Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply

παιδια εχω ενα τρελο και περιεργο προβλημα...βαζω τους 8.12 κανει το instal και μου λεει πως δεν ειναι συμβατοι οι drivers με μια συσκευη δηλαδη την δευτερη 4850 οταν κανω restart και με βαζει στους catalyst για να ενεργοποιησω το crossfire και παταω ναι μου βγαζει παλι πως δεν ειναι συμωατοι οι drivers εχω βαλει οτι hotfix εχω βρει αλλα παλι τα ιδια...μολις βαλω τους 8.11 ολα καλλα αλλα με τους 8.12 γινετε συνεχως αυτο και δεν με αφηνει να το ενεργοποιησω...εχει κανενας καμια ιδαια τι μπορει να φταιει???

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι φταίει το γεγονος ότι έχεις κάνει overclock τις κάρτες πάνω απο τα όρια που βάζει το overdrive. Βγαλε τους drivers, γύρνα τις κάρτες στa default clocks, (αν έχεις αλλάξει το bios βάλε το αρχικό, αν θες) και ξαναπέρασε τους drivers και ενεργοποιήσε το crossfire. Λογικά αν φταιει αυτό το πρόβλημα πρέπει να λυθεί. Δοκιμασε να ξαναανεβάσεις τα ρολόγια. Λογικά πρέπει μετά να δουλεύουν όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

το overclock που εχω κανει ειναι αρκετα ποιο κατω απο εκει που εχουν οι catalyst για την ακριβια τις εχω 675 core 1075 ram bios δεν εχω πειρα3ει... και αυτο το προβλημα οπως ανεφερα το εχω μονο με τους 8.12 με τους 8.11 ειναι ολα οκ..

Link to comment
Share on other sites

winamp προφανώς μιλάω για αλλαγή bios της κάρτας, αν αυτό που έβαλε είναι διαφορετικού κατασκευαστή με διαφορετικές υπογραφές για overclocking ή έχει διαφορετικό checksum και δεν το έχει φτιάξει τις περισσότερες φορές οι catalyst δεν εγκαθίστανται λέγοντας ότι δεν είναι οι σωστοι drivers.

giannisdragon δεν μου έρχεται τπτ αλλο που μπορεί να φταιει. Αν έχεις όρεξη αφου τους απεγκαταστήσεις κανονικά χρησιμοποιήσε και το drive sweeper ή κάποιο άλλο πρόγραμμα για να σβήσεις οτιδήποτε εχει μείνει στη registry και ξαναπροσπάθησε. Αλλιώς μάλλον περιμένεις για την επόμενη έκδοση catalyst ή αν έχεις χρόνο κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση και ξανα δοκιμάζεις.

Link to comment
Share on other sites

θα τα δοκιμασω ολα να δουμε καλα τι κανουν τοσο καιρο αυτοι οι 9.1 κανονικα θα επρεπε να ειχαν βγει μεχρι τωρα η εστω αν δεν ειχαν βγει σιγουρα θα κικλοφορουσαν σε beta....η τρελη φαση ειναι πως οταν κατεβασα τους 8.12 και τους εκανα εγκαταταση λειτουργουσαν κανονικα σε crossfire μετα απο λιγο καιρο το εφαγε αθτο το flash και δεν το δεχετε τους εχς κανει instal uninstal αλλα χωρις να χρησιμοποιησω καποιο prog αλλα παλι τπτ να πω πως κατι εγινε με καποια καρτα παλι δεν ισχυει γιατι με 8.11 παιζει μια χαρα...δεν καταλαβαινς...:unsure:

Link to comment
Share on other sites

ναι και με το hotfix το εχω δοκιμασει αλλα τπτ....ελπιζω να μην αργισουν κιαλο οι 9.1 εχετε ακουσει τπτ?μεχρι στιγμις μονο για linux εχουν βγει beta...αλλα για vista τπτ ακομα...

Link to comment
Share on other sites

το overclock που εχω κανει ειναι αρκετα ποιο κατω απο εκει που εχουν οι catalyst για την ακριβια τις εχω 675 core 1075 ram bios δεν εχω πειρα3ει... και αυτο το προβλημα οπως ανεφερα το εχω μονο με τους 8.12 με τους 8.11 ειναι ολα οκ..

try κ αυτους μια

http://rapidshare.com/files/182835457/8-12-hotfix_vista64_dd_ccc_081215a-73652b.exe

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα και κα8αρη εγκατασταση και το hotfix αλλα παλι τπτ μολις βαζω 8,11 ολα καλα ομως....δεν μενει τπτ αλλο να κανω παρα να περιμενω τους 9.1....πφφφ

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν τις τρελενω γτ αν παω πανω απο 680 core kai 1080 ram τρωω κατι τρελα crashαρισματα αλλα τις εχω 675 core 1075 ram και ειμαι μια χαρα απο εκει και πανω παιζει να 8ελουν ρευματα και δεν ασχολουμε με ρεθματα γτ ειμαι λιγο noob εκει και 8α τα καψω...:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.