Jump to content



Περί ΥΓΡΟΥ ΥΔΡΟΨΥΞΗΣ ο λόγος..


jimakos21

Recommended Posts

Μα το θέμα εδώ δεν είναι το review. Το υγρό αξιολογείται με βάση την συμπεριφορά του στο χρόνο. Δεν θα ήθελα ένα υγρό που θα μου κατέβαζε την θερμοκρασία 2 βαθμούς και σε 6 μήνες όλα θα είχαν οξειδωθεί...

Το ζητούμενο είναι να δούμε τι κάνουν αυτά τα υγρά σε βάθος χρόνου.

Kαι εγω τι μπορω να κανω?? :p

Να αγορασω ολες τις μαρκες και να τις βαλω σε 20 pc και να σου πω σε 8μηνες τις διαφορες και να σου κανω συγκριτικο?? :p

Ο τιτλος δεν λεει και τιποτα τετοιο..

Για κατι τετοιο μπορεις να πληροφορηθεις απο παιδια απο το thelab ειναι τελειως εμπειρικο!:)

Εδω αναφερουμε κοινως οταν θες να επιλεξεις κατι βρισκεις συγκεντρομενα ολα τα υγρα με τις τιμες τους και καποια χαρακτιριστικα.

Οι σχολιασμοι απο κατω θα σε κανουν να επιλεξεις!

ΠΧ.

Ο ενας λεει +1 alphacool και ο αλλος λεει οτι ειναι μουφα..

Συγκεντρωτικα ομως περνεις και συ μια γνωμη..

Εγω προσωπικα δεν μπορω να τεσταρω τετια πραγματα. Και δεν νομιζω πως θα το κανουν και πολλοι.

Εσυ σχηματιζεις τη δικη σου γνωμη σε ορισμενα πραγματα. Δεν τα περνεις ετοιμα! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα γιατί παρεξηγήθηκες -τουλάχιστον η γραφή σου αυτό δείχνει-, ούτε υπονόησα ότι πρέπει να κάνεις κάτι...

Απλά αυτό που λέω είναι ότι η αξία του topic είναι να κρατηθεί alive από όσους χρησιμοποιούν τέτοια υγρά.

Τόσο απλά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε.

Δεν παρεξηγηθηκα..

Απλα σου εξηγησα απο πλευρας μου την προθεση μου! :)

Παρεξηγησες τα λογια μου, επρεπε να βαλω μια δυο φατσες δηλαδη :p

Kαι γω αυτο πιστευω, αν και δεν βλεπω τους υδροψυξατους να πολυ μιλανε..

Anyway, το δικο μου το thermaltake UV απο Pc store προς το παρον ειναι μια χαρα!

Και οι θερμοκρασιες χαμηλες, και σταθερες αλλα και φωσφοριζει ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ναι κατι τετοιες αναμιξεις δεν βγαζουν σε καλο...

@ Εφερε και το e-shop τελικος , μετα το PC-STORE το THERMALTAKE CL-W0044 UV

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700438

Απο εμενα +1 και σε αποδωση και σε φωσφοριζε.

Link to comment
Share on other sites

έχω σταμπάρει το primochill ice-clear. το έχει κανεισ? λέει είναι πραγματικά μη-αγώγιμο?

Το είχα εγώ αλλά δεν μου έκανε και πολύ καλή εντύπωση..αφήνει λεκέδες,είναι κάπως παχύρευστο και με αυτό είχα 2 βαθμούς παραπάνω από το απλό απεσταγμένο.

Link to comment
Share on other sites

έχω σταμπάρει το primochill ice-clear. το έχει κανεισ? λέει είναι πραγματικά μη-αγώγιμο?

