα 2 δεν ξερω

Κατι που να εχει αξιολογη ποικιλια απο πραγματα για υδροψυξη δεν γνωριζω

Αναλογα ποσο συχνα αλλαζεις καρτες γραφικων , αμα πχ σαν αρκετους απο εδω μεσα κανε νεα γενια αλλαζεις και καρτα κοιτα προς universal αλλιως προτιμησε full cover αναλογα και την καρτα παντα

Link to comment
Share on other sites

Έχε στα υπόψην οτι θα χρειάζεται προσοχή το κύκλωμα. Καθάρισμα κλπ ειδικά αν βάλεις uv νερό ή τίποτα τέτοιο. Κάνε ένα topic αν θέλεις βοήθεια σε τίποτα είτε μίλα με τον Κοπρίτη. Θα σε βοηθήσει όπου μπορεί.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.