Jump to content



Recommended Posts

Να σας πω ακομα μια φορα τη γνωμη μου υστερα απο 71paragon levels,τελειως φιλικα χωρις καμια διαθεση να τρολαρω.

Το legendaries ανα μερα δε λεει τιποτα.. Παραγματικο στατιστικο νοημα εχει το legendaries/kills η legendaries/xp...

Στο 1.04 οταν εβαλα mf gear ειχα 5-6 legend drops τη μερα, φαρμαροντας ομως 150-200 mill xp σε 300-350mf.. (Οσα xp περιπου χρειαζεται καποιος για να παει π.χ. απο paragon 30-34).. Τα drops τα εβλεπα φανερα να ανεβαινουν οσο ανεβαινε το mf αλλα σε στατιστικο δειγμα εβδομαδας..(υπηρξε και διαστημα με 300mill xp χωρις drop)..

Ο απολογισμος του τελευταιου μηνα (~140h ~15k elite kills),ειναι περιπου 1b+ χωρις να εχω πουλησει κατι πανω απο 80mil..

Η εμπειρια μου φυσικα δεν αποτελει αποδειξη οποτε ευκολα μπορειτε να την αγνοησετε .Αλλωστε και στο twich θα βρειτε κοσμο που ψαχνει τα loots σε server ip η στον καφε..

Προσωπικα θα το χαλαρωσω σιγα σιγα καθως το κινητρο μου ηταν τα χρηματα και η τιμη του gold στο rmah επεσε τοσο που μου το μειωνει αισθητα.Περιμενα την χθεσινη μερα να φυγουν και τα τελευταια στο 0.55.

Εγω παντως εχω απειρους γνωστους in game και εχω πετυχει και σε random group αρκετους (με dh επαιζα μονο public act3) οι οποιοι πραγματικα μετριοι gamers 20-50 paragon με no brain λιωσιμο χωρις σωστο build ανηκαν στην κατηγορια που ειπα στο παραπανω post.To μονο που θαυμαζω ειναι οτι τα παιδα τα bilion που εβγαλαν τα σκασαν αποκλειστηκα για το χαρακτηρα τους και δε μπαινουν καθολου RMAH παρολο που αν δε ειχαν αυτη τη τυχη ειμαι σιγουρος θα ηταν casual gamers.

Το 0.55 θα ξαναπαρει το ανηφορο παντως μεχρι τις αρχες Νοεμβριου το βλεπω να φτανει στο 1 παλι.

Link to comment
Share on other sites

diabloiii20121018023920.jpg

δεν βγηκε καλο :(

ξερει κανεις αν το σπασω τι 8α παρω πισω?

συγχαρητηρια για το δαχτυλιδι!!!

ομως δεν αξιζει να το σπασεις καθως παιρνεις μπλε και κιτρινο συστατικο!ουτε καν καφε!!!!

Εγω στη θεση σου θα το κραταγα μαζι με τα υπολοιπα και θα το επαιζα lord of the rings :hehe::hehe::hehe:

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν (ειδικά προς τον [MENTION=11722]hondo1[/MENTION] )

το ww build παίζει μια χαρά. Το δοκίμασα χωρίς WC (700res base, 6500armor), αλλά με overpower με rune +10crit chance σε mp5. Σύνολο το crit chance με όλα τα buffs πήγαινε στο 84% (αν φορούσα την ασπίδα, πιστεύω όμως ότι με ένα 55-60% είσαι άνετος) Δυσκολεύτηκα να ρίξω τον butcher (ψόφησα 5 φορές αλλά ΟΚ). Μακρυά από τους Berserkers γιατί όταν πάνε να ρίξουν το καλό hit τους με έχουν προσωπικά μονόχιτο...Επίσης buffaran αρκετά τους Dark Cultists...2 packs και ένα elite από δαύτους με έριξαν καμιά 10αριά φορές στο άθροισμα

Σήμερα θα πέσει δοκιμή με overpower+redirect dmg, και παντελόνι με 700armor + ασπίδα.

p.s. έπεσαν 2 legendary μέσα σε ένα μισάωρο. Το 1 legend ήταν το Wizardspike (μούφα) και επιτέλους έπεσε και ένα set (επιτέλους) αλλά ήταν επίσης μούφα (ήταν το dual hand daibo inna's κάτι για Monk που το πουλάνε για 100Κ) . Με λίγα λόγια έχω βαρεθεί να σηκώνω σκουπίδια και όταν γυρίσω θα σας δείξω τα 4 τελευταία legendaries να γελάσετε

Link to comment
Share on other sites

πιστευω θα δεις καλη διαφορα με το redirect damage.....

εχω μια ερωτηση εγω τωρα.....

