Jump to content



Recommended Posts

1)Θα μπορούσες να βάλεις το Towering Shield - Game Guide - Diablo III στην θέση του Long arm of the law αλλάζονται και το Slash με το Punish.Έτσι θα έχεις ένα 20% skill dmg boost και στο Active σου και στο Shield Bash.

2)Επίσης μπορείς να περάσεις σε 2handed με Heavenly strength αντί για Fervor.

3)Να βγάλεις το Consecration και να βάλεις το Heaven's Fury - Game Guide - Diablo III με το Fires of Heaven rune είναι holy dmg.

4)Τέλος μπορείς να craftάρεις κάποιο όπλο για να συμπληρώσεις το Hallowed Protectors set.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτος σου στόχος είναι να μαζέψεις ένα full akkhans. Είσαι seasonal ή απλός;

Δοκίμασε ένα από τα τυπικά builds που δουλεύουν καλά σε Τ1-Τ4: Firelight, Blessed Shield, Hammerdin (lightning ή fire). Μπορείς να δοκιμάσεις και Phalanx-Stampede με ένα καλό 2Η κι ας μην έχεις το shield. Απλά έχε ένα Wrath Generator.

Εγώ θα πήγαινα σε κάτι με slash/zeal+fist of heavens, steed, provoke, law of κάτι-ότι-θέλω. Αλλά είπαμε: εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν ξέρω ούτε εγώ από crusader. Απλά με το σκεπτικό ότι κάνουν solo 40+ παίζει το ίδιο build να βγάζει ξύλο.

Στείλε κ κάνα μήνυμα in game μήπως σε κάνω λίγο boost σε κάνα t5 η t6 σήμερα αύριο που έχω ακόμα αναρωτικη.

Fumantsu

Link to comment
Share on other sites

bragging=μακακάκος mode on.... να τα πω εγώ που τελείωσα το grift 38 (100 κάτι europe πλέον). :p bragging=μακακάκος mode off.

1. Βρίσκεις full akhans, φτιάχνεις RORG με τρύπα και CDR 7%-8%.

2. Βρίσκεις unity (καλό θα ήταν να σου κάτσει με cdr αλλά πρέπει να πέσει πολύ παρακαλετό. Επίσης Βρίσκεις soj physical και αυτό με cdr (αλλά ΟΚ αυτά είναι κομματάκι δύσκολο)

3. Βρίσκεις την unrelenting phalanx. Το απόλυτο roll είναι STR/CDR/CC/PHALANX DMG. Εμένα μου έκατσε STR/CC rerolled/life % / PHALANX DMG 12%

4. Στα όπλα τώρα. Το καλύτερο όπλο που μπορεί να έχει κανείς είναι το furnace. Παρακαλα να σου κάτσει με CDR ή AS ή DMG. To δεύτερο καλύτερο όπλο είναι το Heart Slaughter. (το polearm το κόκκινο που σπάγαμε εν ριπή οφθαλμού το θυμάστε; ) Το τρίτο καλύτερο όπλο είναι το baleful remnant. Με τα όπλα αυτά πάει κανείς 40+ / max 38 / Max 35 ίσως και 36 αντίστοιχα.

Τα rolls που πρέπει να έχετε in general...

Shoulders / STR/VIT/RESALL/CDR

Helmet / STR/CC/PHALANX DMG ή STR/VIT/PHALANX DMG

BOOTS / STR/VIT/RESALL/PHALANX DMG

CHEST / STR/VIT/REDUCED DMG FROM ELITES ή /STR/VIT/LIFE. άααααμα κάτσει secondary reduced dmg from ranged ή melee είστε θεοί. (καλύτερα ranged)

GLOVES /trifecta CC/CDR/CD/STR. To CD ίσως και να το θυσίαζα με VIT ΑΝ είχα trifecta amulet.

BRACERS / STRONGARM BRACERS physical

PANTS / STR/VIT/RESALL/SOCKS/LIFE AFTER KILL

BELT / VIGILANTE BELT str/vit/cdr7-8% / resall ή life. Το life% δίνει παραπάνω toughness Πάντως.

Shield. Τα είπαμε.

Rings. Τα είπαμε. -> rorg μόνο αμα έχει κανείς το furnace. και του λείπει το CDR ώστε να βάλει leorics crown.

To build είναι.

Phalanx -Stampede - No rune όταν παίζετε σε party

Akharat Champion - Prophet

Iron Skin - Steel Skin

Provoke - Too scared to run ή Flee Fool. Προσοχή στο flee fool δεν βολεύει επ ουδενί στο πάρτυ

Law of Valor - Unstoppable Force

Steed - Endurance ή Rejuvenation.

