Jump to content



Κουρευτική μηχανή για γένια


fusion

Recommended Posts

Λοιπον για να μην ανοιγω νέα θέμα για τρίχες.... επειδη η προηγουμένη κουρευτικη μηχανή μου χάλασε (Philishave C684), θέλω να αγοράσω την Philishave QC5070

skesx1j2jz6oqnvjhqk0.jpg

για τον λογο οτι προσφέρει max μηκος για κούρεμα 41mm... (Κουρεύομαι μόνος μου χρονια τώρα... :p ) Με αφορμη το θέμα, κοιταξα σε BRAUN και Remington αλλα δεν...το max στις κουρευτικες ειναι στα 21-25mm....

Anyway, δεν την βρηκα πουθενα σε καταστήματα με ηλεκτρικα και μέσω skoutz.gr την εντόπισα στο 123market.gr

Εχει αγοράσει κανεις απο το συγκεκριμένο κατάστημα? Ειναι αξιόπιστο? Μετα παίζει και η pixmania βέβαια....

links

http://www.123market.gr/product_info.php?products_id=15342

http://www.pixmania.com/gr/gr/240934/art/philips/kionaooee-ic-ai-super-eas.html

Link to comment
Share on other sites

Μπαααα πηγα σημερα σε 2 και δεν βρηκα... ολες οι κουρευτικες ειναι μέχρι 25mm... δηλαδη το μακρυτερο μαλλι μπορει να ειναι μέχρι 2,5cm.... δεν κάνουν καλη δουλεια αυτες... :D

Εν τέλει την πηρα μολις απο την pixmania, ελπιζω να μην μακρύνουν τα μαλλιά μου μέχρι να ερθει...:hehe: 3-4 εργάσιμες ελεγε στο site....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από perp [01-02-2008 23:31]

Μπαααα πηγα σημερα σε 2 και δεν βρηκα... ολες οι κουρευτικες ειναι μέχρι 25mm... δηλαδη το μακρυτερο μαλλι μπορει να ειναι μέχρι 2,5cm.... δεν κάνουν καλη δουλεια αυτες... :D

Εν τέλει την πηρα μολις απο την pixmania, ελπιζω να μην μακρύνουν τα μαλλιά μου μέχρι να ερθει...:hehe: 3-4 εργάσιμες ελεγε στο site....

Μία ερώτηση..Σχετικά με την κουρευτική philips..ποιές είναι οι εντυπώσεις σου?

Σε ρωτάω επειδή διαβασα αυτά που έγραψες και επειδη για την ίδια χρήση την θέλω και εγώ..δηλαδή...να αυτοκουρεύομαι :) χωρίς όμως να γίνομαι γουλί...

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pipo!!! [Σήμερα, στις 12:09]

Μία ερώτηση..Σχετικά με την κουρευτική philips..ποιές είναι οι εντυπώσεις σου?

Σε ρωτάω επειδή διαβασα αυτά που έγραψες και επειδη για την ίδια χρήση την θέλω και εγώ..δηλαδή...να αυτοκουρεύομαι :) χωρίς όμως να γίνομαι γουλί...

Σε ευχαριστώ!

Λοιπον απο οτι μιλησα μολις με ACS η κουρευτικη δεν εχει ερθει ακομα στα χέρια τους.... πολυ καθυστερεί αυτη η pixmania... και οχι τιποτα αλλο θα μου μακρύνει και το μαλλι...:D

Πάντως οταν με το καλο ερθει θα ανεβάσω φώτος και real εντυπώσεις... απο οτι φωτογραφιες και εντυπωσεις κυκλοφορουν πάντως στο net φαινεται πολυ καλη....

2000700578106781571_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα αυτη πριν 2 βδομαδες και ησυχασα! http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10080

Το τρομερο ειναι οτι πλεον δεν κανω το μπανιο πουτ... γιατι οτι κοβει το τραβαει σε μια πλαστικη θηκη που εχει!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η κουρευτικη απο την pixmania ΔΕΝ ηρθε ποτε.... μετα απο τοσες μέρες αναμονη πηρα τηλέφωνο στην ACS και εν τελει μεσω pixmania εμαθα οτι το πακέτο χάθηκε απο την ACS... Εν τέλει ζητησα επιστροφη χρημάτων (καθώς την χρειάζομαι άμεσα) και τελικα την αγόρασα απο τον Κωτσόβολο στον Κορυδαλλό στα 55.... (Οποιος ενδιαφέρεται να πάρει ενα τηλέφωνο πρώτα καθως δεν υπάρχει σε ολα τα καταστήματα της αλυσιδας....)

Λοιπον η κουρευτικη QC 5070 ερχεται σε ενα πολυ ωραιο και βολικο βαλιτσακι φυλαξης και μεταφορας...

