Jump to content



Recommended Posts

Κατ'αρχάς δεν παίζω Τ6. Κανονικό παιχνίδι κάνω Τ3-5. Απλά τις τελευταίες μέρες έχω βαλθεί να ανεβάσω ό,τι μικρό παίκτη δω στο clan. όποιον βλέπω με <60 level να παίζει σε Hard difficulty, μπαίνω και σμπρώχνω :hehe:

ναι και μπαίνεις και σηκώνεις tal rasha με res all... :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλά ναι νομίζω πως επειδή κάνεις όλα τα quest απο την αρχή με το +50% xp bonus αξίζει, και μαζεύεις και gear και παίρνεις και levels. Τουλάχιστον εγώ ανεβαίνω γρήγορα.

Απλά εικάζω να μπορείς να παίξεις σε Torment 1. Αν και θα ζοριστείς λίγο στην αρχή αλλά με μερικά items μετά θα είσαι οκ.

ε τωρα απλα μπαινω random acts Τ1 κανω τον κομπαρσο και λιτσαρω :p

εχουμε κανα κλαν;

Link to comment
Share on other sites

O mage έχει φάει τρελό buff(ArcaneTorrent+Cascade OMFG!), σολάρω Τ4 με 140Κ dps (και +10% Arcane/Lighting) !

BB Barba...επιστροφή στο 1ό μου char πάλι :D

Έχει κι άλλο gear για να το κάνεις εντελώς cheat το Arcane Torrent. Εγώ έχω μόνο 116k damage (unbuffed) αλλά δες εδώ τι φοράω: JuicyLucy - Community - Diablo III

Helm:

Critical Hits grant 9 Arcane Power

+13 Maximum Arcane Power

Increases damage against Elites by 4%

Wrists:

Arcane skills deal 10% more damage

Ring #1 (Stone of Jordan από drop *νέο patch*)

+9 Maximum Arcane Power

Increases damage against Elites by 29%

Ring #2 (Stone of Jordan από AH *παλιό patch*)

Increases damage against Elites by 24%

+14 Maximum Arcane Power

Reduces resource cost of Arcane Torrent by 2 Arcane Power

Off hand (The Oculus - παλιό patch)

Critical Hits grant 9 Arcane Power

+11 Maximum Arcane Power

Increases damage against Elites by 4%

Bonus: έχω skil Diamond skin με Prism

Prism

Reduce the Arcane Power cost of all skills by 9 while Diamond Skin is active.

Σούμα:

+43 maximum Arcane Power (+λίγο ακόμα από paragon points και +20 από Astral Presence)

+61% damage against elites

+10% damage from Arcane Skills

Επιστροφή 18 Arcane Power από κάθε Critical Hit (από το οποίο έχω 44%)

Ενώ το κόστος του Arcane Torrent από 16 που είναι αρχικά, πέφτει στα 14 από το ένα Stone of Jordan και μετά στα 5 αν το ξεκινήσω αμέσως μετά από Diamond Skin (-9 cost).

Ουσιαστικά, μπαίνω μέσα στο πλήθος, βαράω Diamond Skin και μετά βαράω με Arcane Torrent με κόστος 5 και 1 στα 2 χτυπήματά μου είναι Critical Hit κι επιστρέφει 18 Arcane Power. Απλά δεν τελειώνει ποτέ το Arcane Power :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ohh yes!

Κάπως έτσι ήμουνα κ γω, τώρα έχασα power/crit γιατί άλλαξα 2 items για να ανέβω dps.

164power και 12power/s 153K dps self buffed

+28%dmg απο Familiar που με Canoneer μαμεί κ δέρνει

+8% Lightning

+17% Arcane

+28% Elites

Για solo T4 είναι αρκετό, Τ3 ξεφτιλίζει τα πάντα.

[MENTION=97]Trooper[/MENTION]

Κάνει copy το build μου, μόλις μίλησα με [MENTION=391]Borg[/MENTION] στο τηλ και έχει καταενθουσιαστεί!!

Rikaki - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=119]Samael[/MENTION] μπορείς να ανταλλάξεις item gold ανάμεσα στους χαρακτήρες ??

θέλω καμιά αλλαγή ??

vasilis-2121

Ανάμεσα στους χαρακτήρες σου μπορείς να ανταλλάξεις τα πάντα, account bound αυτό σημαίνει.

Βάλε, Ancient Spear + Boulder Toss !

Θα πάθεις σοκ απ τα crit σου :p

Φρόντισε να έχεις όσο το δυνατόν μεγαλύτερο rage pool.

Ασε τις μπαλαρίνες και παίξε με τον μούλο να χαρείς!!!

Θα μπω να παίξουμε κανένα απόγευμα και θα είμαι εγώ και το μπαλέτο μου (να με κάνει carry)

Καλά κορόιδευε, και γω τον ακρουδιάρι έπαιζα μέχρι προχθές :p

Aύριο απόγεμα έχει κάψιμο, ιτς ε ντιαλ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παίδες μετά τον πειραματισμό μου με τον long range barb, ο οποίος πήγαινε αρκετά καλά στο T4 solo, αλλά ήταν πολύ αργός στο "αγροτιλίκι"

Σε Τ6 ο καλύτερος τρόπος είναι να φτιάξετε ένα tank και από πίσω να βαράνε οι μάγοι

Σε Τ5 κάνω solo με ww build. Θα σας τα αναλύσω παρακάτω.

