Jump to content



ATI Radeon HD 4850


nikolakis13

Recommended Posts

λοιπόν....αφού περίπου 2 βδομάδες προκοπή δεν είδα..........έκατσα και ψάχτηκα να δω τι παίζει τελικά.

http://www.csd.dficlub.org/forum/showthread.php?p=62694

είναι ποτέ δυνατόν ρε παιδιά p45 motherboard του 2009 των 100ευρώ να έχει 8x αντί για 16x?

αυτά είναι τα limitations του μικρού μεγέθους

το λάθος είναι δικό σου. το λέει ξεκάθαρα στα specs

άσε που δε νομίζω να σε περιορίζει το χ8

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 964
  • Created
  • Last Reply
όχι man. όλες οι Ρ45 έχουν 16xlane με μια καρτα//8xlane σε 2καρτες. Μόνο η DFI πρωτοτύπησε :hehe:

Στο συγκεκριμενο μοντελο γιατι στη δικια μου(LP45DK T2RS PLUS) μια χαρα ειναι τα σλοτ.Και η μητρικη πεταει!

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμενο μοντελο γιατι στη δικια μου(LP45DK T2RS PLUS) μια χαρα ειναι τα σλοτ.Και η μητρικη πεταει!

την Plus την έχω στο main και χθες ψόφησε σε stock όλα :hehe:

μαύρο από μένα στην DFI :TD:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαίρεστε.

Πρέπει να ομολογήσω οτι έχω ψηθεί να πάρω μια 4850. Δέν μπορώ να πώ οτι λιώνω στα παιχνίδια, αλλά όταν θα παίξω κάτι θα ήθελα τις λεπτομέριες στο φούλ :tw: Επαφη με την ΑΤΙ δέν έχω εδώ και πολλά χρόνια (Range 128 Pro anyone :sarcastic: )

Ότι κάρτα είχα απο τότε ήταν nvidia για ένα και μόνο λόγο, οτι δούλευε αψεγάδιαστα σε linuxοκαταστάσεις, οπότε να την κάνω την εύλογη ερώτηση εάν θα δουλέψει ι κάρτα ή θα μας βγεί η πίστη να σετάρουμε τον X11 και ακόμη θα πρέπει να κάνουμε λειτανίες...

Να πω τέλος οτι είμαι με μια 8600GT fanless :flex: και την έχω καταβρεί απο άποψη θορύβου! Να τολμήσω να σκεφτώ την 4850 fanless (αυτήν δηλαδή) ή θα φάω μούντζα; :computer:

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα κατι αναφορες για pencil mod της 4850 και ολοι φαινεται να πηγαινουν απο 730 μεχρι 850!!!

δοκιμασε κανεις?

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=64217

αν πατε στην 7 σελιδα εχει και για την δικη μου με το καινουργιο pcb! ο τυπος λεει οτι πηρε μια σαν την δικη μου στα 785!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε αμα πιασει το vmod πανε πολυυυυ ψηλα!Εξαρταται και το μοντελο βεβαια...Εγω προσωπικα δυσκολευομαι στο pencilmod γιατι δεν μου πιανει ευκολα το μολυβι...Σε μια 3780 π ειχα απο 1,27 που ειχε νορμαλ περιπου ειχα δωσει 1,44 και ετρεχε 932ΜΗΖ!!!Σταθεροτατα!!!Απ την αλλη τωρα στην 4850 δεν πιανει ρε γμτ...Παντως χωρις μοντ εμενα δουλευει στα 700ΜΗΖ 24/7.Προσπαθησε το παντως.Εχεις καλες πιθανοτητες να πετυχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε αμα πιασει το vmod πανε πολυυυυ ψηλα!Εξαρταται και το μοντελο βεβαια...Εγω προσωπικα δυσκολευομαι στο pencilmod γιατι δεν μου πιανει ευκολα το μολυβι...Σε μια 3780 π ειχα απο 1,27 που ειχε νορμαλ περιπου ειχα δωσει 1,44 και ετρεχε 932ΜΗΖ!!!Σταθεροτατα!!!Απ την αλλη τωρα στην 4850 δεν πιανει ρε γμτ...Παντως χωρις μοντ εμενα δουλευει στα 700ΜΗΖ 24/7.Προσπαθησε το παντως.Εχεις καλες πιθανοτητες να πετυχεις.

την εχω και εγω χωρις μοντ στα 700 και 1200 τις μνημες και εβγαλα ολο το crysis χωρις προβλημα...αυτα απο το overdrive της ατι! με το rivatuner παει 710 αλλα μετα γινεται unstable και μολις παω 725 παγωνει!

γι αυτο και πιστευω πως εχει παραπανω-τουλαχιστο τα 750! οι μνημες απ'οτι διαβαζω πανε πολυ καλα εμενα στα 1200!

υγ: τι προγραμμα για stress-artifact test?

Link to comment
Share on other sites

furmark

το χω μολις κατεβασει...καπου διαβασα σε αυτο το φορουμ να το βαλω στα 640*480 οχι fullscreen στο stability> extreme mode burning off γιατι λεει απλα ανεβαζει θερμοκρασιες χωρις να ανταποκρινεται σε πραγματικες συνθηκες!!!

ισχυει?

με λιγα λογια πως να ελεγχω καθε φορα αν ειμαι σταθερος και για ποση ωρα?

Link to comment
Share on other sites

ισχυει εν μερη.αλλα αμα κρασαρει και σε 480p οχι Full ξεχνα το.

αφηνε το κανα 10 λεπτο μαξ.

στα 700 και 1200 mhz gpu-ram μετα απο 5' αρχισε αρτιφακτς με μεγιστη θερμοκρασια 80! αλλα μου εβγαλε ολο το crysis ετσι χωρις κανενα προβλημα :hmm:

θα δοκιμασω αυριο το pencil mod μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

αναβαλλετai το μοντ!

τελικα φταιγανε οι μνημες για τα αρτιφακτς! τις κατεβαζα σιγα σιγα μεχρι τα 1150 οπου δεν ειχα αρτιφακτ...Για λογους ασφαλειας τις εβαλα στα 1140 και πηγα το gpu στα 715 χωρις κανενα προβλημα (furmark για 10' 1680*1050 fullscreen)!

3dmark06 score @default =13576

3dmark06 score @715/1140=15324!!!

σχεδον 2000 κερδος!!!! :happy2:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.