Jump to content



Κουρευτική μηχανή για γένια


fusion

Recommended Posts

Εχει κανενας εμπειρια με το παραπανω θεμα?

Σκεφτομαι να αγορασω μηχανη για γενια αλλα δεν εχω ιδεα απο καλα μοντελα, απο οτι γνωριζω καλες ειναι οι philips.

Αν καποιος (μουσατος:p ) εχει να προτεινει κατι, εχει εμπειρια απο εμπειρια καποιο μοντελο κτλ. ας ποσταρει παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

LOL... Σιγα μην κυμαινονται εκει οι τιμες!!

Ακου 80 ευρω ο βρωμοκαπιταλας!?!?!?!?! Παλιο-εφοπλισταρος!

Με 20-40 ευρω κανεις την δουλεια σου με επαναφορτιζομενη μηχανη.

edit: ΚΟΥΡΕΥΤΙΚΗ μηχανη ειπαμε ετσι? Οχι Ξυριστικη...

Link to comment
Share on other sites

40 γιούρια είχα πάρει αυτή από Κωτσόβολο νομίζω:

Braun Allstyle

BraunAllStyle-Compleet.jpg

Καλή είναι, έχω να χρησιμοποιήσω ξυραφάκι κανά 6μήνο. Βέβαια να ξέρεις ότι δεν τα παίρνει εντελώς αν ζητάς κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν σκεφτομαι να τα παιρνω ολα με κουρευτικη μηχανη, ξυριστικη μηχανη εχω αλλα προτιμω το ξυραφακι.

Αυτο που θελω βασικα ειναι να μπορω να τα φορμαρω.

Αυτη η Braun Allstyle καλη φαινεται, εχει και κεφαλες πολυ ωραια...

Να ρωτησω κατι αλλο, υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες μεταξυ της κουρευτικης μηχανης για τα μαλλια και αυτης για τα γενια? Εμφανησιακα δεν νομιζω πως διαφερουν...

Αρχική απάντηση από deninho

λες, ε; γτ εγώ τα αφήνω και τα καλδεύουν όποτε πάω για κούρεμα (μια φορά κάθε μήνα), οπότε γίνομαι σαν ναυαγός :p Ωραία πρόταση αυτή DJD ;)

Ναι ρε συ, νομιζω αξιζει να εχεις την μηχανη σου να τα φτιαχνεις οποτε ειναι.

Υποτιθεται οτι αν εχεις γενια τα περιποιησαι αλλιως καλυτερα να μην εχεις.:p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την CruZer 3, τα κάνει όλα και συμφέρει :p

Κάνει και ξύρισμα και κόψιμο, αν και εγώ πάντα τα αφήνω στην πρώτη σκάλα. Το τελείως ξύρισμα δεν είναι και τέλειο, αλλά αν ζητάς να σου τα αφήνει λίγο είναι τέλεια. Επίσης αδιάβροχη, επαναφορτιζόμενη σε 5' κάνεις ξύρισμα (:p), με λαστιχένια λαβή κλπ κλπ. Δεν το μετάνιωσα ποτέ για την αγορά της.

Την είχα πάρει πριν 3 χρόνια 80€, τώρα είδα έχει βγει και CruZer 2 και 4.

Πέρνα μία από εδώ http://www.braun.com/uk/cruzer/cruzer.html να δεις παρουσίαση.

Cruzer3-2876.jpg

Link to comment
Share on other sites

H Bασικη αρχη ειναι οτι υπαρχει ενα ξυραφι το οποιο κινειται παραλληλα με ενα αλλο. Με αποτελεσμα οτιμπαινει αναμεσα να κοβεται (Α ρε Discovery Channel !). Ενα μη καλο μηχανηματακι δεν θα εχει καλες λεπιδες με αποτελεσμα να μαγκωνει την τριχα αντι να την κοβει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα μία του κιλού και έκανε γαμώ τη δουλειά για 4-5 χρόνια, αλλά μού 'πεσε κάτω και τώρα δε δουλεύει (χάλασε η απόσταση στα ξυραφάκια -tm by Discovery :p) και ψάχνομαι κι εγώ.

Εν τω μεταξύ μια φορά αναγκάστικα να ξυριστώ με ξυραφάκι από πλήρες μούσι, και γίναμε . . . κορέα!

edit: και για SLN oriented stuff, προτείνεται αυτή: http://www.telemarketing.gr/default.asp?pid=13&itm=12459&ct=113&la=1

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

40 γιούρια είχα πάρει αυτή από Κωτσόβολο νομίζω:

Braun Allstyle

BraunAllStyle-Compleet.jpg

Καλή είναι, έχω να χρησιμοποιήσω ξυραφάκι κανά 6μήνο. Βέβαια να ξέρεις ότι δεν τα παίρνει εντελώς αν ζητάς κάτι τέτοιο.

+1.

Εγώ την πήρα πριν από κανένα χρόνο και ακόμα καλά πάει. Προσοχή όμως όχι και πολύ υγρασία γιατί ψιλο-σκουριαζει...

Είναι για trimming κυρίως. Σκυ-λι.

Αρχική απάντηση από deninho

λες, ε; γτ εγώ τα αφήνω και τα καλδεύουν όποτε πάω για κούρεμα (μια φορά κάθε μήνα), οπότε γίνομαι σαν ναυαγός :p Ωραία πρόταση αυτή DJD ;)

Να αρχίσεις να ανησυχείς όταν αρχίσουν να σου φιλάν το χέρι και να ζηταν την ευλογία σου...

:hehe:

Όπως και δήποτε! Έχεις μουσι η ότι άλλο τριχωτό; Ξυριστική μηχανή είναι must-have :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.