Jump to content



VGA - ECS 8800 GT - Mini παρουσίαση


dubber

Recommended Posts

Πολυ καλη παρουσίαση με ωραιες φωτογραφίες. Μπράβο σου.

Εγω ημουν αναμεσα σε αυτην ή στην Sparkle την οποια και τελικα αγορασα. Την φοβηθηκα αυτη της ECS γιατι καπου ειχα δει μια φωτο οτι πανω της τηγάνιζαν αβγά.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Χαχα...αφού στο τέλος θα τσιμπήσεις κανα 8x00...τί το παίζεις αδιάφορος? Για να πείς ότι "αναγκάστηκες"?:p

By the way...θα συμφωνήσω κι εγώ με τον jpavly...αν αυτή είναι mini παρουσίαση η κανονική πώς θα ήτανε δηλαδή...και πολύ καλές οι φωτό...

Και μιας και έχουμε και προβλήματα με το θόρυβο δες και αυτό που ρωτάει ο ΝAGR :

...

2. παρατήρησες καθόλου coil whine, ξέρεις αυτό το ψιλοσφύριγμα που κάνουν ορισμένες ηλεκτρονικές συσκευές και διαβάζω οτι έχει εμφανιστεί και σε κάποιες 8800 της ECS

Link to comment
Share on other sites

2 τετοιες πηρε και ενας φιλος για SLI και φορεσε 2 low profile 12mm ανεμιστηρες στην καθεμια και οι καρτες ειναι παγακι :)

BTW, πολυ ωραιες pics! Κανουν κατι review site να ντρεπονται!

From Scythe ? Αν έχεις πιο αναλυτικά infos ένα Pm θα ήταν ότι πρέπει. :OT:

Link to comment
Share on other sites

Χαχα...αφού στο τέλος θα τσιμπήσεις κανα 8x00...τί το παίζεις αδιάφορος? Για να πείς ότι "αναγκάστηκες"?:p

By the way...θα συμφωνήσω κι εγώ με τον jpavly...αν αυτή είναι mini ππαρουσίαση η κανονική πώς θα ήτανε δηλαδή...και πολύ καλές οι φωτό...

Και μιας και έχουμε και προβλήματα με το θόρυβο δες και αυτό που ρωτάει ο ΝAGR :

Ήδη έχω ανοιχτό το site του Πλαισίου και κοιτάω αδιάφορα :look:

Στο θέμα μας, δεν παρατήρησα τέτοιο ήχο, βέβαια παίζει μέσα στη βαβούρα εχθές να μην έδωσα και βάση. Ευτυχώς βγαίνουν εύκολα, θα τους ξηλώσω να τους κάνω εγκατάσταση στο αυτί μου να σου πω. Ξέρω τα ηχητικά σου standards οπότε το αποτέλεσμα θα είναι αξιόπιστο.

Και προς κάποιο παιδί που ρώτησε πιο πίσω, αν και μικροί και αθόρυβοι, είναι αρκετά δυνατοί, τόσο ώστε από ό,τι αντιλαμβάνομαι ψύχουν φοβερά και τα ψηκτράκια των mosfets

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!! πολυ καλη δουλεια:T:

Την εχω αγορασει και εγω πριν 10 μερες και δεν το μετανιωσα.Της εβαλα 2x 9.2 fans και επεσε λιγο ακομα η GPU απο 36C σε 33.8C και η PCB 30.3C σε μαμα συχνοτητες!Κανενας ηχος δεν ακουγεται(ουτε ηλεκτρονικος ουτε απο τα fans)!

i7pyebiun0dyezq3m6np_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

α. Παραποιείς τα λεγόμενα του dubber, καθώς κόβεις και ράβεις κατά το δοκούν :p

β. Σε ποια φωτογραφία το white balance φεύγει προς το κόκκινο; Μην με γελούν τα μάτια μου και δεν τη βλέπω; :p

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο!!! πολυ καλη δουλεια:T:

Την εχω αγορασει και εγω πριν 10 μερες και δεν το μετανιωσα.Της εβαλα 2x 9.2 fans και επεσε λιγο ακομα η GPU απο 36C σε 33.8C και η PCB 30.3C σε μαμα συχνοτητες!Κανενας ηχος δεν ακουγεται(ουτε ηλεκτρονικος ουτε απο τα fans)!

i7pyebiun0dyezq3m6np_thumb.jpg

Mε τι της "έδεσε" τις ανεμιστήρες?

Link to comment
Share on other sites

Τα jumpers πάνω στο pcb αν δεν κάνω λάθος είναι για να δίνουν παραπάνω ρεύμα στον πυρήνα ή/και στις μνημες

αρα και ευκολότερο overclocking :)

Με 'γεια την κάρτα και καλά παιχνίδια :cool:

Το jumper διπλα στο sli ειναι για να συνδεσεις το spdif της m/b ή καρας ηχου και να βγαλει ηχο απο το hdmi.

Το δευτερο κατι κανει με τα V.:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Σε γελούν μάλλον γιατί δεν είναι μόνο μια.

Sorry που δεν πήρα μέτρηση του μέσου όρου για κάθε φωτογραφία. Next time :)

Το jumper διπλα στο sli ειναι για να συνδεσεις το spdif της m/b ή καρας ηχου και να βγαλει ηχο απο το hdmi.

Το δευτερο κατι κανει με τα V.:giveup:

Thanx for the info. Για το 2ο jumper, έχεις κάτι πιο συγκεκριμένο?

Link to comment
Share on other sites

το ξέρουμε ότι δεν κατέχεις. το wb έφυγε στο κόκκινο.

[/geek mode on]Ας μην συζητήσουμε και τις αντανακλάσεις πάνω στο κουτί:dots:[/geek mode off]

:tongue::tongue::tongue:

ωραίο review, πάω αύριο να τη τσιμπίσω αφού πείστηκα για τη κάρτα, δε πειράζει, θα πεινάσω λίγο και δεν θα έχω και τσιγάρα αυτο το μήνα αλλα δε πειράζει...εις υγείαν....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από εμένα, για την παρουσίαση!!

Έχω μια ερώτηση να σου κάνω για τις ρυθμίσεις σου. Υπερχρονισμένη η κάρτα περνάει το scan for artifacts test του AtiTool και αν ναι πόση ώρα το τρέχεις; Ρωτάω γιατί έχω την ίδια κάρτα με τους 169.21(xp) και δεν μπορώ να βγάλω το τεστ για πολλή ώρα(30 λεπτά) με παραπάνω από 682/988 με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.