Να σημειώσω πως ήμουν και λίγο φάρδος με τα όπλα ring και amulet που μου έπεσαν και βοηθάνε πάρα πολύ στην περίπτωση. Αλλά φαντάζομαι αντίστοιχα να έχουν πέσει και σε εσάς.

Για το tank

passives

Nerves of steel / tough as nails / Juggernaut

Frenzy - Vanguard

Ground Stomp - Wrenching smash

Leap - death from above

Furious charge - Bull rush

War cry - impunity

threatening shout - terrify ή ignore pain - mob rule

το "χτισιμο" αυτό είναι self explanatory...Stun στα mobs κατά συρροή, ο barb να είναι μαύρο σκυλί του πολέμου και να αντέχει τα πάντα, και από πίσω όλοι οι υπόλοιποι να βαράνε. Με αυτό το build χωρίς τα όπλα που είχα, άντεχα για πλάκα, έστελνα τα mob μακρυά από τους μάγους του party και απλά καθαρίζαν οι άλλοι για μένα. Του έβαζα και μια stormshield με vitality και ήμασταν μάγκες.

Τώρα το ww build...Επειδή ήθελα να σολάρω T5, αλλά και αν είναι να βοηθάω άλλα parties με dps ακολουθώ το παρακάτω

rend - bloodbath (πολύ dmg το οποίο όταν είστε μόνοι ειδικά καθαρίζει τα mob σε 10sec το pack)

whirlwind - wind shear παίζουν διάφοροι για να μην χάνουν fury, εγώ προτιμώ το volcanic eruption για παραπάνω dps, απλά θέλει λίγο πιο προσεκτικό παίξιμο)

ground stomp - wrenching smash (για fury regen και να τους μαζεύω γύρω μου και να γίνεται το ww πιο αποδοτικά, άλλοι μπορείτε να βάλετε το κλασσικό sprint - run like the wind, αλλά όχι εγώ)

Furious charge - stamina (για να γεμίζω fury, και να κάνω λίγο dps στην αρχή)

overpower - momentum (για να μαζεύω fury μέσα στον χαμό αλλά και για extra dps)

Τώρα εδώ εγώ βάζω war cry - impunity για να αντέχω το ξύλο και να ρίχνω τα elites. (δεν είμαι από αυτούς που ρίχνουν μόνο τα άσπρα για xp, θέλω να πέφτουν όλοι, εκτός εάν το pack είναι godlike οπότε skip)

άλλοι μπορείτε να βάλετε το battle rage, ή κάτι άλλο ανάλογα με το στυλ παίξιμου σας.

passives

tough as nails, weapon master, unforgiving

κλασσικό πρόβλημα του ww είναι ότι τα goblins τα ξεχνάτε. Δεύτερον έχετε πρόβλημα στα kitting elite packs, αλλά όσοι έχετε παίξει ww το γνωρίζετε αυτό.

και έλεγα ότι δεν θα ξαναπαίξω ww...τουλάχιστον το δυσκόλεψαν και το έκαναν challenging...

απλά να προσθέσω πως για το ww build έχω πάρα πολύ life regen, πάρα πολύ life on hit (lucky drops - δείτε το axe μου, το amulet και το δαχτυλίδι μου), και αρκετό life after kill (δείτε το σπαθί μου)

Σε νιωθω πληρως....

Αν και εγω προς το παρων solarw t4 παιζω βεβαια full επιθετικο WW.Oλα fury regen kai RLW

Δε λεω απο κανενα elite πεφτω που και που αλλα το xp και τα mobs φευγουν αερα.Και καλα dropakia να προσθεσω επισης μου πεσε και Cord of the Sherma - Game Guide - Diablo III που proqarei ξερω γω καθε 10 δευτερολεπτα δε χρειαζεται να σου πω οτι πηγε η Witching hour με την μια στα σκουπιδια.

Grothos - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Κάνει copy το build μου, μόλις μίλησα με [MENTION=391]Borg[/MENTION] στο τηλ και έχει καταενθουσιαστεί!!

Rikaki - Community - Diablo III

:worship:

αν και φτωχός ακόμα, πάει γλύκα....

παρατάω τον hunter! :o

Raziel - Community - Diablo III

Link to comment
Share on other sites

Ohh yes!

Κάπως έτσι ήμουνα κ γω, τώρα έχασα power/crit γιατί άλλαξα 2 items για να ανέβω dps.

164power και 12power/s 153K dps self buffed

+28%dmg απο Familiar που με Canoneer μαμεί κ δέρνει

+8% Lightning

+17% Arcane

+28% Elites

Για solo T4 είναι αρκετό, Τ3 ξεφτιλίζει τα πάντα.

[MENTION=97]Trooper[/MENTION]

Κάνει copy το build μου, μόλις μίλησα με [MENTION=391]Borg[/MENTION] στο τηλ και έχει καταενθουσιαστεί!!

Rikaki - Community - Diablo III

Ειμαι ακομα low σε dps (~ 69k damage), αλλα με αυτο το spec πολλές φορές με τιποτα wallers κλπ δε μπορώ να ξεφύγω. Γενικα πολύ καλό damage πάντως, το T1 φευγει ανετα, και επαιξα και λιγο T2 αλλα σε δυσκολες καταστασεις εχανα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.