2001885035268336209_rs.jpg

Τωρα οσον αφορα το περιεχόμενο, αφου βγάλουμε τις ζελατινες και τα σχετικα βλέπουμε αυτο

2001854140145938336_rs.jpg

Στην συσκευασια περιλαμβονται όπως βλέπετε:

1) Κουρευτικη μηχανη (με επαναφορτιζόμενη μπαταρία) και ενδειξεις μηκους κοπης μαλλιων

2) 2 ανταπτορες/χτένες για κοπη μαλλιων μεχρι 42mm μάκρος, ρυθμιζόμενοι ανα 3mm.

3) Φορτιστης ρευματος

4) Χτένα

5) Ψαλιδι

6) Καθαριστικο βουρτσάκι

7) Το βαλιτσάκι

8) Και η εκπληξη!!! Αντάπτορας για περιποιηση γενιών για αξύριστο look (stubber) μηκους 1,6mm

9) Οδηγίες χρήσεως και στα Ελληνικα

Να πω οτι εχει 2 χρόνια εγγυηση

Tωρα στην πράξη, επειδη κουρευτηκα κιολας στα καπάκια :D , ολα καλα... μπορω να πω οτι εχουν προσέξει περισσότερο την κεφαλη/λεπιδες που κουρευει καθώς πολυ δυσκολα πια μπορεις να κοπεις ή να τραυματιστεις κατα λάθος... Κατα αλλα αψογο κανει αψογο κουρευματάκι, η μπαταρία επίσης μια χαρα....

Γενικα πολυ ευχαριστημένος απο ολες τις αποψεις. :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DJD

40 γιούρια είχα πάρει αυτή από Κωτσόβολο νομίζω:

Braun Allstyle

BraunAllStyle-Compleet.jpg

Καλή είναι, έχω να χρησιμοποιήσω ξυραφάκι κανά 6μήνο. Βέβαια να ξέρεις ότι δεν τα παίρνει εντελώς αν ζητάς κάτι τέτοιο.

Ιδια απο MediaMarkt πριν κανα χρονο πηρα....Τιμια αγορα.

Η μονη ιδιαιτεροτητα ειναι οτι δεν κοβει πολυ βαθα και αφηνει αρκετο γενι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ πήρα μια Philips και την άλλαξα γιατί δεν μου έπαιζε με τα Vista:tomato:

Τώρα αυτή που έχω άκουγε στο ρεύμα (όταν της έδινα πάνω από 220v)...αλλά μετά το νέο bios που έβγαλε η Philips όλα καλά:happy2:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω την CruZer 3, τα κάνει όλα και συμφέρει :p

Κάνει και ξύρισμα και κόψιμο, αν και εγώ πάντα τα αφήνω στην πρώτη σκάλα. Το τελείως ξύρισμα δεν είναι και τέλειο, αλλά αν ζητάς να σου τα αφήνει λίγο είναι τέλεια. Επίσης αδιάβροχη, επαναφορτιζόμενη σε 5' κάνεις ξύρισμα (:p), με λαστιχένια λαβή κλπ κλπ. Δεν το μετάνιωσα ποτέ για την αγορά της.

Την είχα πάρει πριν 3 χρόνια 80, τώρα είδα έχει βγει και CruZer 2 και 4.

Πέρνα μία από εδώ http://www.braun.com/uk/cruzer/cruzer.html να δεις παρουσίαση.

Cruzer3-2876.jpg

Αυτην πηρα εγω, αλλα την πηρα 100 Ευρω!!!!:rant::tongue::wall:

poutsoscannerjr5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια philips εδώ και 5-6 χρόνια (από το 1ο έτος δλδ). Είναι αντίστοιχη με αυτή (http://i185.photobucket.com/albums/x303/shopctzone/Philips/Norelco1.jpg) αλλά πιο παλιά.

Από τότε που την πήρα, ζήτημα να έχω χρησιμοποιήσεις ξυραφάκι 3-4 φορές (δεν ξυρίζομαι ποτέ τελείως). Η μηχανή έχεις πέσει κάποιες φορές, έχει σπάσει το χτενάκι και έχει κολληθεί με σελοτέιπ, έχει χαλάσει η μπαταρία της και έχει αλλαχθεί (ευτυχώς ήταν μια απλή ΑΑ και μου περίσσευε μια επαναφορτιζόμενη) και ζει ακόμα! Κάποια στιγμή θα με αφήσει χρόνους, αλλά πάλι μάλλον Philips θα πάρω... Μόνο που (κλασσικά) μετά το ξύρισμα γίνονται όλα π0υτ@ν@!! Καλή φάση αυτή που πρότεινε κάποιος μια μηχανή που μάζευε τις τρίχες σε θηκούλα (αλλά έκανε 80 ευρά)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.