Gems

PAIN ENHANCER / GOGOK OF SWIFTNESS / το πράσινο με τα trapped δεν το θυμάμαι πως το λένε. To gogok μπορείτε να το βγάλετε και να βάλετε το Bane of the powerfull ΜΟΝΟ άν έχετε cdr 54%+ για κανέναν άλλο λόγο. Σε αντίθετη περίπτωση για το 1-2 sec που είστε normal ψοφάτε μονοχτύπητοι, και σας τελειώνει το wrath.

όταν μπείτε 38+ πιείτε και ένα redbull γιατί πρέπει να είστε στην τσιτα.

Good luck to all fellow saders.

Έγινε επεξεργασία από tavliban
Link to comment
Share on other sites

I took the #1 DH ranking on US region, and I cheated - Forums - Diablo III

για όσους "ιδρώνουν" στα Greater Rifts

εγώ σταμάτησα στο 36 γιατί δεν έχει νόημα από πλευρά loot. τα Leaderboards είναι μία λαλακία και μίση aka e-peen.

Upgrade Leg Gem από 25 και πάνω και όλα οκ. εικάζω πως δεν θα αφήσουν έτσι τα G rifts, κάτι θα αλλάξουν. ως τότε faceroll t6 που είναι μακράν καλύτερο σε loots

Link to comment
Share on other sites

damn straight...

το μόνο που μαρέσει προσωπικά στα grifts είναι το challenge Που σου προσφέρουν.. από άποψη Loot κλπ t6 rift ftw

challenge ναι οκ συμφωνώ, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι τραγικός ο τρόπος που έχουν φτιάξει το scaling στο Difficulty για να μην πω για το density/mobs κ.λπ.

τι εννοώ : πάω σε g ρίφτ 35άρι, σκελετοί ζόμπι, gg στο 8 λεπτο. πάω σε ρίφτ 31 act5 mobs, corrupted angels, winged assasins κ.λπ με ξέσκισαν και το "έχασα" (clein το έχασα ούτως ή άλλως για gem πάω αν κάνω g rift)

τα affixes είναι τραγικά, π.χ. 1 hit από Jailer 1-2 hit από Lightning με 10+ toughness

πάει ο άλλος βάζει το turboHUD τα ξεπατώνει όλα μιας και ξέρει που να πάει και τι αντιμετωπίζει. το λέει και στην μάπα και φυσικά η Blizz δεν θα κάνει τίποτα (εκτός αν αρχίζουν και το χρησιμοποιούν περισσότεροι μετά κι από αυτήν την "δημοσιότητα" του θέματος)

που θέλω να καταλήξω : βρε καλή και χρυσή Blizzard, είναι δυνατόν σε ένα παιχνίδι που 99,99% τα πάντα όλα είναι θέμα RNG, να βάζεις TIMED CHALLENGE??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τα τιπς ;)

Έπαιξα όπως είπε ο [MENTION=1215]nucleus[/MENTION] και μια χαρά άρχισε να δέρνει λίγο παραπάνω το παιδί αλλά παίζω κατά 90% με shield bash που κοπανάει * (για το γκιαρ).

Ακόμα δεν έχω βρει ενα 2χ, ένα blackthornes boots έκατσε εχτές :hehe:

Πήγα grift 11 στον λαλακισμό αλλά πιο μετά δύσκολα γιατί δεν πέφτουν τόσο γρήγορα. Προφανώς θέλω όπλο, και όλα τα άλλα που λέει ο [MENTION=22080]tavliban[/MENTION]

Link to comment
Share on other sites

challenge ναι οκ συμφωνώ, αλλά από ένα σημείο και μετά είναι τραγικός ο τρόπος που έχουν φτιάξει το scaling στο Difficulty για να μην πω για το density/mobs κ.λπ.

τι εννοώ : πάω σε g ρίφτ 35άρι, σκελετοί ζόμπι, gg στο 8 λεπτο. πάω σε ρίφτ 31 act5 mobs, corrupted angels, winged assasins κ.λπ με ξέσκισαν και το "έχασα" (clein το έχασα ούτως ή άλλως για gem πάω αν κάνω g rift)

τα affixes είναι τραγικά, π.χ. 1 hit από Jailer 1-2 hit από Lightning με 10+ toughness

πάει ο άλλος βάζει το turboHUD τα ξεπατώνει όλα μιας και ξέρει που να πάει και τι αντιμετωπίζει. το λέει και στην μάπα και φυσικά η Blizz δεν θα κάνει τίποτα (εκτός αν αρχίζουν και το χρησιμοποιούν περισσότεροι μετά κι από αυτήν την "δημοσιότητα" του θέματος)

που θέλω να καταλήξω : βρε καλή και χρυσή Blizzard, είναι δυνατόν σε ένα παιχνίδι που 99,99% τα πάντα όλα είναι θέμα RNG, να βάζεις TIMED CHALLENGE??