αξιζει να θυσιασω αρκετο Loh για περισσοτερο damage?????τωρα ειμαι 2500....ελεγα να το φτασω 500-800 αλλα αν παρω καταλληλα οπλα μπορει και να ανεβασω dps ~30k+......και εννοειται το crit chance καπου στο 45-50....για πειτε senior [MENTION=22080]tavliban[/MENTION] .......

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13991]kakao83[/MENTION]

Γιατι λεει "Stats changes if equiped" ? Τι αλλαζει δλδ?

Θα το κρατουσα μονο κ μονο για το +35% XP, με ενα XP gemmed Helm θα εχεις πολυ καλο XP boost gear ;)

Επαιξα λιγο χθες μετα απο αρκετο καιρο, MP3 παω καλα ActI, MP4 ειμαι σχετικα καλα αλλα δε φτανει το DPS μου(66K buffed) για Butcher...

Aρα θα φαρμαρω MP3 για την ωρα κ βλεπουμε.

Το ΜP10 ειναι αστειο, ψοφησα 10 φορες μεχρι να βγω στο 1ο Mother pack του ActI :hehe:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=13991]kakao83[/MENTION]

Γιατι λεει "Stats changes if equiped" ? Τι αλλαζει δλδ?

Θα το κρατουσα μονο κ μονο για το +35% XP, με ενα XP gemmed Helm θα εχεις πολυ καλο XP boost gear ;)

Επαιξα λιγο χθες μετα απο αρκετο καιρο, MP3 παω καλα ActI, MP4 ειμαι σχετικα καλα αλλα δε φτανει το DPS μου(66K buffed) για Butcher...

Aρα θα φαρμαρω MP3 για την ωρα κ βλεπουμε.

Το ΜP10 ειναι αστειο, ψοφησα 10 φορες μεχρι να βγω στο 1ο Mother pack του ActI :hehe:

γιατι αν το βαλω σε σχεση με το Lidany 8α μου ριξει 7κ dmg kai 8α μου δωσει 2κ hp.

Link to comment
Share on other sites

Αραγε αν δεν εμπαινα εγω θα σου επεφτε το σετ? :p

όχι με τίποτα...με το που μπήκες και ανταλλάξαμε μια κουβέντα έπεσε...You are my lucky charm!!! αλλά έπεσε μούφα...

Κώστα ανέβασε όπως λες crit chance (γύρω στο 50%), και παίξε με loh γύρω στο 1300 που είμαι εγώ...πρέπει να παίξεις με 55Κ-60Κ base dps για να είσαι ωραίος στο mp5. αν κιόλας καταφέρεις και κρατήσεις armor το ίδιο ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=22080]tavliban[/MENTION] χεχεχε!!:woot:

Να σου πω, δεν ξέρω αν θα δοκιμάσω ξανά με ww...μπορεί κάποια στιγμή να μπώ να δω τις αλλαγές.. :p (κλασσικά σκουπιδο-gear ε?...τα ίδια παντελάκη μου...)

εδώ έχουμε beta path of exile..:woot: με wowablo θα ασχοληθούμε? :p

Link to comment
Share on other sites

MP3 είμαι άνετος.

MP4 θέλω λίγο DPS ακόμη.

Επίσης δεν έχω ψαχτεί ακόμη με τις αλλαγές στα Passive Skills.

2 legendary σήμερα, ένα bow που το έλιωσα και ένα καλό Tal Rasha Chest (150intel, 80vit, 19magic find)

Riven - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα DH με 170κ dps και 45.5 crit chance (χωρις sharp shooter) το MP7 είναι απλησίαστο, νομίζω ότι δε θα καταφέρω να πάω ποτε MP10 χωρίς να ερθει καποιο patch update ειτε σε items ειτε σε skills. Εκει ειναι τα λεφτα!

Στο MP6 με 4 άτομα ειναι απιστευτο το ποσα leg πεφτουν σε 1 run!

Link to comment
Share on other sites

mp5 με συγκεκριμένα mobs την ακούω άσχημα...πέφτουν αφού με ρίξουν 5-6 φορές...

Mp3 ανετότατα και Mp4 νομίζω ότι είναι το όριο προς το παρών (για να μην εκνευρίζομαι από τα πολλά πεσίματα)...Πρέπει να πάω το dps στο 80Κ και να αλλάξω πράγματα στο build...έχει ακόμα μελέτη το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ένα DH με 170κ dps και 45.5 crit chance (χωρις sharp shooter) το MP7 είναι απλησίαστο, νομίζω ότι δε θα καταφέρω να πάω ποτε MP10 χωρίς να ερθει καποιο patch update ειτε σε items ειτε σε skills. Εκει ειναι τα λεφτα!

Στο MP6 με 4 άτομα ειναι απιστευτο το ποσα leg πεφτουν σε 1 run!

και στο mp5 που παιζω εγω φιλε μια χαρα πεφτουν τα legend....Μονο που χθες εσπασα 4.....:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.