Jump to content



Recommended Posts

Αναφορικά με τις seasons , όσοι εχετε εμπειρία απο τα ladders του diablo 2 αν θυμάστε υπήρχαν ladder only items τα οποία για να γίνουν διαθεσιμα στο normal περναγαν χρόνια...

Και κάποια που τα είχαν αποκλειστικά όσοι τα βρήκαν κατα την διαρκεια του ladder.

Για πείτε κανένα ευχάριστο build να δοκιμάσω μπας και με ξανά τραβήξει το game.

Link to comment
Share on other sites

Search - Diablo III

Καλό ψάξιμο.Δυστυχώς δεν έχω να προτείνω κάποιο άλλο.

Το παραπάνω build και εμένα μου φάνηκε ενδιαφέρον μιας και δεν χρειάζεται κάποιο super rare legendary για να το δοκιμάσεις.Επίσης δεν είναι sentry build για αυτό και έχει διαφορετικό τρόπο παιξίματος.

Link to comment
Share on other sites

Καμια 10αρια εχω κανει,πολυ δυσκολη περιπτωση. Ψαχνω το swiftmount για crus ωστε να φαρμαρω γρηγορα τα κλειδια, που ειναι το πιο επιπονο μερος της υποθεσης (εμενα προσωπικα που δεν εχω παει πανω απο 60 forgotten soul ποτε, με τσουζουν και τα 10 που ζηταει) δυσκολο roll whatsoever αλλα σε class οπως dh και crusader ειναι bis αν κατσει καλο.

Link to comment
Share on other sites

το key warden farming είναι η μόνο διαδικασία που δεν έχω σιχαθεί (μέχρι να γίνει κι αυτό και Break μέχρι το next patch). θα μου πεις κι εκεί είναι θέμα RNG, μπορεί να κάνεις 10 μπορεί και 1000 και πάλι τπτ.

2-3 έχω κάνει, απλά θέλω να δω αν έχουν σταντέ affixes (όπως π.χ. το RRoG που έχει στάνταρ main stat, attack speed, LoH και το άλλο μου διαφεύγει)

Link to comment
Share on other sites

το key warden farming είναι η μόνο διαδικασία που δεν έχω σιχαθεί (μέχρι να γίνει κι αυτό και Break μέχρι το next patch). θα μου πεις κι εκεί είναι θέμα RNG, μπορεί να κάνεις 10 μπορεί και 1000 και πάλι τπτ.

2-3 έχω κάνει, απλά θέλω να δω αν έχουν σταντέ affixes (όπως π.χ. το RRoG που έχει στάνταρ main stat, attack speed, LoH και το άλλο μου διαφεύγει)

αν έβλεπες έχει stadar main stat Που το διαλέγεις εσύ ο ίδιος. τα αλλά είναι εντελώς τυχαία.

Link to comment
Share on other sites

έχει ασχοληθεί κανείς με το Hellfire Amulet? κι αν ναι μετά από πόσα craft έβγαλε κάποιο αξιόλογο?

Γύρω στα 65 έχω φτιάξει. Πάνω από τα μισά πήγαν κατευθείαν στον κάδο, καθώς με armor, lph & area damage απλά δεν συμμαζεύονται. Από τα υπόλοιπα, ο νόμος του Murphy λέει "το passive που θες + σάπια stats" ή "δυνατά stats με άχρηστο passive". Έχω κρατήσει καμιά 10ριά με passives που θέλω και 2 καλά stats, π.χ. socket+elemental ή chd+elemental.

Έχω κρατήσει και κανα δυο που μου έβγαλε με epic stats (chc+chd+socket) με passives που δεν ξέρω αν συμφέρει να φοράς (π.χ. Numbing Traps).

Μέσα σε 2 βδομάδες farming, έπεσα από τα 800 souls στα 200κάτι και εκεί σταμάτησε για μένα η υπόθεση HFA.

Link to comment
Share on other sites

@Chosen μάλιστα, μόνο και μόνο που πήγες -600 souls χωρίς ουσιαστικό αντίκρισμα αρκεί.

το double xp/gold buff είναι κλασσικά να ρίξουν στάχτη στα μάτια. το gold πλέον είναι "άχρηστο" και το paragon επίσης, μιας και μέχρι 400pl (που το θεωρώ παραπάνω από την βάση) μέσα σε 2 βδομάδες το φτάνει κάποιος σχετικά εύκολα κι επίσης δεν είναι game changer.

στα 600pl που πήγα το θεωρώ υπερβολή. να πάω 650-700? στην παρούσα φάση δεν έχει νόημα (πιστεύω).

Link to comment
Share on other sites

Εγω αφησα τον crusader (βαρεθηκα να ψαχνω για 2 καλα items που ηθελα) και εφτιαξα monk που μου αρεσει αρκετα περισσοτερο το gameplay του.

Μου εκατσαν και σχετικα γρηγορα τα αντικειμενα οποτε εχει αναπτερωθει το ενδιαφερον μου για λιγο καιρο ακομα.

Ετσι σε κραταει το παιχνιδι για μενα, φτιαχνοντας καινουργιους χαρακτηρες. Αλλιως εχει ζωη 1-1.5 μηνα ψιλοεντατικου gaming μεχρι να φτιαχτεις αρκετα καλα και τελος.

Έγινε επεξεργασία από ardi21
Link to comment
Share on other sites

The Greater Rift Guardian has spawned!

Υπολείπεται 1 λεπτό. GO! :hehe:

qkg4mTt.jpg

n00b τα ξεχασες με φαινεται ε? :cool:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=34doarEOT0Q]Longest Barbarian Leap Attack? - YouTube[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=o1NezKAOK5c]Diablo 2 Lord Of Destruction Teleporting Sorc - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.