Jump to content



Recommended Posts

Ρε παιζες, οι barb κυριως, τον Izual στο Hell πως τον φαγατε? 30K life, 5K armor (τα m.resistances δυστυχως ειναι χαλια αλλα κανει melee damage αυτος) και ~13k DPS. Αν αρχιζω να του τρεχω για να γεμισω λιγο κανει dash one shot kill. Αν μεινω κοντα του μου ριχνει καμποσα σταν και αν κατσει μαζι και το freeze παει...

Ψοφησα καμια 15αρια φορες εως τωρα και το καλυτερο που καταφερα ειναι να τον φτασω στο 1/4 του Life.

Απο σκιλλς ειμαι με eartquake, ignore pain, revenge, battle rage, frenzy, rend. Προτεινετε να αλλαξω καποια?

ΥΓ: Τανκ φαση δεν παιζει, ουτε καλο one hand εχω ουτε shield.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιζες, οι barb κυριως, τον Izual στο Hell πως τον φαγατε? 30K life, 5K armor (τα m.resistances δυστυχως ειναι χαλια αλλα κανει melee damage αυτος) και ~13k DPS. Αν αρχιζω να του τρεχω για να γεμισω λιγο κανει dash one shot kill. Αν μεινω κοντα του μου ριχνει καμποσα σταν και αν κατσει μαζι και το freeze παει...

Ψοφησα καμια 15αρια φορες εως τωρα και το καλυτερο που καταφερα ειναι να τον φτασω στο 1/4 του Life.

Απο σκιλλς ειμαι με eartquake, ignore pain, revenge, battle rage, frenzy, rend. Προτεινετε να αλλαξω καποια?

ΥΓ: Τανκ φαση δεν παιζει, ουτε καλο one hand εχω ουτε shield.

Πόσο dps έχεις;

Σε κάποια φάση, ειδικά στο Inferno, πρέπει να παίξεις αναγκαστικά 1h + shield.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικός νόμος του μέρφυ: Δεν έχω μπότες, πάω ΑΗ, 300k οι φτηνότερες (μέτριες) με stats που με ενδιαφέρουν. Να πα να @@#θει, δε τα δίνω. Φαρμάρω 2 μέρες, πίτσες. Τις αγοράζω τελικά. Στο καπάκι, drop από το πρώτο champion mob, σχεδόν οι ίδιες...

Damn mongolians...you destroy my ccchhity walls....

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχασα ΥΠΕΡΤΑΤΟ chest επειδη ο αλλος αντι για 500Κ εβαλε 50Κ. Μιλαμε για 1 δευτερολεπτο... ειδα τα στατς (επαθα ενα εγκεφαλικο με την τιμη) και μολις πατησα Buyout εφαγα Χ γιατι πουληθηκε...

For teh record: Τον εφαγα τον Izual τελικα, απο τυχη. Τελευταια στιγμη σηκωθηκε ο Templar (οντας ψοφιος κλασικα) και με healare...

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένας με monk ? Όσο ανεβαίνει, τόσο καλύτερος γίνεται. Είμαι monk lvl35 nightmare actI, και τον leoric τον έφαγα άνετααα, πολύ πιο άνετα από νορμαλ, και δεν έχω δώσει ούτε φράγκo στο AH !!

Link to comment
Share on other sites

Skeleton king να φανταστω εννοεις ετσι?Στο nightmare oλα ευκολα ειναι μην την ψαχνεις.Στο hell να σε δω θελω.Ενας φιλος 54 level στο hell πεφτει μια φορα το 15λεπτο που δεν εχει παρει απο ΑΗ

Link to comment
Share on other sites

Εγω και στο hell απο τα μπλε/κιτρινα χανω πολυ περισσοτερο απο οτι στα bosses.Στα bosses μπορει και με τη μια να τα βγαζω.Τα αλλα δυσκολα.Μονο τα melee...

Στο inferno μονο με γυρω στο μισο μυριο πραγματα απο ΑΗ ισως να φτανεις act2.Μετα θελει παλι νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

με μονκ στο nightmare χωρίς να αγοράσω κάτι μου φάνηκε γελίο. Στο act4 άρχισα να πειραματίζομαι με πιο αμυντικά spec περισσότερο να δω τι παίζει και έφτασα μέχρι hell act 3, εκει στο heart of sin (η κάπως έτσι η τελευταία αλυσίδα από quest του act3) άρχισε ο πόνος! Φωνάζω βοήθεια και μαζί με έναν φίλο wd και ΠΟΛΛΕΣ νέκρες φτάσαμε azmodan, εκεί ήταν εύκολο (btw γίναμε και οι 2 60 στο τέλος του act3 πρίν τον azmodan) .

Βλέπω ότι δεν τραβάει με τα pack που έχουν τόνους magic dmg και πάω ah...

ξόδεψα περίπου 150κ κάνοντας gear για resist - lph + spec για full dmg reduction, με το νεο resist gear πέφτω από 25κ σε 20k και αργότερα 17.5κ HP και ξαναπάω heart of sin να δω διαφορές...

οι ομάδες που μας στέλνανε για repair έφευγαν και δεν ένιωθα, το ίδιο και act4 hell.

και πάω λίγο inferno... κάπου εδώ αρχίζω να ρίχνω dmg για μην πεθαίνω όταν δεν μπορώ να ξεφύγω.

σε γενικές γραμμές μέχρι και hell βγαίνει και αν δεν πας ah με λίγη υπομονή στο τέλος. Για την συνέχεια το χρειάζεσαι και για να αγοράσεις αλλά και για να πουλήσεις ότι καλό πέφτει και δεν σου κάνει, αλλιώς με τόσο πολύ random που ειναι τα stats θα σου πάρει πολύ χρόνο φαρμάρεις μόνος σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν φαρμάρεις σωστά => 5 στακς για MF, τότε δεν μπορεί να μην έχεις χεστεί στο rare item... και θα σκάσει και το ugrade συντομα.

Για explain αυτό λιγάκι γιατι δε το έπιασα, πως παιζει αυτο με το MF (mf= magic find ?)

Link to comment
Share on other sites

Για explain αυτό λιγάκι γιατι δε το έπιασα, πως παιζει αυτο με το MF (mf= magic find ?)

όταν πας 60 κάθε κίτρινο η μπλε που σκοτώνεις παίρνεις ένα μπαφ 15μφ νομίζω που στακαρη μέχρι 5 δλδ μέχρι 75 κάπου μφ χωρις να έχεις άλλο μφ πάνω σου, αυτό μένει για 30 λεπτά και ο χρόνος ανανεώνεται κάθε φορά που σκοτώνεις άλλο μπλε η χρυσό. αν αλλάξεις μαγικό από αυτά που έχεις το μφ χάνεται κ πρέπει να τα ξαναπαρεις απο την αρχη :devil:

Link to comment
Share on other sites

όταν πας 60 κάθε κίτρινο η μπλε που σκοτώνεις παίρνεις ένα μπαφ 15μφ νομίζω που στακαρη μέχρι 5 δλδ μέχρι 75 κάπου μφ χωρις να έχεις άλλο μφ πάνω σου, αυτό μένει για 30 λεπτά και ο χρόνος ανανεώνεται κάθε φορά που σκοτώνεις άλλο μπλε η χρυσό. αν αλλάξεις μαγικό από αυτά που έχεις το μφ χάνεται κ πρέπει να τα ξαναπαρεις απο την αρχη :devil:

thanks, δηλαδη ειναι μόνο για τους 60αρηδες? Και δε μπορω να αλλάξω spells κατα τη διάρκεια των buff για να μη χαθούν ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.