Jump to content



Recommended Posts

λετε να δοκιμασω cleave?τοκαλο με το frenzy Που εχω ειναι πως αυξανει το attak speed οποτε στο Loh κανει δουλεια....τωρα εχω ενα προβλημα με το warth of berseker....ουσιαστικα χθες δεν το ανοιξα καθολου στο training που εκανα....δεν θελω να το βγαλω γιατι ειναι σουπερ ντουπερ απλα πρεπει να μαθω να το χρησημοποιω γιατι ηδη παταω 3 κουμπια σχεδον παραλληλα για να πετυχω με το whirl....αυτο εδω ειναι το uild Μου απο χθες πλεον...act1 party.....act2 σημερα με traiνινγ και act 3.......DEATH στα ζορικα elite....δεν με χαλασε καθολου ομως γιατι δοκιμαζω νεα πραγματα....

αυτο ειναι το buildακι μου....

Barbarian - Game Guide - Diablo III

εχω ομως μια ερωτηση...για το αν στον berseker πρεπει ισωσ να βλαω το thrives of haos....κοινος δινει 25 fury και εισαι αλλο ενα δευτερο.....που στον μεγαλο χαμο γινεται πανικοσ......

επισης να αναφερω πως σκεφτομαι να βγαλω την ασπιδα και να βαλω ακομα ενα οπλο με lohkai crit damage καπου στο 120....το armor Μου ειναι περιπου 12000 οποτε αν το ριξω και λιγο δεν τρεχει κατι(το ριχνω περιπου 1500) αλλα κερδιζω αρκετα loh

Έγινε επεξεργασία από tsakos19
Link to comment
Share on other sites

κοίτα, με whirlwind Και wrath of the berseker με thrive on chaos και να τρέχω γύρω γύρω με run like the wind, αν έχει πολλά mobs και elite κλπ κλπ, μου έχει συμβεί αρκετές φορές να κάνει το wotb cooldown Και εγώ ακόμα να είμαι μεταμορφωμένος. (αλλά θέλει ενεργά το battle rage με into the fray και υψηλό crit chance 35-40%)

Με το frenzy ή οποιοδήποτε άλλο primary το μόνο που θα καταφέρεις είναι να μείνεις λίγο παραπάνω μεταμορφωμένος...τπτ άλλο...ίσως συμφέρει σε tank build που παίζεις να μπορείς να τους εξαυλώσεις όσο το δυνατόν πιο γρήγορα..άρα (για μένα) νομίζω είναι καλύτερα το +100% dmg.

ίσως αν αύξανες (πολύ όμως) το attack speed και με 2 οπλά να μην έπεφτες...αλλά εγώ δεν το ρισκάρω...έχω βρει το build που με βολεύει...και αφού δεν το νέρφαραν (ακόμα)...

EDIT: με λίγα λόγια; Θες όπλα με 900 dps (at least), 800 loh, socket για crit dmg, vitality +200 το ένα και strength +200 το άλλο... και τα δύο με +10% attack speed... αυτά τα όπλα πάνε κάτι μύρια...πολλά μύρια

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

θα βγαλω την ασπιδα και θα βαλω ενα ακομα οπλο με loh.....απ οτι καταλαβα σε μια γυρα με το Wirlwind παιρνει περιπου 2000 life....το frenzy το χω απλα για να ξεκιναω να περνω fury απο τα χτυπηματα καινα ξεκιναω το πατα κιουτα μετα...οποτε ελεγα να μην το βγαλω.....τωρα για το stomb και νει καλο το stun και επιπλεον μου δινει και απο εκει fury οποτε ελεγα να τα αφησω...εχει και cooldown Μικρο οποτε πιστευω ειναι καλα.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...μετα απο ενα 10 ωρο Train act1 μπορω να πω πως .....ΤΟ ΜΑΘΑ(το tornado).....αλλα με καποιες διαφ/σεις....στο Overpower εβαλα το momentum και εχω και την ασπιδουλα μου.....η διαδικασια που κανω εχει ως εξης...

war cry------>battle range------->overpower(το momentum δινει 12 fury per hit) Οποτε οταν εχει κοσμο boostαρο fury Και μετα....------> run like the wind γυρο γυρο ολοι στηνν μεση τα elite......

thanks στα παιδια για την υπομονη σας Ingame.....:victory::victory::victory::victory:

Link to comment
Share on other sites

ωραίος...αλλά το overpower με το crushing advance rune το θες γιατί όταν τα elite θα κάνουν την αρένα DISCO από πράσινα moss pits και λάβες και φωτιές εσύ θα είσαι στα @@ σου γιατί έχοντας ενεργό το redirect damage εσύ θα κάνεις heal τον εαυτό σου...

