Jump to content



9800GX2 Θερμοκρασίες & Προβλήματα


gbak

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

αφου ξεγυμνωσα κι εγω την καρτα σκεφτηκα πως το μεγαλυτερο της προβλημα δεν ειναι εισοδος αερα στην καρτα αλλα η εξοδος...ετσι εδεσα ενα αθορυβο 12αρη στην εξοδο του αερα και με τη μια επεσα αλλους 5-6C..

τωρα με το φανακι στα 50% εχω 52C idle..

Tωρα εκλεισα το Crysis μετα απο κανα 10λεπτο και με 50% δεν ξεπερασε τους 65C...μια χαρα..

attachment.php?attachmentid=30487&stc=1&d=1207656148

post-4606-1416073451,1988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολοφρεσκα Vista και multi COD4,παγωνει το συστημα(το COD ειναι ΤΟ παιχνιδι για SLI,πεταει κοινως)

Απο εκεινη τη στιγμη δεν ειχα εικονα ΜΕΣΑ στα Vista και λιγο πριν ξανακανω format για 58η φορα τις τελευταιες μερες,δοκιμαζω μονο με την EVGA και παιζει κανονικοτατα.Δοκιμαζω ολους τους πιθανους συνδιασμους(pci-x,DVI,τροφοδοσια) και με την Sparkle μονη της και δεν δινει εικονα ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα περίπου με την 7900 GX2 (την 33cm γομαροκάρτα). Μεταφέρω το PC Αθήνα, Θεσσαλονίκη έπαιζα STALKER όταν το κλεισα, ανοίγει, πάει να μπει Win, restart.

Τέλος, αυτό ήταν. Ακλοκάριστη έφυγε, απλά χωρίς να πει κουβέντα. Όπως και 3-4 ATi που είχα στο παρελθόν :p

Link to comment
Share on other sites

NVIDIA???
Φιλε atiman,ATI ειχα μεχρι πριν ενα μηνα.Αλλαξα γιατι κι εκεινη μας χαιρετησε(@default settings)
Όπως και 3-4 ATi που είχα στο παρελθόν :p

ειναι αυτο που λέμε

καλυτερα να μασας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα στο 9800GTX θεμα οτι πεθανε κι εκει μια.

Τι τραβανε οι καρτες στα χερια σας?

Παντως να δω την 9800GX2 με 40 βαθμους το καλοκαιρι τι θα κανει?

Βασικά μπανάκια, ηλιοθεραπείες και καμάκι of course.

Αυτές που "πέθαναν" δεν νομίζω ότι πήγαν από θερμοπληξία, συνήθως προειδοποιούν (artifacts, ζαλάδες, εμετούς)

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα στο 9800GTX θεμα οτι πεθανε κι εκει μια.

Τι τραβανε οι καρτες στα χερια σας?

Παντως να δω την 9800GX2 με 40 βαθμους το καλοκαιρι τι θα κανει?

Δεν λέω ότι δεν ειναι ζεστες οι GX2 , αλλά δεν χαλασαν απο αυτό, υποθετω.

Ίσως να πιεστηκαν σε σημεια που δεν επρεπε απο το βαλε-βγαλε.

BTW μιας και δουλευεις για την ΑΤΙ (εγω δεν το πιστευω / ο καθενας ότι θελει πιστευει)

δεν μας εχεις πει η Χ2 ΑΤΙ ποσο ζεστή ειναι και ποσο φασαρία κανει.

Edit : Δεν τα ειδα τα 2 παραπάνω posts όταν εγραφα, με τα οποια συμφωνω.

Αυτές που "πέθαναν" δεν νομίζω ότι πήγαν από θερμοπληξία, συνήθως προειδοποιούν (artifacts, ζαλάδες, εμετούς)

+1

.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μαζευόμαστε ολοι οι φιλοι της nv την επομενη Κυριακη σε μια Εκκλησία να prayyc8.gif prayyc8.gifprayyc8.gifprayyc8.gifprayyc8.gif μπας και τις σώσουμε μέχρι το καλοκαίρι .

edit . Είσοδος ελεύθερη , υποχρεωτικό άναμα 2 κεριών . κερί = 20ε /τεμ. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.