Jump to content



Κουρευτική μηχανή για γένια


fusion

Recommended Posts

εχετε τιποτα καινουριο να προτεινετε?ζαχαρωνω την 779 της babyliss,καθοτι ειχα μεινει ευχαριστημενος.ψαχνω μια να κουρευει και να κοβει γενια ομοιομορφα (κοντα αρκετα)

εχω και μια remington με 20 ευρω απο αμαζον,αλλα εχει πολυ μαλακο το πλαστικο της καπακι και κοβομαι συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Βλέπω οτι το θέμα δε κινείται πολύ αλλά μήπως έχει κάποιος άποψη για αυτήν εδώ που ζαχαρώνω ? https://www.skroutz.gr/s/3082125/Philips-QG3380-16.html?from=most-popular&keyphrase=philips+3380

Συνήθως ξυρίζομαι κόντρα αλλά θα ήθελα απλά να τα κρατάω σε ένα (χαμηλό) μήκος με το που πάνε να φουντώσουνε τα γένια. Επίσης μαρέσει που έχει κιτ για μύτες, μασχάλες και τρίχες κάτω απο τη μέση :p.

Έγινε επεξεργασία από Mastoras
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά η Braun έβγαλε 4 χρόνια καθημερινής χρήσης και πλέον παρέδωσε πνεύμα και στις 2 κεφαλές. Ανταλλακτικά δυστυχώς δεν υπάρχουν (μίλησα με τον εισαγωγέα Ελλάδος) οπότε πάει για πέταμα.

Λίγο νωρίτερα παρέδωσε πνεύμα και του πατέρα μου μια ίδια.

 

Επειδή δεν έμεινα ικανοποιημένος από την αντοχή των υλικών και την απόδοση του ξυρίσματος/τριμαρίσματος μετά τον 2ο χρόνο χρήσης θα πάω σε remington.

 

Παρήγγειλα λοιπόν αυτή

remington-hc5880-virtually-indestructibl

 

 

http://en.remington-europe.com/men/grooming/hair-clippers/virtually-indestructible-hair-clipper-hc5880.html

 

 

και την περιμένω το Σαββάτο. Θα εκτελεί χρέη και κουρευτικής για το κεφάλι οπότε εντυπώσεις σύντομα. Μου την έσπασε κυρίως τελευταία που ο κουρέας μου ενώ όλοι στη γειτονιά έριξαν το απλό κούρεμα στα 6-7ευρώ εκείνος επιμένει στα 10 χωρίς απόδειξη μάλιστα. Και δε μιλάμε για κάνα τρελό κούρεμα το δικό μου. Σκάλα 2 στα πλαινά, 3 στα πάνω και ένα καθάρισμα σβέρκο αυτιά σε 10λεπτά σύνολο.

Link to comment
Share on other sites

H remington ήρθε σήμερα και έπεσε ξύρισμα και κούρεμα. Πόσα λεφτά έχω πετάξει σε κομμωτήριο ρε μλκ μου τόσα χρόνια αν κάτσω να βάλω κάτω 10ευρώ το μήνα, για 10χρόνια. 1200ευρώ ladies and gentlemen. Αποτέλεσμα επαγγελματικό στο κούρεμα και το τριμάρισμα-ξύρισμα με σκέτη την λεπίδα είναι ακριβώς 2ημερών γενάκι όσο ακριβώς το θέλα. Στη φωτογραφία έχει και αυτά τα διαγώνια χτενάκια (πάνω από το βουρτσάκι) για τα πλαϊνά περιμετρικά των αυτιών-φαβορίτες και κάνουν τέλεια δουλειά. Το καθάρισμα στο σβέρκο είναι λίγο μανίκι αλλά με υπομονή και 2πλό καθρέφτη όλα γίνονται.

Πάνω σε κάθε χτενάκι γράφει μήκος κοπής σε mm, ίντσες και νούμερο ωστέ να ξέρετε τι κάνετε αν έχετε κρατήσει τις παραμέτρους από τον κουρέα σας. 

 

Τα καλύτερα 74ευρώ που έχω δώσει εδώ και καιρό. Το μοτέρ είναι αθόρυβο χαμηλόροπο και η λεπίδα κόβει απίστευτα. Στιβαρή κατασκευή λαβή και πλήρως αδιάβροχο. Αν και ήρθε αφόρτιστο ήθελα να το τσεκάρω αν θα βγάλει 30λεπτά ξύρισμα-κούρεμα και τα έβγαλε και έχει ακόμα. Λογικά φουλ φόρτιση θα αντέχει γύρω στη 1-1μιση ώρα εύκολα.

 

Recommended σας λέω. :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

μπράβο που σε ικανοποιεί, να ξέρεις σε βάθος χρόνου θα έχει πτώση η μπαταρία της οπότε μην τα υπολογίζεις τοις μετρητοίς τα τωρινά νούμερα. Πάλι θα σου φτάνει για κάμποσο καιρό, πάντως για χρήση από 1 φορά το μήνα και πάνω μάλλον η καλύτερη επιλογή είναι κάποια από τις μάρκες που προτείνει ο Lakisss (Oster, Wahl Pro)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ψάχνω κ εγώ και έπεσα πάνω στο τοπικ κατά τη διάρκεια αναζήτησης στο google.. Για πείτε λοιπόν εντυπώσεις -7 μηνες μετά χεχεχεε- να την αγοράσω την πιο πάνω ή οχι ; κάποια νεότερη πρόταση ;

Έγινε επεξεργασία από panos1com
Link to comment
Share on other sites

Εγω παω για την Phillips παντως. 60€ και αρκετα καλουδια, και την ιδια εχει ενα φιλαρακι , πολυ ευχαριστημενος. Δεν αντεχω αλλο την μπαχατελα μου. 

 

Δεν εχω ιδεα τι γινεται με τις remington!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μιας και ξέχασα τη Braun μου στη Ρουμανία, πήρα ξυριστική απ' τα Lidl :p. Silvercrest στα 20€, μπορώ να πω ότι μου παίρνει τα γένια αρκετά πιο καλά από τη Braun. Στα + τα πολλά ανταλλακτικά που έχει μέσα, ακόμα και ποδιά για το κούρεμα έχει. Ρίξτε της μια ματιά :D

Link to comment
Share on other sites

Απο τα Lidl μου ειχε φερει ο πατερας μου μια United . 2 χρονια την εχω. Δεν χαλασε αλλα θελω και κανα 20λεπτο να σουλουπωθω με δαυτη. Η προηγουμενη που ειχα ηταν μαγεια. Το μισαωρο το ξεπερνουσα για πλακα :p

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Εγώ πάντως τους τελευταίους μήνες χρησιμοποιώ philips , και δεν την αλλάζω με τίποτα είναι φοβερή.  Επίσης πολύ καλά λόγια ακούω για τις Remington παρότι δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποια.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.