RNG στα mobs και στο map ώστε να έχει ποικιλία...Αν ήταν να παίζω συνέχεια με zombies ή με reapers τώρα δεν θα μιλαγα σε αυτό το thread, αλλά στις ειδήσεις...

Θέλει στρώσιμο το grift στα εξής κατά την γνώμη μου. To DENSITY. Αυτό πρέπει να είναι ΣΤΑΘΕΡΟ. όχι την μία έτσι και την άλλη γιουβέτσι. Pylons? Δρόμοοοο.. και πρέπει να βγάλουν το κωλομαπ που είναι σαν λαβύρινθος ούτε καν θυμάμαι πως το λένε. απλά με εκνευρίζει... εμένα και εσάς φαντάζομαι.

Tα trial πρέπει να βελτιωθούν. Δεν μπορώ μόνος μου να βγάλω μεγάλα keystones. χάνω την ώρα μου εκεί πέρα...

MORE LOOT στα grift. ειλικρινά θέλω 8 legos στο 38+ lvl. 30 κίτρινα, 50 μπλε, 100 reused parts.

Link to comment
Share on other sites

RNG στα mobs και στο map ώστε να έχει ποικιλία...Αν ήταν να παίζω συνέχεια με zombies ή με reapers τώρα δεν θα μιλαγα σε αυτό το thread, αλλά στις ειδήσεις..

ναι εννοώ πως δεν μπορείς να έχεις με βάση τον χρόνο κάτι που βασίζεται πλήρως σε RNG. δεν έχω θέμα με το RNG αλλά με το ότι έβαλαν τον χρόνο.

ΑΝ βελτιώσουν τις καταστάσεις (ναι στο density και όχι pylons) τότε ΙΣΩΣ στρώσει το πράγμα

καλά τα trials είναι ότι πιο γελοίο έχουν σκεφτεί.

Έγινε επεξεργασία από psygreg
Link to comment
Share on other sites

I took the #1 DH ranking on US region, and I cheated - Forums - Diablo III

για όσους "ιδρώνουν" στα Greater Rifts

εγώ σταμάτησα στο 36 γιατί δεν έχει νόημα από πλευρά loot. τα Leaderboards είναι μία λαλακία και μίση aka e-peen.

Upgrade Leg Gem από 25 και πάνω και όλα οκ. εικάζω πως δεν θα αφήσουν έτσι τα G rifts, κάτι θα αλλάξουν. ως τότε faceroll t6 που είναι μακράν καλύτερο σε loots

Εδω δεν συμφωνω. Το grift ειναι ενα challenge που ελλειπε απο το παιχνιδι καιρο τωρα. Θυμησου vanilla εποχες, πεθαιναμε ολη μερα σκοτωνοντας act 1 ζομπια να βρουμε κανα item για να το κανουμε ΤΙ?

δεν ειχε καπου μερος να τεσταρουμε το ποσο δυνατοι ειναι οι χαρακτηρες μας, απλα λεγαμε οτι παιρνω τοσα xp την ωρα γιατι φαρμαρω uber fast.

Λαλακιες δηλαδη... Συμφωνω οτι ειναι broken απο 1000 αποψεις το grift (exploit unity, rng density, rng map, θεμα τυχης δλδ κατα μεγαλο ποσοστο)

αλλα παραμενει το μονο πραγμα που εχεις για να τεσταρεις το gear και το skill σου. Καλη φαση τα Τ6 rifts που πλεον τα βγαζω σε 6-7 λεπτα αλλα δεν με βελτιωνουν σαν παιχτη

(γιατι παιζω με τη φραπεδια στο ενα χερι ενω σε grift θελει να εχεις το μυαλο σου εκει και να το παλευεις) και στη τελικη αν μου δωσουν xephirian...να το κανω τι? να το βαλω στα runs που

παιζω με το φραπε στο χερι και δεν πεθαινω ποτε?

Τεσπα για να μην το κουραζω, ο κοσμος παρατησε το vanilla γιατι ειχε καταντησει POINTLESS farm(αντε υπηρχε και το auction house μηπως εβγαζες κανα φραγκο)

και στο τελος επαιζα μονος μου γιατι ο κοσμος απλα δεν ασχολιοταν. My point: ας τα βελτιωσουν ωστε να ανεβαινουμε πιο ψηλα, ας βγαλουν τα trial γιατι εγω

για να φτασω στο 36 που ειναι το οριο μου πρεπει να παιζω 2 ωρες και να προσθεσουν Τ10 με greater rewards.

