Jump to content



[Mini-Review] Sony MicroVault Usb Stick 120GB


psilos

Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Νομίζω ότι είναι δεδομένο ότι ΔΕΝ είναι Sony. Η Sony δεν θα έβαζε ποτέ αυτό το κακόγουστο και στραβό αυτοκόλλητο με την ένδειξη 120G.

Παρόλα αυτά, δεν μας νοιάζει τη μάρκα είναι, αν δουλεύει θέλω κι εγώ 2-3, ε??? Θα είμαι καλό παιδί :D

και εγω στο αυτοκόλλητο εφαγα το κολλημα... :D

Link to comment
Share on other sites

τα random read και write πάντως συμπίπτουν με τα μοντέλα της sony micro vault. όσο για τις ετικέτες μηχάνημα της βάζει και αν δεις σε τηλεοράσεις (που έχω δει κι εγώ) τα αυτοκόλλητα από πίσω δεν είναι όχι μόνο στο ίδιο μέρος αλλά δεν είναι ούτε καν ίσια. μπορεί να είναι στο τελικό στάδιο και να βγουν σε λίγο καιρό στην πιάτσα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχετε δοκιμάσει να τα γεμίσετε καμια 10αριά φορές full 120GB να δείτε αν όντως παίζουν? Παίζει να έχει HW συμπίεση για να χωράει. Πάντως τέτοιας πυκνότητας τσιπάκια δεν έχουμε ξαναδεί αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Κανα δύωρο που με πηραν ολες οι δοκιμες δεν ζεστάθηκε καθόλου...

Το γεμισα με κατι αρχεια 115GB και βλακεια μου που δεν κρατησα ss..Αλλα το εβγαλα το ξαναεβαλα και ηταν γεματο..

Κανονικά φορμάρετε και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πεστε μ λιγο γιατι το ψαχνετε τοσο πολυ σας λενε κατι οτι ειναι Sony το γραφει κιολας και επεσε το ματι σασ στο χαρτακι 120Gb μα πως να μην εχει χαρτακι αφου ειναι demo δοκιμαστικο ...:whistle2:

Δεστε και foto

SonyMicroVault8G.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ειναι όντως αλήθεια κάποια στιγμή :p...

Αλλα...

Διαβάστε εδώ:http://gizmodo.com/338046/128gb-sony-micro-vault-selling-in-china

βρε παιδιά προφανώς δεν είναι sony αλλά ότι και να είναι το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 120GB. ΕND.

Περιμένω και το 240άρι να δείτε γλέντια....ωρε οι κινέζοι εξέλιξη.....

@SirDiman εσύ περίμενε να το βγάλει η sony και να το πληρώσεις όσο ένα PC VAIO....τουλάχιστον.

PS...Μήπως μας κοροϊδεύουν κανονικά οι κατασκευαστές USB stick ? Αν μπορούν να φτιάξουν οι κινέζοι τέτοια ΘΣΒ stιkάκια Εσείς λέτε οι brand name Εταιρείες δεν το έχουν πάρει χαμπάρι?...σας λέω κατι παίζεται εκτός και νομίζουν οτι δεν μπορεί κανείς Ευρωπαίος να επισκευθεί κατάστημα ηλεκτρονικών στη Σαγκάη.....

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά προφανώς δεν είναι sony αλλά ότι και να είναι το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 120GB. ΕND.

Τότε ο τίτλος του thread να γίνει Mini-Review Swnei MicroVault Usb Stick 120GB :hehe:

p.s. κι εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί, αρκεί να μην ανατιναχτούμε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και το 240άρι να δείτε γλέντια....ωρε οι κινέζοι εξέλιξη.....

Με δυο τέτοια θα κάνω back up σε flashάκια!!! Τι κι αν είναι Sony, τι κι αν είναι Sonny, αν δουλεύει όπως πρέπει και κάνει την δουλειά του, μου αρκεί.

:worship: @ gprhellas & psilos!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά προφανώς δεν είναι sony αλλά ότι και να είναι το ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ 120GB. ΕND.

Περιμένω και το 240άρι να δείτε γλέντια....ωρε οι κινέζοι εξέλιξη.....

@SirDiman εσύ περίμενε να το βγάλει η sony και να το πληρώσεις όσο ένα PC VAIO....τουλάχιστον.

PS...Μήπως μας κοροϊδεύουν κανονικά οι κατασκευαστές USB stick ? Αν μπορούν να φτιάξουν οι κινέζοι τέτοια ΘΣΒ stιkάκια Εσείς λέτε οι brand name Εταιρείες δεν το έχουν πάρει χαμπάρι?...σας λέω κατι παίζεται εκτός και νομίζουν οτι δεν μπορεί κανείς Ευρωπαίος να επισκευθεί κατάστημα ηλεκτρονικών στη Σαγκάη.....

Και πώς θα βγάλουν τα φράγκα από τις σειρές των 32GB,64GB κλπ?...Τρενάρουν για να έχουν κέρδος...όπως πάντα..λίγα λίγα για να κρατάνε σε εγρήγορση τους καταναλωτές και την τσέπη τους...

Μιάς και θίχτηκε ζήτημα γνησιότητας + πραγματικής χωρητικότητας, καλό θα ήταν όταν ξαναπέσει στα χέρια σας να ανεβάσετε κανα ss από τεστάκι για να δούνε και οι υπόλοιποι...Εντυπωσιακές οι ταχύτητες πάντως και στα επίπεδα των υπαρχόντων Micro Vault..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.