Είναι πολύ καλό και σωτήριο μπορώ να πω. Όταν έβαλα για πρώτη φορά νερό στο NB της Maximus Extreme χρησιμοποίησα διαφορετικό σφιγκτήρα από αυτόν που είχε το μπλοκ της Asus με αποτέλεσμα να μην αγκαλιάσει σωστά ρακόρ και σωλήνα και στο boot να γεμίσει νερά το μισό mobo... :sick:

Ευτυχώς το ότι καθόταν πάνω σε 8 λαστιχένια ποδαρικά που δίνει η Asus και το παντελώς μη αγώγιμο υγρό της Primochill έσωσαν την κατάσταση. Έπεσε τρελό πιστολάκι , προσευχές, καντήλια αλλά τελικά όλα δούλεψαν ξανά ρολόι!!!

+1 για Primochill!!!

Link to comment
Share on other sites

jimakos21 πολυ ςραία δουλεια έκανες είναι αρκετά χρήσιμος ο κατάλογος που εφτιαξες...

κάλά όσο για τις απόψεις για τα υγρά ο καθένας ανάλογα με την εμπειρια που έχει λεει κ τα αντιστοιχα σχόλεια!!!

μπράβο σου πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επιτελους το e-shop αποφασισε να φερει λιγα υγρα στο online store..

Απιστευτο ποσο καιρο ηταν η κατηγορια με 2 μονο διαθεσιμα :p

Ευτυχως καναν μια παραγγελια

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%D5%C4%D1%CF%D8%D5%CE%C7&category2=%D5%C3%D1%CF+%D5%C4%D1%CF%D8%D5%CE%C7%D3

Σε αντιθεση με το πλαισιο που...

http://www.plaisio.gr/advancedproductsearch.aspx?keyword=primochill+%ce%a5%ce%b3%cf%81%cf%8c&searchField=Product&searchType=AllProducts&maxPrice=&searchOrder=AVAIL'+OR+Availability%3d'EXPT'+OR+Availability%3d'ORDERONLY'+OR+Availability%3d'SHOP&initSearch=&paging=group&PhraseSelector=PowerPhrase

Ελλαδα το μεγαλειο σου και στα υγρα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ωραία η υγρή αναφορά σου Μητσάρα.

Άντε παιδιά όσοι είστε του υγρού στοιχείου ποστάρετε τι έχετε χρησιμοποιήσει από αυτά (ή άλλα) και πείτε απόψεις. (ενα :T: ή :TD: αρκεί)

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το e-shop αποφασισε να φερει λιγα υγρα στο online store..

Απιστευτο ποσο καιρο ηταν η κατηγορια με 2 μονο διαθεσιμα :p

Ευτυχως καναν μια παραγγελια

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=%D5%C4%D1%CF%D8%D5%CE%C7&category2=%D5%C3%D1%CF+%D5%C4%D1%CF%D8%D5%CE%C7%D3

Σε αντιθεση με το πλαισιο που...

http://www.plaisio.gr/advancedproductsearch.aspx?keyword=primochill+%ce%a5%ce%b3%cf%81%cf%8c&searchField=Product&searchType=AllProducts&maxPrice=&searchOrder=AVAIL'+OR+Availability%3d'EXPT'+OR+Availability%3d'ORDERONLY'+OR+Availability%3d'SHOP&initSearch=&paging=group&PhraseSelector=PowerPhrase

Ελλαδα το μεγαλειο σου και στα υγρα..

Δέν υπάρχει λόγος να έχεις 45 διαφορετικά υγρά αφού όλα πάνω κάτω είναι τα ίδια..:)

Όσον αφορά τα PrimoCool, έχουν βγάλει Dye Bombs...οπότε κάποιος μπορεί να αγοράσει το διάφανο και μετά να αναμίξει όσα Dye Bombs θέλει για να βγάλει το ανάλογο χρώμα...

Κοίτα εδώ :

http://www.primochill.com/index.php?target=categories&category_id=336

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέει άσχημα γορίλα!

Αν όντως έχει τα αποτελέσματα που δείχνει είναι άπεχτο και θα δοκιμάσω κανα συνδιασμό

μες την βδομάδα.

Θα δοκιμάσω κάποιο συνδιασμό χρωμάτων και θα πάρω αντίστοιχες λαμπιτσες! (νεον)

Θα πιάνουν όμως καλα οι αναμίξεις ή θα μου βγεί καμια ''μύξα'' στο τέλος!?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.