Jump to content



Recommended Posts

Aπο ενα σημειο και μετα παιζουν 2 μονο τακτικες τρελο abuse με καποιο passive ή/και item πχ goldwrap + gem χοντρης για normal rift η απλα βαζω νεφτι στο κωλαριον και κινουμε σα π#$%#@ chilanik-WC+martathon για barb πχ

δεν πέφτει χρυσό σε grift...άρα Goldwrap και ιστορίες τα ξεχνάς. πολύ καλό παίξιμο θέλει...τύχη...φοβερό στήσιμο και cooperation...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όμως δεν θα το είχαν βρει ήδη αν έπαιζε κάτι άλλο? Τα bounties τα απενεργοποιήσανε όταν βγήκε πρόβλημα σε αυτά.

Βέβαια απο την άλλη μπορεί να αδιαφορούν για τα rankings στα greater rifts.

Ποιός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τα Bounties υπήρχε από day 1 στο RoS, το απενεργοποιήσανε επειδή έπεφτε πολύ spam στα Seasons με το level up. αλλιώς θα τα είχανε ακόμα ενεργά.

τι σόι τάνκ θα πρέπει να υπάρχει για να κρατήσει τόσα mobs σε τέτοιο επίπεδο σε 4άδα (40+ rank) ? εσείς που παίζετε tank, γίνεται κάτι τέτοιο?

εγώ με DH πάντως με 15m toughness είμαι χαρτί όταν παίζω 4άδα από 37άρι κι άνω.

Link to comment
Share on other sites

παίδες, χθες πήγα με 4άδα σε 42 level G rift. φαντάζεστε φυσικά τι ακολούθησε.

το μοναδικό που μπορώ να σκεφτώ είναι το Tank να έχει τα Ice Climbers & Full Blackthorn Set ή ξέρω γω όλοι να τα έχουν αυτά. εκτός αν είναι τόσο μα τόσο κώλοι που έχουν ζόμπια, σκελετούς και conduits (αρκετά, όχι μόνο ένα). δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέχρι 35 πήγα σόλο...νόμιζω μπορώ και το 36άρι...από εκεί και ύστερα όμως unity...δεν θα ταλαιπωρήσω τον εαυτό μου και τον εξοπλισμό μου (keyboards, ποντίκια κλπ)

αλλά για μένα δεν θα μετράει καθόλου...μόνο για τον χαβαλέ θα το κάνω..

Link to comment
Share on other sites

τοσο φαντασια ειχανε?

πονεμένη ιστορία... τα πάντα όλα ήταν η Blizzard North... τις προάλλες ξαναέπαιξα Diablo 1 και έλεγα "είναι δυνατόν ένα παιχνίδι 17-18 ετών πλέον, να είναι ειλικρινά τόσο μπροστά σχεδόν σε ΟΛΑ από το Diablo 3? (βάζοντας βέβαια τις αντίστοιχες δυνατότητες του τότε μιας και τα γραφικά του ήταν απίστευτα για την τότε εποχή)"

πλέον όταν παίζω D3 βάζω το soundtrack από το 1ο... μέχρι κι εκεί ήταν άπιαστη η Blizz North.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

τι level είναι τα gem σου? μέχρι το 40 πάντως πάνε σχετικά εύκολα. μετά είναι τα ζόρια.

edit : πλέον παίζω με MF gear (ναι ξέρω, λολ, αλλά κάιτ κάνει) δηλαδή κίτρινο gem στο κράνος (Leoric Crown) και Nagelring (δεν θυμάμαι αν υπάρχει άλλο για MF πέρα από κάτι Set Rings)

ή αλλάζω σε xp gear (πάλι λολ :p)

για να πάω G rift θα πρέπει να βρεθεί σούπερ ντούπερ τανκιό και σούπερ ντούπερ dps (με καλάμιτι τουλάχιστον ο ένας)

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

Εχω το swiftness 25(δεν χρειαζεται παραπανω) το gem που κανει holy-smite 36 και κανω δοκιμες για το 3ο τωρα, αναμεσα σε 3 (ολα 25 min) Βασικα τωρα αρχιζω να φτιαχνω uber tank για να παμε ψηλα με κανα καλο παρτυ οπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το swiftness 25(δεν χρειαζεται παραπανω) το gem που κανει holy-smite 36 και κανω δοκιμες για το 3ο τωρα, αναμεσα σε 3 (ολα 25 min) Βασικα τωρα αρχιζω να φτιαχνω uber tank για να παμε ψηλα με κανα καλο παρτυ οπως λες.

παντελή φτιάξε το ντούκι σου να πάμε 40+

χτες έκανα μια απόπειρα για το 37αρι...δεν πήγε και άσχημα, αλλά σε μια φάση μου έκατσαν 3 elite, μύγες, vile tempress και αυτοί με το σφυρί, ήπιαμε πικρό ποτήρι του θανάτου 5-6 φορές και εκει που είχαμε κάνα 2 λεπτά για να αναλάβουμε τον manager αυτός εμφανίστηκε 20-30 δευτερόλεπτα με το που τελείωσε ο χρόνος. Μάλλον πρέπει να βγάλω το finery να παίζω με indestructible Να έχω 3 ζωές...

με unity..το λέω και ντρέπομαι...

on another note, πήγαμε με τον [MENTION=129]Chosen[/MENTION] μια βόλτα χτες, 36άρι και 37άρι σχετικά άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να χάσεις τόσο str όμως?

φυσικά και αξίζει...με 8000 str είμαι αν δεν κάνω λάθος...

τώρα, αν πιω redbull, ρουφήξω και μια γραμμή από "αλεύρι" ;) και με εκπαιδεύσει ο joda, τότε ίσως μπορώ να παίξω άκρος επιθετικά...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.