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαινω ναι...απλα μεχρι την στιγμη που να εβρισκα εναν τροπο να μπουσταρο φιουρι ημουν πελαγωμενος....βρε τι πηγαινα κοντα τπτ....ολο το επερνε το war cry την αρχη με απο τελεσμα να μην εχω εγω μετα για το run like the wind....αν θα βρω τροπο να ανεβαζω φιουρι το αλλαζω....το θετικο ειναι μερα με την μερα κανω βηματα μπροστα και ολο και κατι μαθαινω...αλλα εδω που τα λεμε θελει τρελη εξασκισει το συγκεκριμενο...

Link to comment
Share on other sites

ωραίος...αλλά το overpower με το crushing advance rune το θες γιατί όταν τα elite θα κάνουν την αρένα DISCO από πράσινα moss pits και λάβες και φωτιές εσύ θα είσαι στα @@ σου γιατί έχοντας ενεργό το redirect damage εσύ θα κάνεις heal τον εαυτό σου...

Δεν Nerfαραν το reflect damage στο overpower?

Link to comment
Share on other sites

Δεν Nerfαραν το reflect damage στο overpower?

σαν επιλογη υπαρχη κανονικα τωρα δεν ξερω εαν εκαναν καμια ''μαιμουνια'' μεσα στο παιχνιδι......αν και εχθες στην αρχη που ειχα αυτον τον ρουνο ηταν κανονικα.....:yes4:

Link to comment
Share on other sites

Δεν Nerfαραν το reflect damage στο overpower?

αν δεν κάνω λάθος νέρφαραν το life regen στο reflect που μέτραγε μάλλον σαν hit αλλά όχι όταν πατάς πάνω στις φωτιές κλπ...αυτό έχω καταλάβει προς το παρών

edit: άκυρο dino says otherwise...

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

αααα αυτο λες......σαν επιλογη δεν υπαρχει παντως ναι....δεν σου δινει + life το εχουν αλλαξει....τωρα αυτο που κανει ειναι να μεταδιδει πισω τις επιθεσεις το 35 % απ οτι θυμαμαι τουλαχιστον....

αυτο απ οτι θυμαμαι εδινε Life .....χμμμμμ δεν το χα δει.....

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος νέρφαραν το life regen στο reflect που μέτραγε μάλλον σαν hit αλλά όχι όταν πατάς πάνω στις φωτιές κλπ...αυτό έχω καταλάβει προς το παρών

edit: άκυρο dino says otherwise...

οποτε τον κανει damage.... αλλα ο τυπος πρεπει να εχει καπου στο 40 crit chance γιατι με το που τον χτυπανε πηγαινει το fury στον θεο.... και προφανως 2 οπλα......

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μονο ταβλι γιατι το εχω απορια.....κατα την διαρκεια που κανεις whirlwind συνεχιζεις να πατας το run like the wind???η οταν πεφτει το fury κανεις γυρα και μετα ξανα απο την αρχη???

Link to comment
Share on other sites

τρέχω και γυρνάω ταυτόχρονα...δεν πατάω μια το ww και μια το sprint.

Σκέψου, για πιο λόγο έχω στο ww το hurricane rune? Ενώ θα μπορούσα να έχω το funnel (για life regen) ή rune για extra dmg (volcano κάτι λέγεται)...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλο θελω να πω απο την στιγμη που πατας run like the wind Και αυτο γεμιζει fury μπαινεις μετα με whirlwind .....οταν εισαι μεσα συνεχιζεις και πατας αδεξι κλικ ενω εχεις πατημενο ηδη το αριστερο........θελω να πω πως αυτο μπορει να ενεργοποιηθει ενω βαρας κανονικα ετσι?

Link to comment
Share on other sites

πάτα και shift και αριστερό κλικ για να γυρνάς και δεξί κλικ ανα 2-3 sec...

ασε το shift ηδη στην αρχη κοιταζω τα κουμπια γιατι μπερδευομαι με το παλιο build......οταν θα μαι μεσα στο μπουγιο θα παταω αριστερο κλικ...δεν μου λες.....act 2 βγαινει χαλαρα με ...γυρο γυρο????:dance3::dance3::dance3:

Link to comment
Share on other sites

act 2 το έχω τελειώσει μόνο τρέχοντας...

καλά θα κάνεις να συνηθίσεις το shift+left click και ανα 2-3 sec δεξί κλικ...αλλιώς act3 ψόφος...και θα κινήσε με το spacebar (ή ότι σε βολεύει)...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.