Πολυ σημαντικο αυτο που ειπε ο Λεωνιδας, καθε grift level πρεπει να δινει το κατι παραπανω. Ας βαλουν πχ οτι καθε lvl πανω απο το 30 εχεις +2% chance για uber rare items aka furnace, immunity amulets, ramalandi gift)

Έγινε επεξεργασία από P70
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν συμφωνω. Το grift ειναι ενα challenge που ελλειπε απο το παιχνιδι καιρο τωρα. Θυμησου vanilla εποχες, πεθαιναμε ολη μερα σκοτωνοντας act 1 ζομπια να βρουμε κανα item για να το κανουμε ΤΙ?

δεν ειχε καπου μερος να τεσταρουμε το ποσο δυνατοι ειναι οι χαρακτηρες μας, απλα λεγαμε οτι παιρνω τοσα xp την ωρα γιατι φαρμαρω uber fast.

Λαλακιες δηλαδη... Συμφωνω οτι ειναι broken απο 1000 αποψεις το grift (exploit unity, rng density, rng map, θεμα τυχης δλδ κατα μεγαλο ποσοστο)

αλλα παραμενει το μονο πραγμα που εχεις για να τεσταρεις το gear και το skill σου. Καλη φαση τα Τ6 rifts που πλεον τα βγαζω σε 6-7 λεπτα αλλα δεν με βελτιωνουν σαν παιχτη

(γιατι παιζω με τη φραπεδια στο ενα χερι ενω σε grift θελει να εχεις το μυαλο σου εκει και να το παλευεις) και στη τελικη αν μου δωσουν xephirian...να το κανω τι? να το βαλω στα runs που

παιζω με το φραπε στο χερι και δεν πεθαινω ποτε?

Τεσπα για να μην το κουραζω, ο κοσμος παρατησε το vanilla γιατι ειχε καταντησει POINTLESS farm(αντε υπηρχε και το auction house μηπως εβγαζες κανα φραγκο)

και στο τελος επαιζα μονος μου γιατι ο κοσμος απλα δεν ασχολιοταν. My point: ας τα βελτιωσουν ωστε να ανεβαινουμε πιο ψηλα, ας βγαλουν τα trial γιατι εγω

για να φτασω στο 36 που ειναι το οριο μου πρεπει να παιζω 2 ωρες και να προσθεσουν Τ10 με greater rewards.

Πολυ σημαντικο αυτο που ειπε ο Λεονιδας, καθε grift level πρεπει να δινει το κατι παραπανω. Ας βαλουν πχ οτι καθε lvl πανω απο το 30 εχεις +2% chance για uber rare items aka furnace, immunity amulets, ramalandi gift)

όλα ωραία καλά τα λες, αλλά γράψε και το όνομά μου σωστά μην έχουμε άλλα...:hehe:

Link to comment
Share on other sites

ε κι εσύ πήγες στο Vanilla που ήταν ότι χειρότερο υπήρχε (εκτός του trade για μένα)

πως θα βελτιωθείς σε ένα timed challenge που βασίζεται σε RNG? και μάλιστα όταν είναι ΤΟΣΟΟΟΟ broken (που πραγματικά δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να το κάνει ακόμα πιο broken) δεν πρόκειτε να βελτιωθείς. από την άλλη, ναι είναι πιο δυσκολο από ένα t6 rift ok. αλλά βάζοντας κάτω χρόνο-loot-xp σε συμφέρει το g rift? εμένα καθόλου. εσένα μπορεί ναι.

να το πω με παράδειγμα : πως θα "ζυγίσεις" την βελτίωσή σου αν -π.χ.- σε ένα 30άρι ριφτ με ψόφιο density γεμάτο από act4-5 mobs, που θα χάσεις χρόνο και κατά συνέπεια το ριφτ? ενώ σε ένα 37άρι π.χ. με ζόμπια-σκελετούς και conduit το ξεσκίζεις?

ποιό είναι το κριτήριο αναφοράς σου στο θέμα βελτιώσης?

υποτίθεται με βάση την Blizzard είναι ο χρόνος. έλα όμως που όλα αυτά το κάνουν αδύνατο να τεθεί ως κριτήριο αναφοράς!

άρα βρισκόμαστε σε "αδιέξοδο", γι' αυτό και τα facerolls

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.