Jump to content



Recommended Posts

μιας και ειμαι κατοχος 2plan 6+ stats (for belts and bracers) και εχω craftαρει πανω απο 300items θα σας εξηγησω πως δουλευει....αρχικα να εξηγησω οτι η διαφορα απο τα 5plans δν ειναι μονο οτι δινουν 1 λιγοτερο slot (επομενως πολυ μικοροτερη πιθανοτητα να δωσουν και καλους συνδυασμο stats) εχουν και limitations....πχ το max dex που μπορουν να δωσουν ειναι 140 με 150 ενω αυτα με 6στατς ειναι 170....κτλ οπως και τα bracers με 5 στατς δινουν μαξ 3.5 critical hit chance ενω με 6 δινουν 4.5%....εννοειται οτι με 5-10 crafts δν γινεστε εκατομμυριουχοι αλλα με 10-15 ειναι 100% βεβαιο οτι θα βγαλετε τα διπλασια απο οσα δωσετε για να κανετε craft...

χθες εδωσα 13εκ για το πλαν με bracers και αλλα 10εκ για crafts (62) μεχρι στιγμης εχω βγαλει 17εκ και 11ευρο και εχο αλλα 30 αντικειμενα που περιμενω να φυγουν..... δλδ με τα πρωτα 62 κανω αποσβεση το plan και θα εχω καθαρο κερδος 5-6εκ.... στην δευτερη γυρα απο crafts το κερδος θα ειναι 5-6εκ + την αξια του πλαν δλδ 20εκ+....

ΥΓ. βασικα το game ειναι πιθανοτητες και συνδυασμοι και τις τηρει στο ακεραιο...πχ στο crafting απο plans με 6+στατς που αξιζουν (οπως belts,bracers,gloves,shoulders και καποια legenderay set items) τα αντικειμενα που φτιαχνει ο blacksmith δινουν καποιους συνδυαμους με stats που αξιζουν πολυ με πιθανοτητα 10-15% που η πιθανοτητα να τα βρει καποιος που φαρμαρει ειναι 0,1% με αυτο τον τροπο προστατευει αυτους που craftaρουν η αγοραζουν τετοια πλανς

Αδερφέ σφάλεις στο θέμα 5stat/6stat κτλ. Το max ποσό του κάθε στατιστικού καθορίζεται από το ilvl του αντικειμένου, όχι από το πόσα stats έχει.

Για παράδειγμα σε ilvl62 όπλο, το μέγιστο dmg modifier είναι 40%. Αυτό μπορεί να σου κάτσει και κραφτάροντας 4 stat όπλο, και 5/6stat. Απλα κραφτάροντας 6στατ όπλο (ή οποιαδήποτε άλλη 6ρα recipe), έχεις μεγαλύτερες πιθανότητες να σου κάτσει +40 % dmg, κάποιο άλλο ή συνδιασμός κάποιων άλλων θεμιτών στατιστικών.

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε ρε παιδια γιατι θα τρελαθω...Τα λεφτα ολα αυτα που αναφερετε (πανω απο 20μυρια) πως τα εχετε βγαλει?20ωρα παιζετε?Εγω γιατι ποτε στην θνητη ζωη μου δεν εχω μαζεψει πανω απο 2 μυρια?Ισως οτι ειμαι γκαντεμης και οτι 63αρι μου εχει πεσει ειναι για τα μπαζα και τα κανω salvage η και trade vendor? Γιατι αλλο τροπο δεν βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε volrath ισως και να εχεις δικαιο...απλα τα 6+ stats σου δινουν μεγαλες τιμες σε δυο διφορετικα στατς πχ 170dex και 60all resistances ενω στα 5 στατς αν το ενα ειναι μεγαλο πχ το dex το αλλο θα ειναι στα 40πχ φιλε icy20 και 20ωρα να παιζεις απο τα λεφτα που πεφτουν κατω και με 2000+gold find να εχεις τετοια ποσα δν μαζευεις.....

τα λεφτα τα εχω βγαλει κραφταροντας στην αρχη belts απο το πλαν που βρηκα και τωρα με το πλαν για braces εδω ειναι ειναι η αγορα του πλαν και των συστατικων και παρακατω οι πωλησεις ως τωρα

http://imageshack.us/photo/my-images/26/agorak.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/215/poliseis1.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/59/poliseis2.jpg

οποιος θελει να του κραφταρω καμια γυρα ας με κανει add Zilack#2438

ειναι 87,516 28essence 6tears and 8tome of secrets +22,484fee οποτε 110.000 per item....

Έγινε επεξεργασία από larry4
Link to comment
Share on other sites

πάντως δεν ξέρω πως γίνεται να κάνεις farm act3 - στο heart of sin και σε 2 ώρες να έχεις 1million.. :X:

έδω με 308% GF μαζί με τα 5stack σε hell mode στο act 3 για azmodan .. μαζεύω τα 5stack πριν ξεκινήσω το heart of sin και το κάθε run κάνοντας τα πάντα και πουλώντας τα πάντα σε vendor χωρίς death, χοντρικά βγαίνουν στα 250k που αντε να μου πάρει 1ώρα :shout: με μόνκισσα :p

Link to comment
Share on other sites

Παει και το ινφερνο με barbarian. Οταν συνειδητοποιησα τι stats πρεπει να φτιαξω (αναλογως του build μου φυσικα) και ξεκολλησα απο το act 2 το παιχνιδι ρολαρε νερο μετα και με gear οχι παραπανω απο 6 million:)

Έγινε επεξεργασία από sayan2
Link to comment
Share on other sites

σε πόσους από εσάς κάνει αυτό το lagging; τι όλα low να τα βάλω..τι όλα full..συνεχίζει να κάνει αυτό το κολλημα (σε άσχετες στιγμές) λες και πέφτουν τα fps στα 20-30..ενώ το fraps δείχνει ότι είναι καρφωμένα στα 60fps..:mad:

Link to comment
Share on other sites

σε πόσους από εσάς κάνει αυτό το lagging; τι όλα low να τα βάλω..τι όλα full..συνεχίζει να κάνει αυτό το κολλημα (σε άσχετες στιγμές) λες και πέφτουν τα fps στα 20-30..ενώ το fraps δείχνει ότι είναι καρφωμένα στα 60fps..:mad:

Και σε εμένα το κάνει ... δεν θα έπρεπε να έχει θέμα με gtx 680

Όσο για το dual tornado build το χρησιμοποιώ με κάποιους πειραματισμους και πλέον φαρμαρω act 2 χωρίς ψοφους και ο azmodan έπεσε στο χαλαρό .

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει ... δεν θα έπρεπε να έχει θέμα με gtx 680

Όσο για το dual tornado build το χρησιμοποιώ με κάποιους πειραματισμους και πλέον φαρμαρω act 2 χωρίς ψοφους και ο azmodan έπεσε στο χαλαρό .

Μια συμβουλη ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να βαλεις το WEAPON MASTER με το crushing advance. Πρακτικα οταν εισαι πανω σε poison fires κτλ healαρεσαι καθως κανει trigger to life on hit σου και φυσικα 30% λιγοτερο damage διαρκως αφου το cooldown πεφτει αμεσως απο τα critical.

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα αναρωτιομουν το ποσο ευκολα θα μπορουσα να το πουλησω παρα το ποσο μπορει να πιασει. Θα εχεις καταλαβει οτι πλεον δεν πουλιεται τπτ η τελος παντων οι πωλησεις για καποιο λογο εχουν πεσει κατακορυφα

Link to comment
Share on other sites

Παει και το ινφερνο με barbarian. Οταν συνειδητοποιησα τι stats πρεπει να φτιαξω (αναλογως του build μου φυσικα) και ξεκολλησα απο το act 2 το παιχνιδι ρολαρε νερο μετα και με gear οχι παραπανω απο 6 million:)

ακολουθάμε το ίδιο Build, στο act 3 έχω θέμα με τα elite mobs και τα blue packs, τι res all έχεις, τι armor τι dps και τι life on hit;

κατά τα άλλα το build είναι super διασκεδαστικό...

υγ. τέλος το οπλάκι πωλήθηκε στο 10λεπτο 1,3Μ...

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

ακολουθάμε το ίδιο Build, στο act 3 έχω θέμα με τα elite mobs και τα blue packs, τι res all έχεις, τι armor τι dps και τι life on hit;

κατά τα άλλα το build είναι super διασκεδαστικό...

υγ. τέλος το οπλάκι πωλήθηκε στο 10λεπτο 1,3Μ...

Αν εχεις ακολουθησει κατα γραμμα τα stats του τυπου που δημιουργησε το build (dino) και παιζεις σωστα τον χαρακτηρα δεν θα εχεις ιδιαιτερα προβληματα στο act 3 εκτος φυσικα απο τα champions me shields που ειναι το αδυνατο σημειο του build συνηθως.

Για το act 3 χρησιμοποιησα πανω κατω οτι προτεινε και o τυπος με μερικες διαφορες.

resistances 500 all unbuffed

life on hit λιγοτερο απο εκεινον (1600 με το οποιο μαλιστα τερματισα και το inferno)

armor 4900 unbuffed χωρις την enchantress

dps για το act 3 17500 περιπου unbuffed παλι

critical chance 37.5 (απο gear + passives χωρις τα skills) Μην πεσεις παρακατω απο εδω αλλα δεν χρειαζεται και να προσθεσεις αλλο.

Μετα το siegebreaker αποφασισα να ανεβασω ακομα περισσοτερο τα resistances (κατι που δεν προτεινε ο dino) και τα πηγα 680 (1000 buffed) και ειδα μεγαλες διαφορες κυριως απο τη μερια του physical resistance αφου τα mobs στο act 4 βαρανε δυνατα.

Θυσιασα λιγο damage ομως και επεσα στα 14700

Συνοψιζοντας 3 πραγματα ειναι το κλειδι για μενα σε αυτο το build.

1)Tα resistances 500 για act 3 και προσπαθεις για 680+ για το 4 (παντα μιλαμε χωρις warcry) και armor οχι κατω απο 4500.

2)Πρεπει να παιζεις το build με προσοχη ωστε να μην ξεμενεις απο fury και ΠΟΤΕ champions/elites χωρις το Berseker. Πρεπει να το διατηρεις αυτο διοτι ετσι και πεσεις σε jailers και παγους την εχεις βαψει ασχημα. Θελει προσεκτικο παιξιμο.

3)Το damage μου ηταν πραγματικα οριακο για το act 4 καθως δεν ηταν λιγες οι φορες που οι μαχες κραταγαν καμποσο και εμπαινε το enrage γιαυτο μην πας με τπτ 8-9000 δεν θα προλαβαινεις τον timer

Τελειωνοντας να σου πω οτι τα resistance δεν θα σου κοστισουν μια περιουσια καθως μπορεις να βαλεις και καποια blues.

Σε ποιο σημειο εισαι περιπου με τι stats?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.